Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej?

Jak odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp

Jak odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej? Usunąłeś nieopatrznie jakąś ważną wiadomość? A może skasowałeś całą aplikację i nie zrobiłeś żadnej kopii zapasowej? Czy w takiej sytuacji jest jeszcze jakiś ratunek? Omawiamy sposoby odzyskiwania WhatsApp na telefonie komórkowym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp?
  • Jak zrobić kopię zapasową WhatsApp?
  • Czy można uratować wiadomości WhatsApp bez kopii zapasowej?

Kopia zapasowa wiadomości WhatsApp

Generalnie jedną z ważniejszych zasad jeżeli chodzi o ważne pliki, to robienie kopii zapasowych. Tyczy się to także wiadomości WhatsApp. Jeśli więc jeszcze jej nie zrobiłeś, a czytasz ten artykuł, to może właśnie przyszła pora by to zrobić. Zdecydowanie ułatwi to uzyskanie niezbędnych danych (w tym wiadomości WhatsApp) w przyszłości, gdy przykładowo będziesz zmieniał telefon lub przypadkowo skasujesz jakąś ważną wiadomość.

Co to jest WhatsApp

Jak odzyskać odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej

Na szczęście aplikacja WhatsApp umożliwia wykonywanie takiej kopii zapasowej. Co ciekawe, nie robi ona tej kopii na własnym serwerze, tylko we wskazanej lokalizacji – przykładowo na Dysku Google. Żeby zrobić taką kopię, musisz wejść w menu (pionowe trzy kropki po prawej stronie), następnie w Ustawienia i kolejno w Czaty. W tym miejscu możesz nacisnąć Zrób kopię zapasową – wybierając uprzednio odpowiedni Dysk Google. Dodatkowo możesz także ustawić, co ile taka kopia będzie automatycznie wykonywana.

Jak odzyskać odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej

Nie mam kopii zapasowej – jak odzyskać wiadomości WhatsApp?

A jak odzyskać odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp bez kopii zapasowej? Czy w ogóle jest to wykonalne? Jak przywrócić wiadomości WhatsApp bez backupu?

Wszystko zależy po prostu od sytuacji. Jeżeli masz nowy telefon komórkowy, ale masz też dostęp do starego telefonu nie powinno być problemu z odzyskaniem wiadomości.

Jak odzyskać odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej

W tym celu musisz po prostu zajrzeć do systemowego folderu aplikacji WhatsApp na starym telefonie. Otwórz domyślny menedżer plików na smartfonie lub skorzystaj z innych aplikacji tego typu. Należy następnie znaleźć folder Whatsapp, jeśli wiesz w którym miejscu się znajduje. Jeśli nie – wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarce menedżera plików.

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Wchodzisz w ten folder i musisz znaleźć podfolder o nazwie database. To właśnie w tym miejscu zapisywane są najnowsze pliki dotyczące Twoich rozmów. Kopie zapasowe domyślnie w telefonie są robione raz dziennie. Stąd jeśli Ci zależy na jakiś najnowszych wiadomościach wystarczy skopiować najświeższe pliki do nowego telefonu i zainstalować Whatsapp. A co jeśli chcesz znaleźć jakieś starsze kopie? To również jest do zrobienia.

Te starsze kopie mają strukturę sgstore-RRRR-MM-DD.1.db.crypt12, gdzie wielkie litery oznaczają rok, miesiąc i dzień. W ten sposób łatwo odnajdziesz interesujący cię okres. Gdy już znajdziesz szukany przez ciebie plik wystarczy, że zmienisz jego nazwę na msgstore.db.crypt12  i skopiujesz do nowego smartfona. Po zainstalowaniu Whatsappa powinieneś mieć przywrócone wiadomości z wybranego przez Ciebie okresu.

Jak odzyskać odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej

A co jeżeli nie masz poprzedniego smartfona, lub przypadkowo usunąłeś aplikację lub wiadomości ze swojego smartfona? Tutaj sprawa jest już mocno skomplikowana. Na wszelki wypadek sprawdź, za pomocą menedżera plików, czy nie ma żadnych pozostałości po folderach WhatsApp. Często nawet po usunięciu aplikacji mogą pozostawać niektóre jego elementy. Jeśli uda się je znaleźć, to wystarczy postępować podobnie jak to pokazaliśmy wcześniej.

Aplikacje do odzyskiwania danych

Nie znalazłeś żadnych pozostałości ani plików, które wskazywałyby na możliwość zapisu w kopii w telefonie? Nie martw się! W takim razie będziesz musiał się posiłkować już aplikacjami, które spróbują odzyskać skasowane pliki.

Zepsuty ekran telefonu. Jak odzyskać dane

W ten sposób również jesteś w stanie odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp bez kopii zapasowej. Oczywiście mówimy o sytuacji, w której posiadasz urządzenie na którym wcześniej były interesujące Cię pliki. Możesz spróbować skorzystać z aplikacji dostępnych zarówno bezpośrednio na telefon, które przykładowo instalujesz ze sklepu Play.

Jak odzyskać kontakty z telefonu

Możesz także zainstalować program do odzyskiwania danych na swoim komputerze (PC lub Mac)! Podłącz telefon i wskazać go jako dysk, który należy przeszukać w celu odzyskania danych. Jest szansa, że ta metoda przyniesie wymierny skutek. Tutaj niestety gwarancji nie ma.

Jak odzyskać skasowane SMS-y

Większą pewność będziesz miał jeśli skorzystasz z opcji płatnych aplikacji. Zazwyczaj w takiej sytuacji oferują one po prostu więcej funkcjonalności. Ale nawet jeśli nie chcesz płacić za aplikację, jest sporo różnego rodzaju rozwiązań, które mogą Ci pomóc. Mają natomiast ograniczenie przykładowo do 100, czy 1000 odzyskiwanych plików. Jednak jeżeli Ci zależy na tym konkretnym pliku wiadomości to i takie rozwiązanie jak najbardziej spełni Twoje oczekiwania.

Dobra zasada – twórz kopię zapasową wiadomości WhatsApp

jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Teraz już wiesz, jak odzyskać usunięte wiadomości WhatsApp bez backupu – i to na kilka sposobów.

Generalnie jeżeli zależy Ci na jakiś konkretnych danych – czy to tak jak w tym wypadku na wiadomościach z WhatsApp, czy to w każdym innym przypadku – twórz kopie zapasowe. Jeżeli obawiasz się trzymać pliki w tzw. chmurze, zawsze możesz posiłkować się dyskiem zewnętrznym.

Dzięki temu znacznie oszczędzisz sobie wszelkiego rodzaju nerwów i w łatwy sposób przywrócisz lub odzyskasz plik, którego tak bardzo potrzebujesz.

Najpopularniejsze telefony w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.