Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zarejestrować kartę Plush w 2024 roku?

zarejestrowanie karty w Plush

Jakich danych potrzebujesz do zarejestrowania numeru na kartę w Plushu? Czy potrzebny jest dokument potwierdzający tożsamość? Czy istnieje możliwość rejestracji karty SIM online? Odpowiadamy na te pytania!

Rejestracja karty SIM – wstęp

Rejestracja karty SIM

Rejestracja karty SIM każdego operatora komórkowego – w tym Plusha – stała się obowiązkowa od 26 lipca 2016 roku. Wtedy to weszła w życie ustawa o działaniach antyterrorystycznych, w myśl której m.in. karty prepaid (popularne oferty na kartę bez umowy) nie mogą być już anonimowe, a przypisane do swoich właścicieli.

Ostatnie niezarejestrowane numery można było posiadać jeszcze początkiem 2017 roku aż do ostatecznego terminu, w którym można było jeszcze zarejestrować swój numer telefonu komórkowego. Osoby, które tego nie zrobiły, traciły swój numer.

Przykładowa oferta Plush na kartę:

Jak zarejestrować kartę SIM Plush?

Obecnie mamy jednak 2024 rok i każdy nowy numer na kartę zakupiony ze starterem musi zostać zarejestrowany. Plush na kartę nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Jak tego dokonać? Jak zarejestrować numer karty SIM?

Rejestracja karty SIM Plush SMS-em

zarejestrowanie karty w Plush

Plush pozwala na rejestrację karty SIM online, a więc bez wychodzenia z domu! Musisz jednak spełnić jeden z warunków.

Aby w ogóle móc pomyśleć o rejestracji karty SIM w Plushu, musisz mieć (albo ktoś bliski) numer w Plus na abonament, mix lub zarejestrowany inny numer na kartę. Gdy masz możliwość zarejestrowania nowego numeru z telefonu na abonament/mix/zarejestrowanej innej karty prepaid, wyślij darmowego SMS-a o treści 80106 o treści:

 1. ZAREJESTRUJ
 2. Nr telefonu na kartę
 3. Nr karty SIM

Numer karty SIM znajdziesz na starterze. Uwaga – jeden abonent może zarejestrować ze swojego numeru maksymalnie do 20 nowych karty SIM Plusha.

Rejestracja karty SIM Plush online

zarejestrowanie karty w Plush

To kolejna metoda rejestracji karty SIM w Plushu bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać ze swojego internetowego serwisu bankowego!

Wszystko, co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta online i wejdź w zakładkę bankowość mobilna
 2. Wybierz zarejestruj numer na kartę
 3. Podaj nr telefonu i nr karty SIM
 4. Potwierdź rejestrację karty

Źródło: plushbezlimitu.pl.

Niestety metoda ta również nie sprawdzi się u każdej osoby. Mogą z niej bowiem skorzystać wyłącznie klienci banku Millenium. Co jednak, gdy masz konto w innym banku, a nikt z Twoich znajomych (ani tym bardziej Ty) nie posiada numeru Plus na abonament, mix lub zarejestrowanej karty prepaid? Pozostaje wizyta u operatora!

Rejestracja karty SIM Plush stacjonarnie

zarejestrowanie karty w Plush

Jeżeli nie będziesz miał wyjścia, pozostanie Ci wycieczka do salonu operatora komórkowego. I nie chodzi o punkty sprzedażowe Plusha, a o jego macierzystą sieć Plus, a także salony Polsat Box (dawne siedziby Cyfrowego Polsatu).

Możesz także skorzystać z placówek Poczty Polskiej lub skorzystać z rejestracji w kioskach Ruchu w całej Polsce. Wybierz więc placówkę, do której masz zdecydowanie najbliżej!

Nieważne, czy pójdziesz do salonu Plusa czy na pocztę. Nowy numer karty SIM może zostać zarejestrowany w systemie tylko wtedy, gdy podasz swoje dane osobowe. Obowiązek podania swoich danych wynika bezpośrednio z ustawy z 2016 roku. Weź ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (paszport).

Jak zarejestrować kartę SIM w Plushu? Podsumowanie

Sieć Plush – podobnie jak jej właściciel Plus – daje możliwość zarejestrowania numeru na kartę SIM zarówno online, jak i stacjonarnie. W pierwszym przypadku zajmie Ci to dosłownie kilka chwil, ale musisz spełnić jeden z warunków:

 • musisz użyć (czyjegoś) numeru Plus na abonament/mix/na kartę (wysyłając darmowego SMS-a) lub
 • mieć konto w banku Millenium (rejestracja karty SIM przez serwis bankowy)

Jeżeli nie możesz spełnić powyższych wymagań, należy udać się do siedziby stacjonarnej. Nową kartę SIM zarejestrujesz nie tylko w salonach Plusa lub Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), ale też kioskach Ruchu i w placówkach Poczty Polskiej. Wybór jest więc dość urozmaicony, choć nie ulega wątpliwości, że macierzysta sieć Plus daje nieporównywalnie większe pole manewru.

Do rejestracji numeru w Plushu na kartę będzie Ci potrzebny (jak w innych sieciach komórkowych):

 • numer karty SIM
 • numer PESEL
 • dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport)
 • osoby młodsze niż 13 lat bez paszportu nie mogą zarejestrować numeru na siebie (konieczna jest rejestracja na numer PESEL rodzica lub innego dorosłego prawnego opiekuna)

Rejestracja karty SIM u polskich operatorów

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.