Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Podłączenie telefonu do telewizora? Aż 3 różne sposoby!

avatar
27
jak połączyć smartfona do telewizora

Jak podłączyć telefon do telewizora? Jest na to kilka sposobów – oto i one! W ten sposób połączysz smartfona ze swoim odbiornikiem TV. Zatem jak połączyć telefon z telewizorem? Pomagamy rozwiązać ten problem!

Czy posiadam telewizor Smart TV?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie „czy posiadany przeze mnie telewizor jest z funkcją Smart TV?”. Najprościej rzecz ujmując, Smart TV to połączenie tradycyjnego odbiornika telewizyjnego z możliwością dostępu do Internetu. Jeżeli masz stary telewizor to prawdopodobnie nie masz tej funkcjonalności.

Co to jest Smart TV

Funkcja ta znacząco rozszerza możliwości samego odbiornika. Wymaga ona również wyposażenia TV w specjalne oprogramowanie, wzbogacone o aplikacje – każda z nich posiada inne przeznaczenie.

Jak podłączyć telefon do telewizora? Tylko Wi-Fi?

Czy da się połączyć telefon z TV bezprzewodowo? Tak! Sieć Wi-Fi dostępna jest w praktycznie każdym domu. Kupując swój pierwszy telewizor Smart TV, warto zwrócić uwagę na możliwość podłączenia do Internetu za pomocą fal radiowych, ponieważ niektóre z nich nie posiadają tej bardzo użytecznej funkcji i wymagają podciągnięcia tradycyjnego kabla sieciowego.

W tym przypadku synchronizacja ze smartfonem będzie niezwykle prosta. Sprawa komplikuje się w momencie braku modułu Wi-Fi w Twoim telewizorze. Wtedy konieczne staje się użycie specjalnego kabla połączeniowego HDMI (ang. High Definition Multimedia Interface). 

Jak więc podłączyć telefon do telewizora? Poniżej znajdziesz trzy najczęściej spotykane sposoby połączenia komórki z telewizorem.

1. Podłączenie smartfona do telewizora za pomocą kabla HDMI

Jeśli zakupiony przez Ciebie telewizor nie posiada funkcji Wi-Fi, ale ma za to port HDMI, musisz sięgnąć po bardziej tradycyjne rozwiązanie – kabel HDMI. Niemal każdy – nie licząc iPhonów, ale i to się zmieni – obecnie produkowany smartfon posiada port USB (zazwyczaj złącze USB typu C, coraz rzadziej złącze micro USB).

Większość z nich wspiera tryb MHL (ang. Mobile High-Definition Link), umożliwiający transmisję nieskompresowanego obrazu o maksymalnej rozdzielczości 1080p, dźwięku 8-kanałowego oraz chronienie przesyłanych treści przy użyciu protokołu HDCP. Wszelkie informacje dotyczące naszego urządzenia znajdują się w dołączonej instrukcji obsługi.

W celu podłączenia telefonu za pomocą kabla HDMI, należy zakupić specjalną przejściówkę MHL Micro-USB – HDMI. Cena oryginalnego akcesorium wynosi około 120 zł, jednak na rynku dostępne są tańsze zamienniki, które nabędziesz już od około 20 złotych. Różnicy w wydajności i jakości obrazu nie zaobserwowałem, wybór staje się więc oczywisty.

Ten rodzaj podłączenia pozwala na skopiowanie obrazu wyświetlanego na ekranie smartfona, jednak absorbuje część zasobów systemowych, przez co urządzenie (w zależności od modemu) może działać wolniej – szczególnie podczas generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej w grach mobilnych.

Niektóre przejściówki posiadają wbudowaną możliwość podłączenia źródła zasilania dla smartfona – warto z tego skorzystać w przypadku długotrwałego używania telefonu. Wyklucza to konieczność rozłączania urządzeń w celu naładowania baterii.

Generalnie to prosty sposób połączenia telefonu z TV, ale dość kapryśne ze względu na specyfikę kabli HDMI. Zwłaszcza te najtańsze często gubią sygnał i… łatwo się psują. Oczywiście będzie tu potrzebna odpowiednia przejściówka i obecność portu HDMI.

Najpopularniejsze telewizory z Wi-Fi i Smart TV w 2024:

2. Podłączenie telefonu do telewizora – Wi-Fi-Direct

Technologia Miracast staje się coraz popularniejsza – zaczyna wypierać tradycyjne udostępnianie zawartości za pośrednictwem Wi-Fi. Mówiąc w dużym skrócie, Miracast działa na zasadzie wirtualnego kabla HDMI. Protokół ten pozwala dzielić się zawartością pomiędzy dwoma podłączonymi urządzeniami. Ponadto możesz zduplikować ekran naszego smartfona bezpośrednio na wyświetlacz telewizora – tym samym omijamy żmudny proces wyszukiwania zawartości.

Pierwszym krokiem, który musimy podjąć, jest sprawdzenie, czy nasz telefon obsługuje funkcję synchronizacji. W tym celu wchodzimy w opcje i wyszukujemy poniższe frazy:

 • Smart View
 • Screen Mirroring
 • Szybkie połączenie

Następnie – zgodnie z instrukcją obsługi telewizora – aktywujemy możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych. Dobrym przykładem są odbiorniki LG, oferujące Smart Share, czyli protokół przesyłania multimediów za pomocą sieci Wi-Fi.

Jak podlaczyc smartfona do TV - sposob 1

Powyżej zaprezentowałem zrzut ekranu telefonu Samsung Galaxy S6 Edge, gdzie możesz znaleźć ikonę Smart View. Klikamy na nią i wybieramy nazwę naszego telewizora (np. LG SMXXXX SmartTV, gdzie X to numer modelu). Jeśli posiadany przez Ciebie odbiornik nie widnieje na liście, wtedy konieczne może być ponowne uruchomienie zarówno telewizora, jak i telefonu komórkowego.

Po pomyślnym zsynchronizowaniu, ekran Twojego smartfona powinien pojawić się na wyświetlaczu telewizora. Od tej chwili można wykonywać wszelkie działania – oglądać YouTube, włączać filmiki nagrane kamerą telefonu, jak również odtwarzać muzykę. Uwaga – każde podejmowane przez Ciebie działanie zostanie pokazane w tej samej formie na TV!

Co robić jeśli nasz smartfon nie posiada opcji typu Smart View? W takim przypadku należy zainstalować specjalną aplikację o nazwie Miracast:

Miracast

Dzięki wbudowanemu samouczkowi, nawet początkujący użytkownicy współczesnych telefonów będą mogli zsynchronizować posiadane urządzenie z telewizorem.

Wi-Fi Direct – co to jest i jak działa

3. Sterowanie telewizorem przez telefon? To możliwe!

Telefon komórkowy może z powodzeniem służyć jako… pilot zdalnego sterowania telewizorem. Co więcej, Twój smartfon nie musi posiadać wbudowanego portu podczerwieni – sterowanie odbywa się za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Oczywiście niektóre modele – np. firmy Samsung, jak np. leciwy już Samsung Galaxy S6 – zostały wzbogacone o funkcję IrDA, która znacząco ułatwia cały proces – wystarczy uruchomić specjalną aplikację, skierować urządzenie w stronę telewizora i cieszyć się możliwością kontroli. Poniżej znajduje się lista najlepszych programów do obsługi Smart TV za pomocą Wi-Fi:

 • Uniwersalny pilot (prod. ZaraDesigns)
 • Uniwersalny pilot tv (prod. Computer Geek)
 • Pilot zdalnego sterowania (prod. Tools4TV)

Połączenie obu urządzeń za pomocą podczerwieni jest bardzo łatwe bezprzewodowe łączenie smartfona z telewizorem!

Jak połączyć telefon z telewizorem Samsung

Jak skonfigurować telefon z telewizorem?

Każda aplikacja wymaga odpowiedniego skonfigurowania. Istnieją dwie możliwości – automatyczna oraz manualna. Pierwsza z nich polega na synchronizacji starodawną technologią „prób i błędów” za pomocą specjalnego kreatora na ekranie telewizora, natomiast manualna pozwala na wybór konkretnego, posiadanego przez Ciebie modelu telewizora.

Podłączenie telefonu do telewizora – podsumowanie

Jak widać, istnieje kilka sposobów aby podłączyć telefon do telewizora. Możesz to zrobić przewodowo (kabel HDMI – praktycznie każdy dzisiejszy telewizor ma wejścia HDMI/mikro HDMI) lub bezprzewodowo (np. Wi-Fi Direct). Połączenie telewizora ze smartfonem nie jest trudne!

Nie zawsze od Ciebie będzie zależało, z której metody skorzystać – wiele zależy od dostępności Wi-Fi czy posiadanie odpowiedniego (i działającego!) kabla. Teraz już wiesz jak podłączyć telefon do telewizora poprzez port USB-C, Wi-Fi Direct, kabel HDMI czy Ultra High Speed HDMI.

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jak podłączyć telefon do telewizora w skrócie?

Potrzebny czas: 5 minut

Oto kilka sposobów na połączenie telefonu z TV. Od czego zacząć?

 1. Spróbuj kabla HDMI

  Spróbuj wpierw standardowe rozwiązanie. Połącz smartfona z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Jeżeli połączenie nie działa, to spróbuj innego rozwiązania.

 2. Spróbuj Wi-Fi Direct

  Nie masz kabla HDMI lub ten nie działa? Połącz zdalnie smartfona z telewizorem za pomocą Wi-Fi Direct. Możesz spróbować też innego rozwiązania.

 3. Spróbuj IrDA

  Jeżeli masz problem z siecią Wi-Fi, a Twój telefon funkcję podczerwieni (IrDA), to możesz w ten sposób połączyć smartfona z telewizorem. Co więcej, Twój telefon może stać się pilotem TV!

star ocena
4.5/5 - (724 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Subscribe
Powiadom o
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jak to zamówić

Podłączam telefon przez HDMI i nie działa kabel na pewno dobry

Witam mam huawei p30 a telewizor samsung oczywiście z smart tv. Mogę przerzucić obraz z telefonu na telewizor ale nie mam dźwięku. Np. Na TVGO albo YouTube?

Mam TV Sony Bravia z wifi i nie działa z Samsungiem A 50 bezprzewodowo. Czy możliwe, że tv musi mieć „coś” jeszcze oprócz wifi?

Dzien dobry ja chcialam sie zapytac wlasciwie mam jedno zapytanie mamTelewizor Samsung i chce z mojego telefonu tez Samsung podlaczyc USb zeby mogla ogladac Teledyski czy jakies piosenki jak to mam zrobic

a ja chcę w drugą stronę – mam złośliwego lokatora, który wyłącza mi TV za pomocą telefonu; czy jest możliwość zmienić ustawienia na TV tak by uniemożliwić sterowanie telefonem?

Witam mam telefon Huawei p20 lite i chciałbym podłączyć kabel HDMI USB-C, ale nie działa

Jak połączć tel.LG k61 z tv. LG65UM7050PLA

Witam.
Mam smart tv skonfigurowane z siecią Wi- fi bezprzewodową, ale internet limitowany. Chcę spróbować połączyć komórkę że smart-tv poprzez Wi-fi Direcct, jak brakuje mi internetu. Czy nie utracę wtedy piwiązania z tą pierwszą siecią? Chciałabym korzystać z obydwóch opcji. To skonfigurowane kosztowało mnie dużo zdrowia zanim zaczęło działać.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Mam Samsunga Galaxy 6 i Samsunga smart tv a nie idzie się z nim położyć przez Internet wyskakuje nie ma serwera i co mam z tym zrobić i telefon nie umie wyszukać telewizora

Dziwne ze nie wymyślono jeszcze polaczenia telefonu z tv za pomocą danych komórkowych – tak jak to mozna robic do laptopa hot spot z tel – dlaczego nie mozna na tej samej zasadzie podzialac z tv?
Nie mam WiFi i nie chce mieć. Chyba ze jest cos nowegp o czym noe wiem?

Mam pytanie mam telewizor technika czy da sie polaczyc samsunga galaxy j72016

Witam czyli w tv musze uruchomić jakąś funkcje zeby tel mi wykrył go?bo jak narazie mam włączony smart view i nie może znaleść mojego tv….

Witam.Potrzebuję pomocy.Posiadam tv LG z funkcją smart schare.Po zmianie Internetu na innego dostawcę,mam problem z połączeniem.Przy próbie łączenia,wyświetla mi się komunikat:Na czas połączenia z tv ,trzeba rozlaczyc Wi-Fi.Na tym się kończy ponieważ bez Wi-Fi ,nie połączy się z tv .Jakieś pomysły?

Czy mogę podłączyć telewizor do mojej nokii 1100? Jeżeli tak to jak.

Witam mam smart tv Samsung i samsung Galaxy a7 smartfon telewizor nie ma chyba funkcji wifi a przez kabel hadmi również nie mogę się połączyć, ma Pan jakiś pomysł dlaczego?telewizor 7 lat

M$ Windows Adapter 2, Chromecast 3, Miracast i tym podobne, z czego pierwszy oferuje nie tylko przesyłanie z youtube, ale też windowsa i maców, ma też najmniejsze opóźnienia.

Witam posiadam Nokie 7 plus i nie znajduje tv co zrobić w takim przypadku? Inne telefony np LG G5 znajduje tv

Witam, a czy Samsung Galaxy j3 wersja 2017, ma opcję multi ekran? Nie mogę znaleźć w telefonie. Chcę się podłączyć do TV też firmy Samsung.

Jeżeli nie masz wbudowanego modułu Wi-Fi, to spróbuj za pomocą kabla HDMI.

Czy można podłączyć telefon lgxcam do telewizora przewodowo? Po za MHL, które nie jest wspierane w tym telefonie.

Masz chyba opcje smart tv. W komórce i tv

U mnie na LG K4 niestety nie działa (Wi-Fi zostało rozłączone – chociaż wcale tak nie jest)

No to Nwm

xd po 4 latach ma już wszystko i dostaje odpowiedz xd

Witam
Posiadam telefon moto x force i mały problem chcę go podłączyć pod telewizor i ku mojemu zaskoczeniu nic się nie dzieje wyskakuje komunikat o przełączeniu w różne tryby pracy przełączam i nic dodam że tak samo podłączam Samsunga czy nokie to działa dlaczego moto nie chce??? Proszę o pomoc

Na Moto tej nie ma funkcji udostępniania ekranu na TV- wiem bo kupiłem żonie Moto X Style i chciała sobie tak udostępnić jak ja to robię na swoim BlackBerry Passport ale się nie da :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: