Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak włączyć 5G w telefonie Plus?

grafika firmy Plus prezentująca Internet 5G Plusa

Nie wiesz, jak włączyć 5G w telefonie Plus? Jak aktywować połączenie do sieci piątej generacji u zielonego operatora komórkowego? To nic trudnego, ba – może okazać się, że nie musisz wiele zrobić, aby cieszyć się Internetem 5G na swoim telefonie komórkowym!

5G u operatora sieci Plus – jakie oferty?

Plus rozpoczął budowę komercyjnej sieci 5G na samym początku 2019 roku. Później poszło już szybko – wpierw udostępnił 5G dla swoich topowych abonamentów komórkowych, a od września 2020 r. rozszerzył 5G także na oferty prepaid (na kartę). Od sierpnia 2021 5G jest już dostępne we wszystkich abonamentach zielonego operatora komórkowego, również w tych najtańszych. W międzyczasie 5G otrzymała także submarka Plusa, a więc Plush – obie sieci komórkowe oferują dostęp do 5G!

Najtańszy Plus abonament 5G z telefonem od 1 zł na start:

Topowy Plus abonament 5G z telefonem od 1 zł na start:

Przykładowa nowa oferta Plus na kartę 5G:

Przykładowy Plush abonament 5G z telefonem od 1 zł na start:

To naturalnie tylko część ofert Plusa z Internetem 5G w cenie pakietu. W portfolio zielonego operatora komórkowego znajduje się ich znacznie więcej!

Czy dostęp do szybkiego Internetu sieci piątej generacji w Plusie następuje automatycznie? A może należy włączyć 5G manualnie w swoim telefonie komórkowym?

Czego potrzebujesz, aby mieć zasięg sieci piątej generacji w Plusie?

Chcesz korzystać z 5G u operatora sieci Plus? Jest to jak najbardziej możliwe pod warunkiem posiadania:

 • odpowiedniej oferty/pakietu/planu taryfowego
 • odpowiedniego telefonu z modułem 5G
 • odpowiedniej karty SIM
 • zasięgu sieci 5G

W każdej chwili możesz kupić smartfona 5G, wymienić kartę SIM na nowszą (jeżeli masz starą nieprzystosowaną do sieci 5G), wreszcie możesz zamówić odpowiedni pakiet Plusa z łącznością 5G. Jest jednak jedno „ale” – nie zawsze będziesz w zasięgu Internetu 5G!

Co prawda Plus chwali się bardzo dobrym zasięgiem swojej sieci najnowszej generacji, ale prawda jest taka, że u niego – i u jego rywali z tzw. „Wielkiej Czwórki” – sieć piątej generacji pokrywa niemal cały kraj, ale dostęp do niej nie jest (jeszcze) możliwy w każdym rejonie Polski. Naturalnie Plus rozbudowuje swoją infrastrukturę, aby oferować piątą generację sieci komórkowej dla jak największej liczby mieszkańców naszego kraju.

Jak włączyć 5G w telefonie Plus?

Generalnie połączenie z siecią 5G powinno nastąpić automatycznie, o ile tylko spełniasz wcześniej wymienione założenia. Może jednak zdarzyć się, że będzie trzeba poszperać w ustawieniach swojego urządzenia. Aby włączyć 5G w telefonie, należy wejść w:

 1. Ustawienia telefonu
 2. Sieć komórkowa
 3. Komórkowa transmisja danych
 4. Preferowany typ sieci -> włączyć 5G

Poszczególne kroki mogą inaczej nazywać się w menu telefonu w zależności od samego producenta, oprogramowania (Android, iOS), jak i samego modelu. Przykładowo: starszy iPhone SE może mieć inne menu niż nowsze modele pracujące na nowszym iOS-ie, ale oczywiście można – w miarę możliwości – zaktualizować system iOS do najnowszej wersji. Niemniej jednak warto sprawdzić ustawienia operatorskie, czy aby na pewno nie mamy z jakiś powodów zablokowanego 5G. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby uruchomić możliwość korzystania z sieci piątej generacji na swoim telefonie komórkowym.

Jak już zostało wspomniane, nie tylko abonament głosowy zielonego operatora, ale i Plus na kartę oferuje nowy standard Internetu mobilnego. W tym przypadku aby aktywować 5G, należy włączyć odpowiedni pakiet na kartę. Wówczas Internet 5G Plusa stanie się integralnym elementem oferty.

Oto dostępne obecnie plany taryfowe Plus na kartę z 5G:

 • na kartę 30 GB za 30 zł – *136*11*9096#
 • na kartę 40 GB za 35 zł – *136*11*9288#
 • na kartę 50 GB za 40 zł – *136*11*9287#

W przeciwieństwie do Plus abonament, tym razem cześć transferu danych pochodzi z bonusu za standardowe doładowanie konta. Ekstra paczka danych wynosi dokładnie 15 GB w przypadku każdego z powyższych pakietów prepaid.

Włączenie 5G w Plusie – podsumowanie

Plus dba o swoich klientów! Oferuje on usługi 5G nie tylko w ofertach głosowych (abonament indywidualny, dla firm, na kartę, mix), ale i w pakietach Internetu mobilnego na router/modem. Technologia piątej generacji jest więc oferowana kompleksowo i mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i zwykli „Kowalscy”.

Zazwyczaj nie musisz nic zrobić, aby połączyć się z Internetem 5G w Plusie. Musisz tylko posiadać odpowiednie urządzenie, ofertę Plusa z odpowiednią kartą SIM i przebywać w zasięgu sieci najnowszej generacji. Jeżeli jednak coś jest nie tak, warto sprawdzić ustawienia operatorskie w menu swojego telefonu komórkowego.

W 2024 roku sieci komórkowe z Plusem na czele prześcigają się w rozbudowie infrastruktury 5G. Wszystko po to, aby sieć piątej generacji była dostępna dla jak największej liczby potencjalnych odbiorców, którzy mogą skusić się na usługi oferowane przez Polkomtela, a więc Plusa i jego Plusha.

Internet 5G to przyszłość mobilnej (bezprzewodowej) łączności, z której już teraz korzysta komórkowa transmisja danych na coraz to liczniejszych smartfonach 5G!

Najpopularniejsze telefony komórkowe 5G w 2024 roku

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.