Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile?

jak sprawdzić stan konta w T-Mobile

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile? Jest na to kilka sprawdzonych metod – niektóre są bardzo szybkie i proste, inne wymagają poświęcenia więcej czasu. Przedstawiamy różne możliwości i opcje, dzięki którym sprawdzisz stan swojego konta T-Mobile.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile w aplikacji?

Sprawdzanie stanu konta w T-Mobile na kartę jest dziecinnie proste. Możesz tego dokonać na kilka sposobów, w tym w aplikacji.

W obecnych czasach tak, jak doładowania online wyparły doładowania-zdrapki, tak i aplikacje mobilne operatorów komórkowych wypierają bardziej tradycyjne metody sprawdzenia salda (SMS, kod USSD). Tak się akurat składa, że magentowy operator ma jedną z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku!

Przykładowa oferta T-Mobile z telefonem:

Aplikacja T-Mobile promocja 2 GB

Aplikacja „Mój T-Mobile” oferuje nie tylko sprawdzenie stanu konta, posiadanej taryfy, terminu doładowania (prepaid, mix) czy opłacenia faktury (abonament). Dostaniesz w niej o wiele więcej – choćby cotygodniowe okazje i bonusy z cyklu Happy Fridays w T-Mobile, a ostatnio Bonusy od serca T-Mobile i wiele innych. Skupmy się tutaj jednak na sprawdzeniu stanu konta w tej aplikacji mobilnej.

Przykładowa oferta T-Mobile z telefonem:

Zacznijmy od początku – zobaczmy, jak sprawdzić stan konta w T-Mobile na własnym przykładzie.

Wejdź wpierw do aplikacji mobilnej Mój T-Mobile. Jeżeli jej nie posiadasz, możesz w kilka chwil ściągnąć ją ze sklepu Google Play lub App Store i zainstalować na swoim telefonie.

Tak wygląda jej strona główna. Na dole masz do wyboru sekcje Doładowania, Magenta Love, Pomoc oraz Więcej. Do kolejnego etapu trafisz właśnie przez button Więcej lub klikając w górną część z numerem telefonu, środkami na kocie oraz posiadanym transferem danych.

Gdy to zrobisz buttonem Więcej, Twoim oczom ukaże się powyższa podstrona. Na samej górze ponownie przywita Cię Twój numer komórkowy. Kliknij w Zarządzaj usługami – ponownie pojawi się Twój nr z opcją Wybierz usługę. Kliknij w nią.

Następnie ukaże się stan konta T-Mobile. Na samej górze obok Twojego numeru znajdziesz także rodzaj oferty i posiadaną taryfę (tu: T-Mobile na kartę/Taryfa GO!). Schodząc w dół znajdziesz po kolei informacje na temat stanu Twojego konta, Internetu, GB po doładowaniu, pakiet minut, SMS-ów i MMS-ów i to samo w roamingu UE w Strefie 1A (Internet, SMS-y i MMS-y, rozmowy) oraz Rozrywka i usługi dodatkowe. Naturalnie umieszczono także informację o kończącym się pakiecie, o ile oczywiście jest wykupiony na telefonie (tu – Bez Limitu M, który ma się odnowić za 9 dni). Jednym słowem – jest tu wszystko, co być powinno!

PS w to samo miejsce trafisz od razu klikając w Więcej -> Zarządzaj usługami -> Wybierz usługę, lecz od razu w pole ze swoim numerem telefonu na stronie głównej.

Jak sam widzisz, korzystanie z aplikacji mobilnej T-Mobile niesie za sobą sporo korzyści! No i nie musisz pamiętać żadnych kodów USSD czy SMS-ów.

Przykładowa oferta T-Mobile z telefonem:

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile za pomocą kodu?

Zamiast aplikacji mobilnej magentowego operatora możesz wybrać specjalny kod USSD. To szybki sposób na sprawdzenie stanu konta.

Aby dowiedzieć się o stanie swojego konta, wybierz i zaakceptuj kod *101″. Niemal w tej samej chwili dostaniesz automatyczną odpowiedź SMS ze stanem Twojego konta, w tym środki na koncie w złotówkach i ważność konta.

Z tego kodu USSD nie dowiesz się jednak, ile zostało Ci transferu danych w danym okresie rozliczeniowym, ani z jakiego pakietu korzystasz (o ile korzystasz).

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile za pomocą telefonu?

O stanie konta sieci T-Mobile dowiesz się także w inny sposób. Zatwierdź zieloną słuchawką i zadzwoń pod numer *9898. Telefon odbierze automat, który poda informację o stanie konta i dacie ważności karty.

Co ciekawe, z tego poziomu możesz zlecić doładowanie swojego telefonu komórkowego – wystarczy kliknąć „*”, a następnie wprowadzić 14-cyfrowy kod doładowujący ze zdrapki.

Sprawdzanie stanu konta jest możliwe także w inny sposób. Za pomocą telefonu, komputera czy podobnego sprzętu możesz też zalogować się na stronie www magentowego operatora komórkowego. W ten sposób sprawdzisz stan konta z poziomu przeglądarki internetowej.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile za pomocą SMS?

Aby sprawdzić stan konta magentowej sieci komórkowej, możesz też spróbować wysyłając SMS o treści TAK pod numer 645.

Obecnie to rozwiązanie nie jest jednak proponowane na stronie sieci t-mobile.pl i może nie działać w niektórych taryfach. Usługa nie jest obecnie obsługiwana np. w taryfie GO!.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile u konsultanta?

To metoda dla konserwatystów, a zarazem dla tych, którzy mają sporo wolnego czasu. To nawet nie jedna metoda, a kilka.

Pierwsza z nich to konsultacja telefoniczna z BOK (Biuro Obsługi Klienta) T-Mobile Polska. Kolejną jest rozmowa na czacie t-mobile.pl.

Najbardziej kuriozalną możliwością otrzymania informacji na temat stanu swojego konta/salda w T-Mobile jest… odwiedzenie salonu operatora. Polecamy taką wizytę w ostateczności tylko wtedy, gdy akurat „przy okazji” i „po drodze” mijasz salon T-Mobile Polska. Trzeba jednak liczyć się z możliwością odczekania w kolejce. Wcześniejsze opcje są bez porównania lepsze!

Przykładowa oferta T-Mobile z telefonem:

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile – podsumowanie

T-Mobile promocja

Jak widzisz, sprawdzenie stanu konta w T-Mobile jest bardzo proste i możesz tego dokonać na kilka sposobów.

O stanie konta dowiesz się z aplikacji mobilnej operatora, specjalnym kodem czy np. w rozmowie z konsultantem. Osobiście możemy polecić zwłaszcza to pierwsze rozwiązanie – poznasz tu potrzebne informacje nie tylko o ważności konta, ale też o saldzie i wiele innych. Apka Mój T-Mobile to miejsce, w którym masz kontrolę nad całym swoim numerem i kontem!

To właśnie tu na swoim koncie w prosty sposób możesz sprawdzić stan dodatkowych usług T-Mobile czy zlecić doładowanie konta (T-Mobile na kartę i dawny mix) lub opłacenie faktury (usługi abonamentowe postpaid) przechodząc płynnie do swojego konta bankowego.

Warto mieć ją zainstalowaną jeszcze z innego powodu. Operator bardzo często oferuje różnego rodzaju bonusy i prezenty (np. vouchery z rabatami do różnych sklepów), których nie dostaniesz nigdzie indziej!

Z tego artykułu dowieziałeś się:

  • Jak sprawdzić stan konta w sieci T-Mobile?
  • Jak sprawdzić stan konta w aplikacji?
  • Jak sprawdzić stan konta za pomocą kodu?
  • Jak sprawdzić stan konta za pomocą SMS?
  • Jak sprawdzić stan konta u konsultanta?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (9 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: