Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak doładować konto w Play?

avatar
grafika firmy Play przedstawiająca doładowanie konta w aplikacji Play24

Jak doładować konto w Play na Kartę lub Play Mix? Jak możesz zasilić konto swojego telefonu komórkowego w fioletowej sieci komórkowej? Oto kilka sposobów na szybkie i wygodne doładowanie konta w Play.

Jak doładować konto w Play?

Zatem jak doładować konto w Play na Kartę i Play Mix? Do wyboru masz kilka możliwości, jak aplikację mobilną Play24, dedykowaną stronę na doładowania konta w Play, terminal płatniczy, rachunkiem bankowym, a także te tradycyjną, a więc przez specjalne karty zdrapki. Od Ciebie zależy, którą z nich wybrać!

Przykładowe oferty na kartę i mix w sieci Play:

No dobrze, a jak doładować konto w Play na kartę?

Sposoby na doładowanie telefonu na kartę

Doładowanie konta w aplikacji Play24

Możesz wybrać bodaj najwygodniejszy sposób na doładowanie telefonu komórkowego w Play, a więc za pomocą aplikacji Play24.

Play24 100 GB ekstra

Zaloguj się do aplikacji mobilnej fioletowego operatora i wybierz w sekcji Twoje konto opcję Doładuj lub Doładowania na dole ekranu.

Wybierz kwotę doładowania i kliknij Dalej. Możesz też wybrać dowolną inną kwotę, jaka Ci akurat pasuje.

Podaj swój adres e-mail. To właśnie na ten adres mailowy otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Wybierz metodę płatności. Do wyboru jest naprawdę wiele opcji – BLIK, karta, przelew online, Google Pay i Apple Pay (jeżeli korzystasz odpowiednio ze smartfona z Androidem i iOS).

Kliknij Przejdź do płatności. Właśnie realizujesz zlecenie doładowania konta!

Możesz także aktywować doładowania cykliczne! Dzięki nim nie będziesz musiał pamiętać o terminach, a operator sam pobierze daną kwotę wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Możesz wybrać cykliczne doładowania:

  • gdy odnawia się Twój pakiet
  • raz w miesiącu
  • gdy Twoje konto Play trafi ważność

Ważne – w tej usłudze należy podać dane swojej karty płatniczej, z której będzie pobierana kwota doładowania.

Możesz jednak doładować konto Play na jeszcze inne sposoby.

Doładowanie konta na doladowania.play.pl

Strona doladowania.play.pl to również bardzo dobre miejsce na doładowanie konta w Play na Kartę i mix. Możesz wybrać kwotę 10, 30, 50, 100 zł lub inną, przy czym musi się ona mieścić w granicach od 5 do 300 zł.

doładowanie w Play

Co należy zrobić? Podaj numer telefonu komórkowego, wybrać wspomnianą kwotę doładowania i kliknąć button Dalej >. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami.

W ten sam sposób możesz także doładować komuś konto Play (wystarczy wpisać nr telefonu znajomego), a także zasilić swój Internet na kartę Play.

Doładowanie konta z rachunku bankowego

Przynajmniej w niektórych aplikacjach banków istnieje możliwość doładowania telefonu, także w sieci Play. Wystarczy zalogować się do aplikacji i postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Doładowanie konta za pomocą karty zdrapki

Karty zdrapki Play – a także innego operatora komórkowego – kupisz niemal wszędzie: w sklepach spożywczych, na stacjach paliw, w hipermarketach, salonach Play i w wielu innych miejscach. Każda taka zdrapka ma unikatowy 14-cyfrowy kod. Dostępne są doładowania o wartości 5, 10, 30 oraz 50 zł.

Aby doładować konto w Play za pomocą takiej zdrapki, zdrap pasek zasłaniający kod do zasilenia telefonu. Następnie na klawiaturze telefonu komórkowego wpisz *100* wraz z 14-cyfrowym kodem i znaczkiem # na końcu. Bez żadnych spacji! Zatwierdź zieloną słuchawką.

Twoje konto Play powinno zostać doładowane w przeciągu zaledwie kilku minut, a potwierdzenie doładowania konta otrzymasz stosowną wiadomością SMS.

Doładowanie konta przez terminal płatniczy

A jak doładować konto w Play przez terminal płatniczy? To banalnie proste!

Możesz tego dokonać nie tylko w salonach Play, ale też w wielu innych miejscach – różnych sklepach czy stacjach benzynowych. W celu doładowania konta, podaj sprzedawcy swój numer telefonu komórkowego (lub inny nr Play, który chcesz doładować) oraz kwotę doładowania. I tym razem zasilenie konta powinno odbyć się w przeciągu zaledwie kilku minut, a potwierdzenie doładowania telefonu/smartfona również otrzymasz drogą SMS-ową.

W razie ewentualnych reklamacji nie zapomnij o zachowaniu paragonu fiskalnego. Jeżeli nie chcesz podawać sprzedawcy na głos swojego numeru telefonu, to nic się nie stało – zawsze możesz kupić wydrukowany z terminala kod doładowujący i wpisać go samodzielnie na klawiaturze telefonu. Dostępne kwoty zasilenia konta to 5, 10, 30, 40, 50, 60 oraz 100 zł – jest tu więc większy wybór niż we wcześniejszej opcji!

Doładowanie konta w Play – podsumowanie

Teraz już wiesz jak doładować konto w Play. Już nie tylko zdrapki czy kody doładowujące wchodzą w grę – od ładnych kilku, a może nawet kilkunastu lat możesz korzystać ze znacznie przyjemniejszych form doładowania telefonu, a więc z aplikacji mobilnej.

W aplikacji Play24 możesz bowiem ustawić także cykliczne doładowania i w każdej chwili sprawdzić stan swojego salda. Nie musisz też szukać punktu sprzedaży zdrapek czy kodów doładowujących – wystarczy tylko wejść w aplikację, podać numer i kwotę doładowania i w przeciągu kilku chwil doładować konto Play! Jeżeli nie masz jeszcze konta Play w apce mobilnej, czym prędzej je zarejestruj!

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Jak doładować konto Play?
  • Jakie są możliwości doładowania telefonu?
  • Czy można ustawić cykliczne doładowania w Play?

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Operator Play daje kilka sposobów na doładowanie swojego konta. Możesz je zasilić np. przez kod zdrapkę, doładowanie online, specjalnym kodem USSD czy np. przez aplikację mobilną Play24. Wybór należy do Ciebie.
Rezultat jest (zazwyczaj) ten sam, a różnica może polegać na subiektywnym odczuciu - dla jednych wygodniej będzie doładować konto Play przez Internet, inni będą preferować tradycyjne zdrapki czy kody. Czasami jednak za doładowanie online możesz dostać dodatkowy bonus, np. ekstra GB.
Doładowanie konta w Play musi się mieścić w kwocie od 5 do 300 złotych.

star ocena
4.5/5 - (12 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: