Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tip of the week: Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Każdy smartfon posiada unikatowy numer o nazwie IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity). Pozwala on zidentyfikować urządzenie przez producenta np. dokonując niezbędnych aktualizacji. Innym ważnym aspektem jest funkcja zabezpieczająca w razie zagubienia lub kradzieży. Poniżej prezentujemy dwa sposoby sprawdzenia tego numeru - fizyczny oraz programowy.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

>>> Szukasz nowego telefonu? Sprawdź oferty na abonament <<<


Fizyczne sprawdzenie IMEI - jak?

W zależności od posiadanego smartfona numer IMEI znajduje się w różnych miejscach obudowy. Najczęściej producent umieszcza go pod wyjmowalną baterią urządzenia. Poniższy obrazek prezentuje lokalizację w przypadku telefonów Samsung:

imei

Lokalizacja IMEI w Samsungu/fot. Pixabay

iPhone serii 5 posiada nadrukowany IMEI z tyłu obudowy:

imem-iphone

IMEI w iPhone serii 5/fot. Pixabay

Sprawdzenie IMEI w iPhone 3, 3G, 3GS, 4 i 4S jest bardziej skomplikowane - numer znajduje się na zewnętrznej części slotu karty SIM z boku smartfona:

iphone_sim_slot

Lokalizacja IMEI w iPhone/fot. Wikipedia

Ostatnim, a zarazem najprostszym sposobem na sprawdzenie IMEI jest sięgnięcie po oryginalne opakowanie ze smartfona. Pożądany ciąg cyfr znajduje się na tabliczce znamionowej, tuż pod kodem kreskowym.


Programowe sprawdzenie IMEI - jak?

Aby wyświetlić numer IMEI na każdym smartfonie należy otworzyć kontakty, wpisać poniższy kod i zatwierdzić słuchawką połączenia:

*#06#

Nowsze telefony w tym przypadku pokażą również kod kreskowy urządzenia.

Sprawdzenie IMEI - czy w każdym telefonie tak samo?

Posiadacze telefonów z Androidem mogą wejść w Ustawienia -> O telefonie -> Status. Uwaga! Nazwa ścieżki dostępu może się nieco różnić w zależności od marki czy modelu smartfona.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów