Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak doładować konto w Play?

jak doładować Play na kartę i mix

Jak doładować konto w Play na Kartę lub Play Mix? Jak możesz zasilić konto swojego telefonu komórkowego w fioletowej sieci komórkowej? Oto kilka sposobów na szybkie i wygodne doładowanie konta w Play.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak doładować konto Play?
  • Jakie są możliwości doładowania telefonu?
  • Czy można ustawić cykliczne doładowania w Play?

Jak doładować konto w Play?

Zatem jak doładować konto w Play na Kartę i Play Mix? Do wyboru masz kilka możliwości, jak aplikację mobilną Play24, dedykowaną stronę na doładowania konta w Play, terminal płatniczy, rachunkiem bankowym, a także te tradycyjną, a więc przez specjalne karty zdrapki. Od Ciebie zależy, którą z nich wybrać!

Przykładowe oferty na kartę i mix w sieci Play:

Sposoby na doładowanie telefonu na kartę

Doładowanie konta w aplikacji Play24

Możesz wybrać bodaj najwygodniejszy sposób na doładowanie telefonu komórkowego w Play, a więc za pomocą aplikacji Play24.

Play24 100 GB ekstra

Zaloguj się do aplikacji mobilnej fioletowego operatora i wybierz w sekcji Twoje konto opcję Doładuj lub Doładowania na dole ekranu.

Wybierz kwotę doładowania i kliknij Dalej. Możesz też wybrać dowolną inną kwotę, jaka Ci akurat pasuje.

Podaj swój adres e-mail. To właśnie na ten adres mailowy otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Wybierz metodę płatności. Do wyboru jest naprawdę wiele opcji – BLIK, karta, przelew online, Google Pay i Apple Pay (jeżeli korzystasz odpowiednio ze smartfona z Androidem i iOS).

Kliknij Przejdź do płatności. Właśnie realizujesz zlecenie doładowania konta!

Możesz także aktywować doładowania cykliczne! Dzięki nim nie będziesz musiał pamiętać o terminach, a operator sam pobierze daną kwotę wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Możesz wybrać cykliczne doładowania:

  • gdy odnawia się Twój pakiet
  • raz w miesiącu
  • gdy Twoje konto Play trafi ważność

Ważne – w tej usłudze należy podać dane swojej karty płatniczej, z której będzie pobierana kwota doładowania.

Doładowanie konta na doladowania.play.pl

Strona doladowania.play.pl to również bardzo dobre miejsce na doładowanie konta w Play na Kartę i mix. Możesz wybrać kwotę 10, 30, 50, 100 zł lub inną, przy czym musi się ona mieścić w granicach od 5 do 300 zł.

doładowanie w Play

Wystarczy wpisać swój numer telefonu komórkowego, wybrać wspomnianą kwotę doładowania i kliknąć button Dalej >. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami.

W ten sam sposób możesz także doładować komuś konto Play (wystarczy wpisać nr telefonu znajomego), a także zasilić swój Internet na kartę Play.

Doładowanie konta z rachunku bankowego

Przynajmniej w niektórych aplikacjach banków istnieje możliwość doładowania telefonu, także w sieci Play. Wystarczy zalogować się do aplikacji i postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Doładowanie konta za pomocą karty zdrapki

Karty zdrapki Play – a także innego operatora komórkowego – kupisz niemal wszędzie: w sklepach spożywczych, na stacjach paliw, w hipermarketach, salonach Play i w wielu innych miejscach. Każda taka zdrapka ma unikatowy 14-cyfrowy kod. Dostępne są doładowania o wartości 5, 10, 30 oraz 50 zł.

Aby doładować konto w Play za pomocą takiej zdrapki, zdrap pasek zasłaniający kod do zasilenia telefonu. Następnie na klawiaturze telefonu komórkowego wpisz *100* wraz z 14-cyfrowym kodem i znaczkiem # na końcu. Bez żadnych spacji! Zatwierdź zieloną słuchawką.

Twoje konto Play powinno zostać doładowane w przeciągu zaledwie kilku minut, a potwierdzenie doładowania konta otrzymasz stosowną wiadomością SMS.

Doładowanie konta przez terminal płatniczy

A jak doładować konto w Play przez terminal płatniczy? To banalnie proste!

Możesz tego dokonać nie tylko w salonach Play, ale też w wielu innych miejscach – różnych sklepach czy stacjach benzynowych. W celu doładowania konta, podaj sprzedawcy swój numer telefonu komórkowego (lub inny nr Play, który chcesz doładować) oraz kwotę doładowania. I tym razem zasilenie konta powinno odbyć się w przeciągu zaledwie kilku minut, a potwierdzenie doładowania telefonu/smartfona również otrzymasz drogą SMS-ową.

W razie ewentualnych reklamacji nie zapomnij o zachowaniu paragonu fiskalnego. Jeżeli nie chcesz podawać sprzedawcy na głos swojego numeru telefonu, to nic się nie stało – zawsze możesz kupić wydrukowany z terminala kod doładowujący i wpisać go samodzielnie na klawiaturze telefonu. Dostępne kwoty zasilenia konta to 5, 10, 30, 40, 50, 60 oraz 100 zł – jest tu więc większy wybór niż we wcześniejszej opcji!

Doładowanie konta w Play – podsumowanie

Teraz już wiesz jak doładować konto w Play. Już nie tylko zdrapki czy kody doładowujące wchodzą w grę – od ładnych kilku, a może nawet kilkunastu lat możesz korzystać ze znacznie przyjemniejszych form doładowania telefonu, a więc z aplikacji mobilnej.

W aplikacji Play24 możesz bowiem ustawić także cykliczne doładowania i w każdej chwili sprawdzić stan swojego salda. Nie musisz też szukać punktu sprzedaży zdrapek czy kodów doładowujących – wystarczy tylko wejść w aplikację, podać numer i kwotę doładowania i w przeciągu kilku chwil doładować konto Play!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2023 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów