Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wyłączyć pocztę głosową w T-Mobile?

avatar
Odsłuchiwanie wiadomości nagranych na pocztę głosową

Nagrywanie wiadomości głosowych na pocztę w telefonie to dla niektórych bardzo archaiczna usługa. Większość użytkowników znacznie lepiej czuje się, gdy przekazuje komunikaty w formie tekstowej, np. SMSy oraz wiadomości na Messengerze czy WhatsAppie. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z poczty głosowej. Jak w takim razie wyłączyć pocztę głosową w sieci T-Mobile? Sprawdź!

Poczta głosowa T-Mobile — kto z niej korzysta i dlaczego?

Nagła zmiana planów, narodziny dziecka, niespodziewany awans — jak najlepiej i najszybciej przekazać te ważne informacje, gdy bliska osoba nie odbiera telefonu lub znajduje się poza zasięgiem? Można zostawić wiadomość czekającą na skrzynce głosowej. Odbiorca na pewno zostanie o niej poinformowany. To dobre rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy brakuje czasu na pisanie wiadomości i powolne tłumaczenie zaistniałej sytuacji.

Poczta głosowa to usługa bezpłatna dla wszystkich abonentów sieci T-Mobile. Jeżeli nie jest wykorzystywana przez okres ponad 3 miesięcy, skrzynka zostaje automatycznie wyłączona. Zawsze jednak jest możliwość ponownej bezpłatnej aktywacji — wystarczy skontaktować się z infolinią.

Z poczty głosowej w T-Mobile szczególnie często korzystają użytkownicy telefonów służbowych, których linia bywa regularnie zajęta. Nie wszyscy jednak cenią taką formę nagrywania ważnych informacji. Jest ona mało popularna szczególnie wśród osób z najmłodszego pokolenia. Warto zatem wiedzieć, jak wyłączyć, ale i włączyć tę usługę.

Aktywacja poczty głosowej w T-Mobile — jak to zrobić?

Sieć T-Mobile udostępniła usługę Prostej Poczty. Jak to działa? Dzwoniąc pod numer 602 950, możesz przesłuchać wiadomości, jak i sprawdzić osobiste ustawienia.
Poczta w tej wersji umożliwia łatwy dostęp do informacji znajdujących się w skrzynce, a pomiędzy wiadomościami nie trzeba odsłuchiwać zbędnych komunikatów, które wydłużają proces przesłuchania nagrań.
Aktywacja Prostej Poczty oznacza, przekierowanie na nią wszystkich rozmów, które nie dojdą do skutku po upływie 20 sekund od momentu rozpoczęcia połączenia. Jeśli właśnie z kimś rozmawiasz lub jesteś poza zasięgiem, nadawca wiadomości nagra dla Ciebie ważny komunikat.

Jak wygląda sama aktywacja Prostej Poczty?

 • Zadzwoń pod numer 602 950.
 • Usłyszysz głos lektora, który pomaga wprowadzić niezbędne ustawienia. Na tym etapie wybierz język, hasło oraz nagraj indywidualne powitanie.
 • Jeżeli chcesz skorzystać ze specjalnego nagrania, skorzystaj z serwisu Powitania. To tam znajdziesz nietypowe, śmieszne formy przywitania się ze dzwoniącymi. Powitania można w każdej chwili zmieniać.

Charakterystyka poczty głosowej T-Mobile

Prosta Poczta T-Mobile przechowuje jednocześnie do 15 nagranych wiadomości. Nowe nagrania są gromadzone przez okres 10 dni, zaś te zachowane — przez czas 15 dni. Każda wiadomość ma maksymalnie 3 minuty długości, a po tym czasie nadawca jest informowany o zakończeniu możliwości nagrywania. Prosta Poczta T-Mobile zapewnia dodatkowe funkcje. Wybierając konkretne klawisze na klawiaturze, możesz skorzystać z takich opcji jak:

 • klawisz 1 – oddzwonienie do osoby, która pozostawiła daną wiadomość;
 • klawisz 2 – cofnięcie wiadomości o 8 sekund;
 • klawisz 3 – przewinięcie wiadomości o 8 sekund do przodu;
 • klawisz 4 – uzyskanie informacji o dacie pozostawienia nagrania, godzinie przesłania wiadomości, a także o numerze nadawcy;
 • klawisz 6 – zatrzymanie odsłuchu wiadomości;
 • klawisz 7 – kasowanie przesłanego nagrania;
 • klawisz 8 – zachowanie wiadomości;
 • klawisz 0 – zapoznanie się z dodatkowymi informacjami i skorzystanie ze wsparcia technicznego.

Szczególnie przydatną spośród wymienionych powyżej funkcji jest oddzwanianie do osoby, która zostawiła wiadomość. Dzięki temu rozwiązaniu jeszcze szybciej połączysz się z osobą, która poszukuje z Tobą kontaktu.

Poczta głosowa w usłudze extra

W sieci T-Mobile dostępna jest zarówno poczta głosowa standard, jak i poczta głosowa extra. Wersja standardowa jest uruchamiana wraz z aktywacją karty SIM, czyli już na początku użytkowania telefonu. Poczta głosowa extra to natomiast opcja dostępna dla wybranych użytkowników. Jej włączenie oznacza brak konieczności oddzwaniania na numer poczty głosowej w celu odsłuchania nagrania. Wiadomości zapisane na skrzynce są bezpośrednio przesyłane na telefon w formie nagrań audio. To wygodna opcja, zwłaszcza gdy w ciągu dnia wiele osób kontaktuje się z Tobą w tej formie.

Poczta głosowa za granicą — spodziewaj się dodatkowych opłat!

Warto podkreślić, że określenie “darmowa poczta głosowa” dotyczy często jedynie połączeń realizowanych na terenie kraju.
Poczta głosowa odbierana za granicą Unii Europejskiej może rodzić kolejne, wysokie wydatki na użytkowanie telefonu. Dlatego, np. jeśli wyjeżdżasz na wakacje, jej dezaktywacja może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Zrób to jeszcze przed wyjazdem z kraju.

Uwaga! W sieci T-Mobile, kiedy nie odbierzesz połączenia i ktoś pozostawi Ci wiadomość na poczcie głosowej, nie zapłacisz nic pod warunkiem, że znajdujesz się na terenie Unii Europejskiej. Jeśli jednak przebywasz w kraju spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (np. w Turcji, Egipcie czy USA), poniesiesz koszty za przekierowanie.

Dezaktywacja poczty głosowej, czyli jak wyłączyć pocztę w sieci T-Mobile?

Poczta głosowa to w dalszym ciągu popularna usługa. Mimo to zaczyna sukcesywnie zanikać z uwagi na szeroki dostęp do komunikatorów. Wielu użytkowników decyduje się więc na dezaktywację i wyłączenie poczty. Jak to zrobić w sieci T-Mobile?

Wyłączenie poczty głosowej przy pomocy krótkiego kodu

Zastosowanie krótkiego kodu szybki i prosty sposób na dezaktywację poczty głosowej w T-Mobile. Wystarczy na klawiaturze telefonu wpisać kod *#002# i zatwierdzić go zielonym przyciskiem. Usługa zostanie wyłączona, a użytkownik poinformowany o dezaktywacji.

Wyłączanie poczty głosowej w aplikacji Mój T-Mobile

Pocztę głosową w sieci T-Mobile można wyłączyć również w aplikacji Mój T-Mobile. To intuicyjne narzędzie, które umożliwia doładowywanie konta, zakup pakietów usług i aktywację różnych funkcjonalności. Jak wyłączyć pocztę za pośrednictwem aplikacji T-Mobile?

 • Otwórz aplikację Mój T-Mobile i zaloguj się do swojego konta.
 • Na górze ekranu wybierz telefon, dla którego usługa ma zostać wyłączona.
 • Przejdź do opcji Usługi dodatkowe.
 • Z górnej listy wybierz ekranu Ustawienia połączeń głosowych, a potem opcję Poczta Głosowa Standard. Na tym etapie dezaktywujesz usługę poczty głosowej.

Automatyczne wyłączenie poczty głosowej w T-Mobile

Warto wrócić również do informacji związanej z automatycznym wyłączeniem usługi. Poczta głosowa w T-Mobile wyłączy się automatycznie po okresie 3 miesięcy, jeśli nie będzie przez ten czas wykorzystywana. Użytkownik zostanie wcześnie poinformowany o dezaktywacji przy pomocy krótkiej wiadomości tekstowej.

Nie chcesz odsłuchiwać wiadomości nagrywanych przez bliskich lub kontrahentów? Wolisz inne formy komunikacji i planujesz dezaktywować pocztę głosową? Możesz zrobić to za pośrednictwem strony internetowej sieci T-Mobile, aplikacji mobilnej lub przy pomocy krótkiego kodu.

Podsumowanie

 • Usługa poczty głosowej w sieci T-Mobile jest przeznaczona zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Dzięki niej możliwe jest nagranie ważnej wiadomości, kiedy dana osoba nie odbiera lub ma wyłączony/zajęty telefon.
 • Osoby korzystające z Prostej Poczty mogą liczyć również dodatkowe funkcjonalności, takie jak możliwość oddzwonienia do osoby nagrywające wiadomość.
 • Dezaktywacji poczty głosowej T-Mobile możesz dokonać przy pomocy aplikacji lub wpisując w klawiaturze telefonu krótki kod, który wyłączy usługę.
 • Poczta w T-Mobile wyłączy się automatycznie, jeśli użytkownik telefonu nie będzie z niej korzystał przez okres 3 miesięcy. Wcześniej odbiorca zostanie poinformowany o tym, że usługa wyłączy się w ciągu 30 dni.
 • Sieć T-Mobile oferuje również pocztę głosową extra. To usługa, która pozwala otrzymywać wiadomości nagrane na skrzynkę w formie plików audio

FAQ

Tak. Dezaktywację poczty głosowej można również zlecić poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta T-Mobile. Konsultanci są przeszkoleni, aby pomagać w różnych kwestiach, a co za tym idzie, również przy wyłączeniu poczty głosowej. Brak dostępu do aplikacji mobilnej lub wątpliwości co do całego procesu oznaczają, że najlepiej będzie zlecić to zadanie specjalistom. Warto pamiętać, że konsultanci mogą potrzebować danych weryfikacyjnych w celu realizacji usługi.
Tak. W celu odsłuchania wiadomości z telefonu stacjonarnego należy połączyć się z numerem 602 950 000.
Nie, usługa poczty głosowej jest bezpłatna dla użytkowników sieci T-Mobile. Poczta głosowa extra jest również darmowa dla wszystkich osób aktywujących się w taryfach dedykowanych dla telefonów iPhone.
star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: