Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wylogować się z Messengera?

jak wylogować się z aplikacji Messenger

Ostatnia aktualizacja: 2023-06-13

Czy wiesz, jak wylogować się z Messengera? Nie jest to takie oczywiste, jakby się mogło wydawać. Tym bardziej, jeżeli jesteś zalogowany na więcej niż jednym urządzeniu i/lub masz także konto np. fanpage’a na FB, które akurat prowadzisz. Jak tego łatwo dokonać w kilku krokach? Jak wylogować się z Messengera na telefonie komórkowym?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wylogować się z Messengera na telefonie z Androidem?
  • Jak wylogować się z Messengera na telefonie z iOS?
  • Jak wylogować się z Messengera na komputerze
  • Gdzie znajdziesz Messengera nie pobierającego transferu danych?

Co to jest Messenger?

Messenger to oficjalny komunikator mobilny Facebooka. Został wydany 9 sierpnia 2011 roku i od tego czasu jest systematycznie ulepszany i rozbudowywany. Widać to po miejscu, które zajmuje na telefonie, gdyż zajmuje przeszło 0,5 GB.

Przez te lata aplikacja Messenger przechodziła różne zmiany. Zmieniało się nawet jego samo logo, a 5 lat po premierze, a więc w 2016 roku, uruchomiono wersję Lite. Jak sama nazwa podpowiada, Messenger Lite ma nieco ograniczone funkcjonalności, przydaje się za to w mniej zaawansowanych smartfonach cierpiących zwłaszcza na niewielką pamięć operacyjną RAM.

Obecnie Messenger – wraz z WhatsAppem – to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na całym świecie. Działa m.in. na oprogramowaniu Android oraz iOS.

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Oferty komórkowe z darmowym Messengerem

Korzystanie z Messengera – jak i innej aplikacji internetowej – w Twoim smartfonie pociąga za sobą pobór danych. Nie jest on wielki, ale jeżeli przesyłasz za jego pomocą pliki, jak zdjęcia czy filmiki, to może się uzbierać całkiem spory transfer w skali miesiąca. Boisz się, że Messenger za bardzo nadwyręży pakiet Internetowy w Twoim smartfonie?

Plushak

Wybierz zatem jedną z poniższych ofert GSM i ciesz się „darmowym” Messengerem, a więc Messengerem niepobierającym danych GB!

Wróćmy jednak szybko do meritum, a więc jak wylogować się z Messengera na telefonie!

Jak wylogować się z Messengera?

Sposób na wylogowanie się z Messengera na Androidzie może wyglądać inaczej niż na iOS. Mało tego – mogą być także widoczne różnice między różnymi wersjami oprogramowania Android/iOS, a także ze względu na producenta smartfonów.

To ostatnie dotyczy tylko Androida, a to ze względu na rozbudowane różne interfejsy stosowane przez poszczególnych producentów (EMUI w Huawei, MIUI w Xiaomi, One UI w Samsungu itp.). Różnią się one m.in. ostylowaniem, wyglądem poszczególnych ikon czy wyglądem menu.

Zobaczmy, jak wylogować się z Messengera na Androidzie na przykładzie eksflagowca Huawei P30 z Androidem i EMUI 12.0.0 na pokładzie.

Recenzja Huawei P30

Uwaga – czasami mogą pojawić się pewne problemy z działaniem aplikacji Messenger. W razie ewentualnych trudności wyczyść pamięć podręczną.

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie?

Aby skutecznie wylogować się z Messengera na Androidzie, możesz tego dokonać na samym Facebooku. Ten sposób działa zarówno z poziomu aplikacji mobilnej FB, jak i w przeglądarce internetowej. No właśnie, aplikacja czy przeglądarka internetowa? Wybór należy do Ciebie – jak Ci wygodniej!

Co należy zrobić, aby wylogować się z Messengera na telefonie z Androidem?

W dedykowanej aplikacji Facebooka otwórz Menu główne. Znajduje się ono pod trzema kreskami (prawy górny róg ekranu; jeżeli prowadzisz np. fanpage, to znajdziesz w nim także opcję przełączenia konta). Otwórz rozwijaną listę Ustawienia i prywatność, a następnie kliknij w Ustawienia.

System przeniesie Cię do ustawień aplikacji. Jaki jest kolejny krok, aby wylogować się z dedykowanej aplikacji/komunikatora Facebooka?

Przejdź dalej – wejdź na sekcje Bezpieczeństwo i kliknij w Bezpieczeństwo i logowanie, co jest akurat dość intuicyjne. Powinna się wyświetlić nowa zakładka Miejsce logowania z niebieskim buttonem Zobacz wszystkie. Kliknij w tego ostatniego.

Na końcu pozostają Ci 2 opcje: Wyloguj się oraz Wyloguj się ze wszystkich sesji. Czym się one różnią? Tym drugim sposobem wylogujesz się nie tylko z Messengera, ale i z Facebooka. Mało tego – wylogujesz się z Messengera na każdym urządzeniu, na którym logowałeś się do swojego konta!

Ten sposób jest nadzwyczaj bezpieczny – dzięki niemu masz pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do Twojego konta Messenger/Facebook, np. wtedy, gdy zgubisz smartfona, który nie został wcześniej zabezpieczony bioblokadą czy hasłem.

Gotowe! Wylogowałeś się z Messengera na swoim smartfonie lub (w zależności od wybranej opcji na końcu) ze wszystkich urządzeń!

Mając Androida możesz w jeszcze inny sposób wylogować się z Messengera. Nie musisz nawet uruchamiać apki w tle czy wchodzić na aplikację Facebooka. To proste!

Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia swojego smartfona. Ukaże Ci się lista opcji do wyboru, jak Bateria, Pamięć, Zabezpieczenia itp. itd. Wybierz Aplikacje i przejdź dalej.

Następnie pokaże się powyższe okno. To tutaj znajdują się aplikacje systemowe, jak e-mail, Kalendarz itp.

Uwaga – jak to z Androidem bywa, poszczególne etapy mogą nieco inaczej się nazywać; np. w Huawei P30 klikasz kolejny raz w podmenu Aplikacje – dopiero w tym miejscu znajdują się apki zewnętrzne ze sklepu Google Play.

Znajdź na liście zainstalowanego Messengera. Jeżeli masz dużo apek, a nie chce Ci się scrollować (wyświetlają się w kolejności alfabetycznej), to użyj lupki do szybkiego znalezienia aplikacji Messenger.

Wszedłeś już w aplikację Messenger? Jeżeli tak, to powinieneś zobaczyć taki widok (tu akurat w Dark Mode). W tym miejscu możesz m.in. odinstalować go lub zatrzymać aplikację, ale nie tylko. Wejdź na Pamięć.

Twoim oczom pokażą się pamięć i pamięć podręczna. Kliknij Wyczyść dane, aby wylogować się z Messengera. To czyszczenie danych powinno Ci pomóc!

Jak wylogować się z Messengera na iOS?

Jeżeli masz iPhone’a, a więc telefon z systemem operacyjnym iOS, to możesz wylogować się z Messengera w analogiczny sposób, co w Androidzie. Oczywiście poszczególne ikonki czy stylowanie będą się różnić, ale mechanizm działania jest ten sam.

Uwaga – aby wylogować się z Messengera na telefonie z iOS, skorzystaj z pierwszego sposobu z poziomu Facebooka. Druga opcja działa wyłącznie na telefonach z Androidem!

Co jednak, gdy chcesz wylogować się z Messengera na komputerze osobistym?

Jak wylogować się z Messengera na komputerze?

Wylogowanie z Messengera na komputerze jest nieco mniej skomplikowane i po prostu szybsze. Wystarczy kliknąć ikonę użytkownika ze swoim zdjęciem/awatarem i wybrać Preferencje, następnie Konto i pomoc. W tym miejscu wystarczy znaleźć opcję Wyloguj i z niej skorzystać. Gotowe! Ten szybki sposób dotyczy jednak aplikacji Messenger. Co w innym przypadku?

Jak wylogować się z Messengera na komputerze w przeglądarce internetowej?

wylogowanie Messenger na komputerze

To bardzo proste – gdy korzystasz z Messengera z poziomu strony messenger.com, wystarczy najechać kursorem na lewy dolny róg interfejsu i kliknąć w swoją ikonę użytkownika. Wtedy rozwinie się powyżej zaprezentowane menu, gdzie znajdziesz przycisk Wyloguj. Komunikator wyloguje się właśnie w tym miejscu. To wszystko!

Jak wylogować się z Messengera – podsumowanie

Większość osób korzysta z Facebooka, a większość z jego użytkowników – z Messengera. Nie każdy jednak zastanawiał się, jak wyjść z tego komunikatora. Teraz już wiesz, jak wylogować się z Messengera nie tylko na urządzeniu mobilnym, ale też na komputerze. Wylogowanie z Messengera na smartfonie oznacza nieco więcej kliknięć, przez co jest nieco bardziej czasochłonne.

Możesz jednak w jednym miejscu wylogować się ze wszystkich urządzeń jednocześnie! Jest ono proste i skuteczne. Może się szczególnie przydać w sytuacji, gdy np. zgubisz smartfona, na którym nie masz jak się wylogować z aplikacji Messenger. W ten sposób chronisz swoje konto przed włamaniem się niepowołanych osób!

Aplikacje Facebook i Messenger najczęściej pozostają przez nas cały czas włączone, co czyni nas ciągle zalogowanymi. Warto jednak czasami wylogować się z systemu, choć nie jest to łatwe – FB i Messenger potrafią uzależniać swoich użytkowników!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.