Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zainstalować Android Auto?

Jak zainstalować Android Auto?

Żyjemy w coraz bardziej mobilnym świecie, a wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. A skoro samochód, to bez nawigacji samochodowej ani rusz. Czasy, kiedy korzystałeś z papierowych map Polski i Europy minęły bezpowrotnie. Aktualnie do nawigacji prawie zawsze wykorzystywany jest GPS i skonfigurowane z nim urządzenie. Często korzystamy również z map Google’a. A co zrobić, żeby smartfon zastępował Ci nawigację z prawdziwego zdarzenia? I tutaj właśnie przychodzi z pomocą rozwiązanie jakim jest Android Auto.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Spis treści:


Co to jest Android Auto?

Najprościej rzecz ujmując, Android Auto to uproszczony interfejs przygotowany specjalnie myślą o jeździe samochodem. Jest to alternatywny sposób sterowania smartfonem z systemem Android, przez co znacznie prościej z niego korzystać podczas jazdy. Dzięki temu po pierwsze możesz łatwo odczytać wszystkie niezbędne informacje już na pierwszy rzut oka. Po drugie zaś, sterowanie głosowe jest mocno zintegrowane z Asystentem Google’a, więc umożliwia prostą interakcję ze smartfonem.

Co istotne, z funkcjonalności tej możesz korzystać również na ekranie zamontowanym w Twoim aucie jeżeli tylko jest on kompatybilny z tym systemem. Działa równolegle z systemem auta, dzięki czemu można między nimi wygodnie przełączać.

Jak zainstalować Android Auto?

Mamy dobrą informację. Android Auto wreszcie jest dostępne w Polsce więc po prostu wystarczy wejść do sklepu Play i zainstalować. Jeżeli z jakiś przyczyn nie uda się tego zrobić, zawsze możesz posiłkować się innym rozwiązaniem. W tym celu będziesz musiał ściągnąć plik apk i zainstalować go samodzielnie na telefonie.

Żeby to zrobić, należy wejść na stronę APKMirror, z której pobierasz Android Auto i go zainstalować. Jeżeli jest z tym problem, należy w ustawieniach zmienić opcję na umożliwienie instalacji z nieznanych źródeł. Po całej operacji można przywrócić poprzednie ustawienia. Ale uwaga – tego typu instalacje zawsze robisz na własną odpowiedzialność!

Jak korzystać z Android Auto?

Musisz też pamiętać, że większość smartfonów z Androidem 10 i wyższym powinna mieć już domyślnie zainstalowanego Android Auto. Wobec tego tryb ten powinien się uruchomić po podłączeniu smartfona do interfejsu samochodu za pomocą kabla. Co ważne, możesz to zrobić także bezprzewodowo, jednak w tym wypadku potrzebna jest specjalna przystawka. Przy pierwszym połączeniu możesz być zapytany o różne uprawnienia, które trzeba będzie zaakceptować żeby system działał poprawnie.

A jak w takim wypadku prawidłowo podłączyć Android Auto do Twojego samochodu? 

  1. sprawdź czy jesteś w zasięgu transmisji danych
  2. uruchom samochód
  3. odblokuj smartfona
  4. podłącz telefon za pomocą kabla USB (lub poprzez bluetooth jeśli łączysz się bezprzewodowo)
  5. zaakceptuj warunki korzystania z Android Auto po uprzednim ich przeczytaniu
  6. postępuj zgodnie z wyświetlaną instrukcją
  7. wybierz aplikację Android Auto na wyświetlaczu Twojego systemu samochodowego

Korzystanie z Android Auto jest proste i intuicyjne. Takie zresztą powinno być, gdyż nie może Cię specjalnie rozpraszać podczas jazdy. Smartfon lub pulpit Twojego komputera pokładowego zamienia się w tym wypadku w prosty interfejs z dużymi ikonami i najbardziej niezbędnymi funkcjonalnościami, które są potrzebne podczas jazdy. Aplikację możesz oczywiście obsługiwać głosowo i w zasadzie na tę funkcjonalność postawiony jest bardzo duży nacisk.

Jakie aplikacje można obsługiwać za pomocą Android Auto?

Oczywiście podstawową funkcjonalnością całego systemu jest nawigacja. System w czasie rzeczywistym pokazuje najlepsza i zazwyczaj najszybsza drogę do obranego celu. System poinformuje Cię o ewentualnych przeszkodach na trasie i zaproponuje alternatywne rozwiązanie trasy.

Android Auto obsługuje również aplikacje multimedialne. Wobec tego w razie potrzeby bez problemu uruchomisz swoją ulubioną muzykę za pomocą aplikacji Spotify czy Deezer.

Podczas jazdy czasem musisz także komunikować się ze światem zewnętrznym. I w tym wypadku pomocny okaże się Android Auto, gdyż oprócz połączeń głosowych czy SMS-ów obsługuje również aplikacje niezbędne do komunikacji takie jak Messenger, Skype czy chociażby WhatsApp.

Należy oczywiście pamiętać, ze wszystkie funkcjonalności ograniczone są do niezbędnego minimum, tak aby zachować jak największe bezpieczeństwo jazdy. Stąd też wspomniany duży nacisk na komunikację głosową z aplikacją poprzez wbudowanego Asystenta Google’a.

Czy warto instalować Android Auto?

Na to pytanie musisz już sam sobie odpowiedzieć. Jednak bez instalacji nie przekonasz się, czy taki sposób nawigowania i ogólnie pracy ze smartfonem w trasie w ogóle Ci odpowiada. Oczywiście jak najbardziej warto przekonać się jak działa Android Auto.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.