Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak włączyć 5G w telefonie Xiaomi? 3 możliwości

grafika przedstawiająca smartfona Xiaomi 13 Lite 5G w 3 wersjach kolorystycznych

Sieci 5G staraj się coraz popularniejsze i zapewne w niedługim czasie to właśnie one będą wiodącą technologią m.in. w sieciach komórkowych. Tym bardziej, że z każdym miesiącem ów zasięg jest powiększany. Wiele modeli telefonów Xiaomi już teraz oferuje tę technologię i można powiedzieć, że staje się ona obowiązującym standardem. Ale żeby cieszyć się z dobrodziejstw tej technologii, trzeba nie tylko posiadać smartfon obsługujący technologię 5G, trzeba także spełnić kilka warunków. Jak zatem włączyć sieć 5G w telefonie Xiaomi?

Co trzeba zrobić aby mieć sieć 5G?

Aby móc skorzystać z technologii 5G powinieneś spełnić kilka warunków. Przede wszystkim powinieneś posiadać model telefonu Xiaomi, który umożliwia właśnie taką technologię transmisji danych. Jak już wspomnieliśmy, ta sieć komórkowa staje się standardem i technologia ta trafi do niemal każdego modelu telefonu, ale obecnie nie ona obsługiwana na każdym telefonie. Wiele urządzeń już w nazwie lub na pudełku ma oznaczone 5G. Zawsze też możesz tą kwestię zweryfikować w specyfikacji technicznej. Nie chodzi tu tylko o flagowe modele Xiaomi, ale także o bardziej budżetowe z serii Xiaomi Redmi Note.

Oprócz tego, warto zweryfikować kartę SIM. Generalnie nowe karty SIM, które obsługują sieci komórkowe LTE, będą również obsługiwały transmisję sieci 5G. Jeśli jednak migrujesz z bardzo starego telefonu lub nie jesteś pewien, czy Twoja karta SIM będzie obsługiwać nowy standard 5G – warto podejść do salonu lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, Twoja karta SIM zostanie wymieniona.

Zanim przejdziesz do tego jak włączyć sieć 5G w telefonie Xiaomi, warto abyś zweryfikował Twój plan taryfowy. Niezależnie od tego, czy posiadasz usługi na abonament, czy na kartę, w zależności od Twojej taryfy usługa 5G może być dostępna albo nie. Czasami wystarczy na przykład poprzez aplikację włączyć taką usługę na swoim koncie. Czasem trzeba będzie migrować na inny plan taryfowy.

Przykładowe sieci komórkowe oferujące Internet 5G:

I ostatnia kwestia – żeby skorzystać z sieci 5G musisz być w jej zasięgu. Na szczęście w Polsce to właśnie ta technologia jest coraz bardziej rozwijana i cały czas poszerza się jej obszar.

Jak włączyć 5G w telefonie? Tylko 4 kroki

Sieci piątej generacji na telefonach Xiaomi

Jeżeli podstawy mamy już wyjaśnione to przejdźmy do głównego wątku tego poradnika, czyli jak włączyć 5G w telefonie Xiaomi.

Aby włączyć sieć piątej generacji w telefonie Xiaomi sprawdź (na wszelki wypadek), czy masz aktualne oprogramowanie. W tym celu wejdź w zakładkę Ustawienia -> informacje o systemie -> aktualizacje. Jeśli jest jakiś nowy wariant oprogramowania, smartfon zacznie je pobierać. Jeśli natomiast nie ma – otrzymasz komunikat, że oprogramowanie Twojego Xiaomi jest aktualne. Następnie możesz już spokojnie włączyć preferowany typ sieci w smartfonie. Jak to zrobić?

Wykonaj następujące czynności: wejdź w Ustawienia -> Połączenia. Następnie wybierz zakładkę Sieci komórkowe -> wybierz kartę SIM. Następnie wybierasz preferowany tryb sieciowy/pracy sieci. W tej właśnie zakładce będziesz mógł wybrać opcję 5G (oraz inne dostępne warianty). Po nawiązaniu połączenia z siecią 5G na twoim telefonie Xiaomi pojawi się odpowiednia ikona.

5G dalej nie działa – co robić?

Może zdarzyć się tak, że niestety pomimo prawidłowej konfiguracji sieci najnowszej generacji telefon Xiaomi dalej nie będzie pokazywać odpowiedniej ikonki. Oznacza to, że nadal nie korzystasz w tym momencie z sieci 5G. Będzie musiał zatem wykonać dodatkowe czynności. Warto w takim wypadku na chwilę włączyć tryb samolotowy. Po ponownym włączeniu smartfon będzie od nowa rejestrował się w sieci i wtedy powinien zalogować się do najszybszej dostępnej technologii transmisji danych.

Jeżeli w dalszym ciągu nie widzisz omawianej tutaj sieci 5G możesz po prostu zrestartować smartfona. W ten sposób czyścisz niektóre „zassane” wcześniej ustawienia sieci. Po ponownym uruchomieniu urządzenia powinno wszystko działać prawidłowo.

Może oczywiście zdarzyć się, że żadna z metod nie pomoże. Wtedy najprawdopodobniej będzie to oznaczało, że znajdujesz się poza zasięgiem sieci 5G. Możesz sprawdzić mapę zasięgu na stronie operatora. Warto także wyjść poza pomieszczenie lub budynek w którym aktualnie się znajdujesz, gdyż problem może tkwić nie w kwestii urządzenia, a pomieszczenia w którym się znajdujesz. Po prostu niektóre pomieszczenia utrudniają przenikanie fal radiowych i możliwość korzystania z najszybszej transmisji danych. A w ten sposób działa twój telefon.

Mam już sieć Internet – co dalej?

Udało się połączyć z 5G? Gratulacje! Możesz już cieszyć się z nowego standardu, który w tym momencie oferuje najszybszą transmisję danych. O ile przy przeglądaniu stron internetowych tego tak nie odczujesz, o tyle przy streamingu lub przesyłaniu i odbieraniu plików już tak. Ta komórkowa transmisja danych daje zdecydowanie lepszy komfort z korzystania z sieci.

Najpopularniejsze telefony Xiaomi 5G w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: