Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak sprawdzić stan konta Plus GSM?

sprawdzenie stanu konta w Plusie

Jak sprawdzić stan konta Plus GSM? To bardzo proste! Możesz tego dokonać na kilka sposobów, nie jesteś więc uzależniony od jedynej metody. Jak więc uzyskać informacje o stanie konta w Plusie?

Jak sprawdzić stan konta Plus? Wprowadzenie

Zielony operator komórkowy Plus GSM od praktycznie zawsze oferował i oferuje pakiety prepaid, a więc na kartę. Przez wiele lat w jego ofercie (od początku XXI wieku aż do początku roku 2022) był też dostępny Mix, a więc połączenie zalet – i wad – klasycznej oferty na kartę z abonamentem. Obecnie Plus Mix jest nieaktywny i jest dostępny wyłącznie dla stałych klientów, tzn. można przedłużyć obecną umowę, ale nie da się zamówić nowej.

To, co łączy ofertę Plus na Kartę i Mix w Plusie to konieczność doładowania konta. Co za tym idzie, w ten sam sposób sprawdzisz stan konta zarówno pakietu na kartę, jak i mix! 

Jak sprawdzić stan konta Plus? 4 sposoby

Oto jak można dowiedzieć się o terminie ważności konta w Plusie.

Stan konta w Plusie – sprawdź kodem

Jednym z najprostszych i najszybszych metod jest wykorzystanie specjalnego kodu. Jest on krótki i łatwy w zapamiętaniu – skorzystaj z niego raz, a z pewnością go zapamiętasz!

Stan konta w Plusie sprawdzisz wpisując w aplikacji Telefon (tam, gdzie wybierasz numer telefonu, na który chcesz zadzwonić) krótki kod *100#. Zatwierdź go klawiszem zielonej słuchawki, a na ekranie Twojego smartfona pojawią się najważniejsze informacje, tj. ważność i stan konta. Usługa jest bezpłatna. Teraz już wiesz, kiedy powinieneś doładować numer w Plusie, aby zachować aktywne konto na połączenie wychodzące.

Co ciekawe, istnieje możliwość doładowania nie tylko swojego numeru w Plusie, ale także kogoś innego! Więcej szczegółów dowiesz się z poniższego artykułu:

Jak doładować komuś telefon w Plusie

Stan konta w Plusie – sprawdź na iplus.pl

serwis iPlus

Serwis iPlus.pl (Plus online) to kolejny świetny pomysł co sprawdzenia stanu konta swojego telefonu komórkowego. W tym celu wejdź na stronę internetową zielonego operatora, a więc na www.iplus.pl i następnie przejdź do zakładki Konto i formalności. Uzyskasz w niej wszelkie informacje dotyczące stanu Twojego konta – możesz tu choćby sprawdzić saldo w bieżącym okresie rozliczeniowym.

Serwis iPlus.pl to nie tylko informacje dotyczące Twojego konta. Został on stworzony dla wszystkich użytkowników sieci Plus, nie tylko posiadaczy taryf prepaid czy mix. A może masz abonament i faktura VAT jest do opłacenia? Proszę bardzo! Sprawdzisz tutaj także stan swojego pakietu.

Stan konta w Plusie – automatyczne przypomnienia

W Plusie możesz korzystać też z usługi informującej Cię o szczegółach ostatniego połączenia. Po wykonanej rozmowie wychodzącej w ten sposób w odpowiedzi otrzymasz SMS o długości trwania połączenia i jego koszcie, o ile oczywiście nie korzystasz z jednego z pakietów no limit.

Usługę tę możesz oczywiście wyłączyć (Infoblokada).

Stan konta w Plusie – sprawdź w telefonie

W przypadku posiadania telefonu komórkowego na kartę (prepaid) możesz sprawdzić stan konta w Plusie w jego menu.

Metoda ta nie zawsze działa/jest dostępna, może też być różnie nazywana. Szukaj fraz Połączenia/Czas i koszty/Wykorzystanie transmisji danych itp. W moim przypadku – akurat telefon z EMUI w T-Mobile na kartę – wygląda to tak:

jak sprawdzić stan konta w telefonie

W ten sposób poznasz m.in. bieżące użycie transferu danych i wykorzystanie pakietów internetowych w danym miesiącu.

Jak sprawdzić stan konta Plus? Podsumowanie

Teraz już wiesz jak sprawdzić stan konta Plus na kilka sposobów. Zapoznając się ze szczegółowym wykazem połączeń, ważnością i saldem konta będziesz wiedział, czy i kiedy należy doładować swoje konto w Plus na kartę lub Mix.

Najpopularniejsze telefony komórkowe 2023:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (5 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów