Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

avatar
Kobieta próbuję wyłączyć pocztę głosową

Poczta głosowa to dziś tak naprawdę relikt przeszłości, z którego mało ko korzysta. W końcu wiadomość (także głosową) można wysłać na wiele innych sposobów. Jeśli nie korzystasz z poczty głosowej i nie chcesz, aby włączała się dzwoniącemu, gdy np. nie odbierasz telefonu, albo numer jest zajęty, możesz dezaktywować tą usługę. Dowiedz się, jak wyłączyć pocztę głosową Orange.

Jak działa poczta głosowa Orange?

Poczta Głosowa Orange to usługa, która pozwala osobom dzwoniącym na dany numer na pozostawienie wiadomości głosowej, która następnie jest przechowywana w wirtualnej skrzynce. Poczta głosowa jest bezpłatna i aktywowana automatycznie u każdego klienta sieci. Zgłasza się wtedy, gdy dany numer jest zajęty lub znajduje się poza zasięgiem, a także gdy masz wyłączony telefon lub nie odbierasz połączenia.

Poczta głosowa Orange ma też dodatkowe funkcje, takie jak:

 • budzik,
 • obsługa faksów,
 • odsłuchiwanie maili,
 • przesyłanie wiadomości głosowej.

Może być więc bardzo przydatna, choć obecnie większość ludzi realizuje tego rodzaju potrzeby za pomocą rozmaitych aplikacji na swoich smartfonach. Jeśli do nich należysz, może Cię interesować, jak wyłączyć pocztę głosową Orange. Dokładne wskazówki przedstawiamy poniżej!

Ile kosztuje korzystanie z poczty głosowej w Orange?

Z poczty głosowej w Orange możesz korzystać bez obaw o naliczanie dodatkowych opłat – jest ona bezpłatna. Usługa włączana jest też automatycznie, przy czym klienci biznesowi korzystają z Poczty Głosowej Gold. Charakteryzuje się ona:

 • większą pojemnością skrzynki (30 wiadomości zamiast 10),
 • dłuższym czasem przechowywania wiadomości (30 dni zamiast 14),
 • możliwością ustawienia innych powitań dla różnych dzwoniących,
 • możliwością ustawienia harmonogramu czasowego powitań,
 • dostępnością usługi Poczta Głosowa MMS-em.

Korzystanie z Poczty Głosowej Gold jest bezpłatne dla klientów biznesowych. Pozostali abonenci Orange mogą dobrowolnie uruchomić tę usługę, jednak wówczas jest ona płatna zgodnie z planem taryfowym (kilka złotych miesięcznie).

Uwaga: Poczta Głosowa Gold nie jest dostępna dla klientów Orange korzystających z planów prepaid (na kartę).

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange? 5 sposobów

Nie chcesz korzystać z poczty głosowej? Możesz ją po prostu wyłączyć. Orange daje możliwość zarządzania tą usługą przez aplikację Mój Orange, stronę WWW, wiadomości SMS, krótki kod oraz infolinię. Dowiedz się, jak wyłączyć pocztę głosową Orange krok po kroku!

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange: w aplikacji Mój Orange

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange za pośrednictwem aplikacji? Mój Orange to program dostępny dla urządzeń z systemami Android i iOS, który można pobrać (bezpłatnie) odpowiednio ze sklepów Google Play lub App Store. Aplikacja daje możliwość zarządzania różnymi usługami – w tym pocztą głosową. Wystarczy ją pobrać i zalogować się do swojego konta klienta. Jak wyłączyć pocztę głosową w aplikacji Mój Orange?

 1. Otwórz aplikację Mój Orange.
 2.  Przejdź do zakładki Więcej.
 3. Wybierz Pakiety i usługi, a następnie Moje aktywne usługi.
 4. Znajdź Pocztę Głosową i dotknij ją.
 5. U dołu ekranu znajdziesz opcję Wyłącz.

W taki sam sposób możesz włączyć pocztę głosową Orange, jeśli zechcesz znowu zacząć z niej korzystać.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange: przez stronę WWW

Wcale nie musisz jednak pobierać specjalnej aplikacji, aby zarządzać swoimi usługami. Wyłączyć pocztę głosową Orange można także przez stronę WWW, a konkretnie przez panel abonencki online. Jak to zrobić?

 1. Wejdź na stronę https://www.orange.pl/twojekonto/ i zaloguj się za pomocą swojego numeru telefonu jednorazowego hasła przesłanego Ci SMS-em lub adresu e-mail oraz hasła ustalonego przy rejestracji;
 2. Wejdź w zakładkę Pakiety i usługi, a następnie Ustawienia.
 3. Znajdź na liście usług opcję Poczta głosowa
 4. Kliknij Zarządzaj, a następnie wyłącz usługę.

Opcję wyłączenia poczty głosowej znajdziesz też w innym miejscu.

 1. Wejdź na stronę https://www.orange.pl/twojekonto/ i zaloguj się.
 2. Wejdź w zakładkę Umowy i urządzenia, a następnie Zarządzaj usługami i pakietami.
 3. Przejdź do sekcji Ustawienia.
 4.  Znajdź na liście usług opcję Poczta głosowa
 5. Kliknij Zarządzaj, a następnie wyłącz usługę.

W taki sam sposób możesz oczywiście włączyć pocztę głosową.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange: SMS-em

Zastanawiasz się, jak wyłączyć pocztę głosową Orange jeszcze szybciej? A może chcesz to zrobić bez konieczności łączenia się z Internetem? Jest taka możliwość. Operator umożliwia bowiem zarządzanie usługą za pomocą darmowych wiadomości SMS wysyłanych na numer 501. Co należy zrobić?

 • Aby wyłączyć pocztę głosową Orange, wyślij SMS o treści REZ na nr 501.
 • Aby włączyć pocztę głosową Orange, wyślij SMS o treści START na nr 501.
 • Aby włączyć pocztę głosową Orange Gold, wyślij SMS o treści GOLD na nr 501.

Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund. Warto jednak wiedzieć, że wszelkie poczynione zmiany mogą być wprowadzone w czasie do 24 godzin.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange krótkim kodem?

Orange umożliwia też zarządzanie niektórymi usługami za pomocą krótkich kodów. Taki kod należy wpisać na klawiaturze alfanumerycznej swojego urządzenia (tak jak przy wybieraniu numeru w celu wykonania połączenia telefonicznego), a następnie zatwierdzić.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange za pomocą krótkiego kodu? Wpisz na klawiaturze swojego urządzenia kod *105*1*1# i zatwierdź. Otrzymasz powiadomienie z potwierdzeniem wydanej dyspozycji.

Za pomocą krótkich kodów możesz też łatwo włączyć pocztę głosową – standardową (*105*1#) lub Gold (*105*2#).

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange: na infolinii

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange przez telefon? Wystarczy zadzwonić na infolinię operatora, pod numer *100. Infolinia pozwala na włączenie oraz wyłączenie usługi.

Jak wyłączyć pocztę głosową Orange w telefonie stacjonarnym?

Orange jest nie tylko operatorem mobilnym. Obsługuje również telefony stacjonarne, a użytkownicy tej usługi mogą korzystać także z poczty głosowej. Funkcja nie jest jednak uruchamiana automatycznie. Możesz ją w każdej chwili bezpłatnie uruchomić, a także z niej zrezygnować.

Chcesz wiedzieć, jak wyłączyć pocztę głosową Orange, ale w telefonii stacjonarnej? W tym przypadku najlepiej jest zadzwonić pod bezpłatny numer 19555. Możesz też zarządzać swoją pocztą głosową poprzez infolinię dostępną pod numerem 510 100 100.
Jak zmienić ustawienia przekierowań do poczty głosowej?
Możesz też zrezygnować z określonych typów przekierowania do poczty głosowej za pomocą tzw. krótkich kodów. W jaki sposób?

 • Jeśli chcesz zrezygnować z przekierowania połączeń na numer poczty głosowej przy zajętości linii, wybierz kod #67#.
 • Jeśli chcesz zrezygnować z przekierowania połączeń na numer poczty głosowej, gdy nie odbierasz, wybierz kod #61#.
 • Jeśli chcesz zrezygnować z natychmiastowego przekierowania wszystkich połączeń na numer poczty głosowej, wybierz kod #21#.
 • Jeśli chcesz zrezygnować z przekierowania połączeń na numer poczty głosowej, gdy telefon jest wyłączony lub poza zasięgiem sieci, wybierz kod #62#
 • Jeśli chcesz wyłączyć wszystkie przekierowania, wybierz numer ##002#.

Kody mogą stosować zarówno użytkownicy telefonów komórkowych, jak i telefonów stacjonarnych Orange.
Jeśli chcesz dostosować sposób, w jaki korzystasz ze poczty głosowej, możesz też skontaktować się z infolinią Orange (*100 z telefonu komórkowego lub 510 100 100 z telefonu stacjonarnego).

Jak odsłuchać wiadomości z poczty głosowej?

Za każdym razem, gdy ktoś zostawi Ci wiadomość w poczcie głosowej, otrzymasz powiadomienie. Możesz również zadzwonić na swoją pocztę w każdym momencie i odsłuchać zachowane wiadomości. Aby to zrobić, zadzwoń:

 • ze swojego telefonu pod bezpłatny numer *501,
 •  z innego telefonu lub z zagranicy pod numer +48 501501501 (opłata za połączenie zgodna z cennikiem),
 • przez „numer bezpośredni”, zawarty w powiadomieniu SMS o nagranej wiadomości. Jest on umieszczony w treści SMS-a od poczty głosowej i zaczyna się od znaków *51xxx, np. *51123 lub 5102182xx np. 510218223. Możesz wybrać ten numer bezpośrednio z treści SMS-a, co pozwoli Ci od razu przejść do nagranej wiadomości. Po jej odsłuchaniu będziesz mógł także przejść do innych wiadomości zostawionych w Twojej skrzynce.

Chcąc odsłuchać wiadomości z innego telefonu lub podczas przebywania za granicą, będziesz musiał podać:

 • numer telefonu przypisany do poczty, którą chcesz odsłuchać,
 • kod PIN (nadany po pierwszym kontakcie z pocztą głosową).

Poczta głosowa Orange: jak zmienić ustawienia powiadomień?

Poczta głosowa Orange może Cię powiadamiać o wiadomościach pozostawionych na Twojej skrzynce na kilka sposobów. Możesz wybrać, w jaki sposób będziesz otrzymywać te powiadomienia. Dostępne są powiadomienia:

 • przez SMS – otrzymasz SMS-a z informacją kto i kiedy do Ciebie dzwonił i czy pozostawił wiadomość,
 • przez e-mail – otrzymasz wiadomość o połączeniu i zostawionej wiadomości na wskazany adres e-mail,
 • przez MMS (tylko w usłudze Gold) – nagrane wiadomości otrzymasz MMS-em.

Aby zmienić ustawienia powiadomień, zadzwoń na swoją pocztę głosową, pod numer *501. Można je dostosować w menu Ustawienia i funkcje poczty głosowej (dostępnym po naciśnięciu klawisza 3).

Podsumowanie

Poczta głosowa Orange jest dostępna dla każdego użytkownika sieci komórkowej i stacjonarnej, a jej użytkowanie jest bezpłatne (z wyjątkiem usługi rozszerzonej – Poczta Głosowa Orange Gold). Jeśli masz telefon komórkowy w Orange, domyślnie masz włączoną pocztę głosową. Użytkownicy telefonów stacjonarnych muszą ją samodzielnie aktywować.

Nie chcesz z niej korzystać? Dezaktywacja poczty głosowej nie jest trudna. Dostępność kilku metod pozwala wybrać tę najwygodniejszą. Jak wyłączyć pocztę głosową Orange? W skrócie jest to możliwe przez:

 • aplikację Mój Orange,
 • stronę WWW,
 • wiadomości SMS,
 • krótki kod,
 • infolinię.

Powyżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, jak wyłączyć pocztę głosową Orange z użyciem każdej z tych metod. Pamiętaj tylko, że zasady dla właścicieli telefonów stacjonarnych są nieco inne! Jeśli nie chcesz całkowicie wyłączać poczty głosowej, operator daje szerokie możliwości personalizacji tej usługi – m.in. dostosowywania sposobu, w jaki otrzymujesz powiadomienia o pozostawionych wiadomościach oraz wyłączania jedynie niektórych typów przekierowania

FAQ

Z pocztą głosową Orange możesz się połączyć, wybierając na swoim telefonie numer *501. Z innego telefonu lub z zagranicy możesz też się z nią połączyć pod numerem +48 501501501
Pocztę głosową Orange możesz wyłączyć na aż 5 sposobów – poprzez aplikację Mój Orange, serwis internetowy, SMS, tzw. krótki kod oraz dzwoniąc na infolinię. Wszystkie te metody umożliwiają także włączenie usługi. Ponadto jako użytkownik Orange możesz decydować np. na jakiej zasadzie połączenia będą przekazywane do poczty głosowej oraz w jaki sposób będziesz powiadamiany o nowej wiadomości.
star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: