Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zgrać wiadomości SMS na komputer?

avatar
22
Jak zgrać wiadomości SMS na komputer

Nie wiesz jak zgrać SMS na komputer stacjonarny? Wiadomości SMS to wciąż bardzo popularna forma komunikacji, choć dziś wyraźnie tracą na rzecz komunikatorów internetowych. W pamięci współczesnego smartfona zmieści się wiele tysięcy SMS-ów. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu przynajmniej części z nich, ponieważ nieoczekiwana awaria, kradzież lub inne wydarzenie losowe może spowodować utratę pamiątkowych informacji. Jak zgrać SMS-y na komputer? Wystarczy zainstalować jedną aplikację i wykonać parę prostych kroków.

Jak skopiować wiadomości SMS na komputer? Wstęp

Wszystkie dane, jakie posiadasz na swoim smartfonie, mogą zostać skopiowane na komputer. Wśród wielu treści, (np.: zdjęcia, filmy, muzyka itp. itd.) znajdują się również SMS-y. Pojemna pamięć pozwala przechowywać wiele dziesiątki tysięcy wiadomości w jednym czasie. Trzymamy je z wielu powodów: sentymentalnych, prawnych lub chęci udowodnienia jakiegoś wydarzenia. Jeśli chcesz oczyścić swój telefon, jednocześnie zachowując swoje dotychczasowe SMS-y, powinieneś skorzystać ze specjalnej aplikacji.

Jak tego dokonać?

Jak przywrócić skasowane SMS-y

Zgrywamy wiadomości SMS na komputer – krok po kroku

Jak przenieść SMS-y na komputer? To bardzo proste – trzymaj się jedynie poniższych wytycznych!

Zainstaluj program SMS Backup & Restore

Wpierw zainstaluj na telefonie z systemem Android aplikację SMS Backup & Restore. Znajduje się on w Sklepie Google Play. Poniżej link do tego oprogramowania:

Pobierz SMS Backup & Restore na Androida z Google Play

jak-zgrac-smsy-krok-1

Pobierz plik instalacyjny i zainstaluj aplikację ze Sklepu Google Play na swoim smartfonie. Co dalej?

Otwórz aplikację z poziomu ekranu startowego

Twoim oczom ukaże się proste i przejrzyste menu.

  • Kopia – wykonanie kopii wszystkich wiadomości i połączeń ze smartfona. Można je zapisać na Dysku Google, w serwisie Dropbox (wirtualny dysk) oraz bezpośrednio w pamięci telefonu.
  • Przywracanie – przywracanie wiadomości SMS; opcja pozwala przywrócić wcześniej zarchiwizowane SMS-y z pliku.

Kliknij – jak na poniższym zrzucie – Kopia:

jak-zgrac-smsy-krok-2

Wybierz miejsce, w którym zostanie zapisany plik z SMS-ami

Plik z wiadomościami SMS, to nic innego, jak ich kopia zapasowa/SMS backup. Jak go wykonać?

Pierwszą metodą transferu na komputer jest użycie Dysku Google. Korzyścią posiadania plików w chmurze jest możliwość dostępu do nich z każdego miejsca w Internecie. Zalecamy użycie tej właśnie metody. Są też inne alternatywy – możesz bowiem użyć np. kartę pamięci.

Wybierając Local Backup, kopia zapasowa SMS-ów zostanie zapisana w pliku na Twoim smartfonie. Wtedy konieczne będzie podłączenie urządzenia za pomocą kabla USB i ręczne zgranie danych na swój komputer osobisty.

Jak podłączyć smartfon do komputera

jak-zgrac-smsy-krok-3

Zaloguj się do swojego konta Google

Zakładamy, że posiadasz swoje konto Google. Zaloguj się w nim. Co dalej?

Nadaj nazwę dla plików: Dziennik połączeń oraz Wiadomości tekstowe

W przypadku posiadania MMS-ów koniecznie musisz zaznaczyć opcję Zawiera wiadomości MMS oraz Emoij & znaki specjalne:

jak-zgrac-smsy-krok-4

W przeciwnym razie kopia zapasowa Twoich wiadomości SMS i MMS nie będzie zawierała emotikon!

Kliknij Back Up Now…

i już możesz cieszyć się z posiadania kopii zapasowej wszystkich naszych SMS-ów i dziennika połączeń. Gotowe!

Jak skopiować wiadomości tekstowe SMS na komputer? Podsumowanie

Jak widzisz, skopiowanie wiadomości tekstowych SMS i wykonanie ich kopii zapasowej (SMS backup) jest bardzo proste. Posiłkowaliśmy się co prawda przykładem telefonu z Androidem, ale nie ma większej różnicy w przypadku telefonów z systemem iOS (iCloud zamiast dysku Google itd.).

Należy jedynie pamiętać o:

  • pobraniu i zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na smartfona (tu na przykładzie z systemem Android)
  • wybraniu miejsca zapisu kopii zapasowej (np. Dysk Google, na kartę SD itp.)
  • wybraniu które chcesz przenieść wiadomości (SMS-y, MMS-y, wiadomości z emotikonami)
  • eksportuj SMS/MMS do kopii zapasowej (SMS backup)

To wszystko! Wykonaj kopię zapasową swoich wiadomości tekstowych i następnie wystarczy przenieść SMS-y do komputera np. za pomocą kabla USB.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.5/5 - (208 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najpierw w komórce zainstalować SMS backup i restore, tą aplikacją zrobić kopię na komórce np na karcie SD. Potem podłaćzyć komórkę do komputera PC kablem. Przekopiować z komórki z nowo-powstałego folderu SMS backup restore pliki na dysk twardy, Otworzyć w Wordzie plik o rozszerzeniu sms .xml, i zapisać go sobie jako xml pod inną nazwą. Podobnie z rozmowami calls.xml, ale ten plki ładnie otwiera się w excelu.. U mnie działa. SMS -y można wydrukować w wersji papierowej.

Witam, u mnie jest następujący problem… muszę zgrać wiadomości sms z telefonu do sprawy sądowej (rozmowy z deweloperem po zakupie domu) i tak… za pomocą SMS Backup udało się zrobić kopię i zapisać ją na dysku google, po wejściu na dysk google otwieram zapisany plik xml i pojawia mi się małe okienko z informacją że muszę wejść na inną stronkę i tam wkleić zapisany plik… robi się pdf… niby ok ale… zmienia się treść wiadomości… dla przykładu orginał brzmi:
„Nawet jeżeli jest to rura od kanalizacji to po bokach była niezabezpieczona i się lało do budynku po ścianach. Pan Jarek powiedział, że oni nie zajmują się osuszaniem ścian. Kiedy przyjdzie ktoś aby te dwie ściany wysuszyć?…”
a po transferze do pliku pdf powstało: „Nawet jeśli jest to rura
od kanalizacji to po bokach była niezabezpieczona i się lało do ściany po ścianach. Pan Jarek powiedział, że oni nie zajmuja się osuszaniem ścian. Kiedy przyjdziesz, aby te dwie ściany wysuszyć?”
Oczywiście to jest przykład bo jak zamknę to okno i otworzę je w innej przeglądarce czy innym programie to inne słowa są zmienione… jakaś porada ??

normalnie mistrz. a teraz krok 6
otwieramy je na komputerze i drukujemy ,,, ?

Ale jak to odczytać?
Ten plik nie otwiera się w Chrome, przeglądarka Windowsa pokazuje sieczkę taką samą jak notatnik.
Po co mi kopia w pliku. XML którego nie mogę odczytać na kompie, tylko i jedynie na komórce, w dedykowanym programie?
Pozdrawiam [email protected]

Niestety ta aplikacja kopiuje wszystkie twoje smsy na swój serwer, a na telefon przegrywa Ci tylko te z ostatniego tygodnia…

Ciekawe… Sporo pytań i zero odpowiedzi

napisał i tyle, reszta go nie interesuje…

Czy kopie SMS można odczytac na komputerze, Jeśli tak to jakim programem ?

Można sobie otworzyć excela lub inny arkusz i otworzyć plik ze wskazanej lokalizacji, potem pousuwać sobie zbędne kolumny i po bólu

Witaj. Niestety exel wyrzuca mi datę jako ciąg cyfr… Formatowanie komórki nic. Nie daje… Macie jakiś sposób? Sprawa pilna…

Przestaw kolumnę na data

STRASZNE TO JEST

hejka a jak to odczytac?? bardziej dla programisty niz laika

a co jak masz stupid phone (czyli bez antka, ios’a, windowsa itp.itd.) zamiast smart phona ?

Wyrzuć go

chciał bym sciągnąć moje osobiste SMSy z telefonu na pendrive lub komputer bez udziału publiczności logowań gdzie google ma wgląd…. jak to zrobić z możliwością lokalnego (nie globalnego) odczytania ich? czy ktoś ma jakiś pomysł? jestem jakiś dziwny dbam o moją prywatność

Ja też dbam. Zaznacz opcję local backup. Klikasz na trybik z prawej i wybierasz Default. U mnie to karta SD i tworzy foldery rozmów i sms. Pozdrawiam

zwłaszcza ze przywrócenie kopi smsów wymaga zmiany aplikacji do odbierania wiadomości. Troche ryzykowne ustawić obcą aplikację jako domyślną do odbierania wiadomości

wszystko fajnie ale nie mozna zrobić kopii zapasowej wbudowanego blacklista wiadomosci… czyli to co najwazniejsze :(

Potwierdzam, działa. Wybrałem opcję Dropbox i wysłało mi do pliku xml ale czy jest sposób żeby teraz usunąć ten zbyteczny text i zostawić tylko tekst smsa i numer nadawcy/odbiorcy ?

Wszystko fajnie pięknie ale jeżeli zmienimy telefon/zaktualizujemy androida to często nie da się odtworzyć starszego archiwum…

świetna instrukcja, tak, jak lubię z obrazkami :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: