Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Gdy Twój telefon domaga się energii zazwyczaj szukasz swojej ładowarki i podpinasz ją do gniazdka. Nie ma w tym żadnej filozofii. Ale co w sytuacji gdy z różnych przyczyn nie posiadasz ładowarki pod ręką? Jak naładować telefon bez ładowarki? Postaramy się podsunąć kilka pomysłów na to jak rozwiązać ten problem.

Telefony z mocną baterią ->

Spis treści:


Pożycz ładowarkę

Jeżeli tylko masz taką możliwość, najprostszym sposobem jest po prostu pożyczenie ładowarki od drugiej osoby. Aktualnie, jeżeli posiadasz smartfona na Androidzie, najpopularniejszym złączem jest port USB-C. I zazwyczaj większość osób korzysta właśnie z ładowarki i przede wszystkim kabla z takim właśnie połączeniem. Na szczęście standardy złączy zostały już w dużej mierze ujednolicone, dlatego mamy mniejszy problem ze znalezieniem pasującego kabla wraz z ładowarką. Oczywiście może zdarzyć się tak, że korzystasz z innego formatu. Wtedy pozostają Ci inne rozwiązania.

Wiele telefonów Xiaomi i Redmi ma bardzo mocną baterię. Ich modele znajdziesz m.in. w poniższym abonamencie:

A ile może trwać ładowanie telefonu? To zależy od pojemności akumulatora i ładowarki. Zwykle naładujesz telefon do pełna w mniej niż 2 godziny, ale np. Huawei P40 lite (przeczytaj recenzję Huawei P40 lite) z ładowaniem 40 W pozwoli naładować baterię z 30 do 100% w nieco ponad pół godziny! Co więcej, producenci prześcigają się w coraz szybsze technologie ładowania (Quick Charge 4.0 nawet z 60 W), więc wynik ten za jakiś czas może nie robić większego wrażenia.

Skorzystaj z powerbanka

Jeżeli gdzieś wyjeżdżasz lub wybierasz się na jakąś wycieczkę, zawsze dobrym zwyczajem jest zabranie ze sobą powerbanka. Taki zapas energii zawsze może się przydać w nieznanym terenie, gdzie nie ma gniazdek. Również jeżeli zapomnisz ładowarki rozwiązaniem na Twoje problemy jest właśnie powerbank. Tym bardziej, że współczesne urządzenia tego typu zapewniają dużą ilość zmagazynowanej energii i nierzadko pozwalają na ładowanie smartfona więcej niż jeden raz.

Podładuj telefon komputerem

Jeżeli znajdujesz się w domu lub jakimś pomieszczeniu i masz dostęp do kabla z pasującym do twojego smartfona złączem, zawsze do jego naładowania możesz użyć innego urządzenia. Najwygodniejszym sposobem wydaje się laptop lub komputer stacjonarny. Po prostu podłączasz kabel USB pod złącze i podpinasz do niego smartfona w trybie ładowania. Oczywiście będzie ładował się on wolniej niż podczas standardowego podłączenia poprzez ładowarkę, ale przy odrobinie cierpliwości jesteś w stanie naładować w ten sposób swojego smartfona.

Jak poprawnie ładować telefon ->

Ładowanie telefonu w… galerii handlowej

A co jeżeli akurat jesteś w mieście i telefon woła o ładowarkę, a Ty jej akurat nie masz? Rozwiązaniem mogą być galerie handlowe. W wielu dużych miastach znajdują się stanowiska z kablami o różnych złączach, dzięki którym doładujesz swojego smartfona. Często takie stanowiska znajdują się także w kawiarniach, salonach operatorów komórkowych, a także w różnego rodzaju sklepach. Często także stanowiska umożliwiające doładowanie smartfona, jeżeli tylko posiadasz kabel, znajdują się w komunikacji miejskiej, zarówno w tramwajach jak i w autobusach. To też może być dobre awaryjne rozwiązanie.

Ładowanie innym telefonem

Jeżeli masz sporo szczęścia i Twój smartfon posiada ładowanie bezprzewodowe, to możesz także skorzystać z ładowania zwrotnego. Wystarczy, że Twój znajomy lub inna osoba posiada smartfona (np. Samsung Galaxy S21) mającego taką funkcję. W takim przypadku przyłożysz oba urządzenia do siebie i odczekasz odpowiednią chwilę, aby Twój smartfon mógł się naładować.

Przykładowa oferta z Samsungiem Galaxy S21:


Kup zamiennik ładowarki

Jeżeli znajdujesz się w mieście możesz także skorzystać z kolejnej metody. Nawet jeżeli nie posiadasz swojej ładowarki (bo ją np. zbugiłeś) po prostu możesz kupić jakiś prosty zamiennik. Oczywiście najlepiej i najbezpieczniej by było, gdyby to była ładowarka znanej firmy. Nie musi to być najszybsza ładowarka – dzięki temu nie wydasz na nią fortuny, a doładujesz swój telefon. A punktów z akcesoriami do telefonów komórkowych, szczególnie w większych miastach, jest całkiem sporo.

Generalnie najprostszą metodą jest po prostu posiadanie przy sobie oryginalnej ładowarki dla naszego smartfona. Lepiej jej nie zgubić! Jednak jak widać, szczególnie w mieście, istnieje sporo możliwości doładowania Twojego smartfona bez ładowarki jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów