Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Tip of the week: Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Każdy smartfon posiada unikatowy numer o nazwie IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity). Pozwala on zidentyfikować urządzenie przez producenta np. dokonując niezbędnych aktualizacji. Innym ważnym aspektem jest funkcja zabezpieczająca w razie zagubienia lub kradzieży. Poniżej prezentujemy dwa sposoby sprawdzenia tego numeru – fizyczny oraz programowy.


>>> Szukasz nowego telefonu? Sprawdź oferty na abonament <<<


Fizyczne sprawdzenie IMEI

W zależności od posiadanego smartfona numer IMEI znajduje się w różnych miejscach obudowy. Najczęściej producent umieszcza go pod wyjmowalną baterią urządzenia. Poniższy obrazek prezentuje lokalizację w przypadku telefonów Samsung:

imei

Lokalizacja IMEI w Samsungu/fot. Pixabay

iPhone serii 5 posiada nadrukowany IMEI z tyłu obudowy:

imem-iphone

IMEI w iPhone serii 5/fot. Pixabay

Sprawdzenie IMEI w iPhone 3, 3G, 3GS, 4 i 4S jest bardziej skomplikowane – numer znajduje się na zewnętrznej części slotu karty SIM z boku smartfona:

iphone_sim_slot

Lokalizacja IMEI w iPhone/fot. Wikipedia

Ostatnim, a zarazem najprostszym sposobem na sprawdzenie IMEI jest sięgnięcie po oryginalne opakowanie ze smartfona. Pożądany ciąg cyfr znajduje się na tabliczce znamionowej, tuż pod kodem kreskowym.


Programowe sprawdzenie IMEI

Aby wyświetlić numer IMEI na każdym smartfonie należy otworzyć kontakty, wpisać poniższy kod i zatwierdzić słuchawką połączenia:

*#06#

Nowsze telefony w tym przypadku pokażą również kod kreskowy urządzenia.

Posiadacze telefonów z Androidem mogą wejść w Ustawienia -> O telefonie -> Status. Uwaga! Nazwa ścieżki dostępu może się nieco różnić w zależności od marki czy modelu smartfona.

Tip of the week: Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?
4.1 (82.94%) 231 głosów

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o