Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy czekasz na iQOO 13? Jeśli nie, to rzuć okiem na specyfikację

avatar
Grafika przedstawiająca smartfon iQOO 12 w różnych wariantach i wersjach kolorystycznych

W sieci zaczęły pojawiać się już pierwsze informacje dotyczące serii iQOO 13. Ma ona zawierać oprócz modelu podstawowego także wariant Pro. Poprzednia generacja pojawiła się w listopadzie, ale producent już prowadzi zaawansowane prace nad wspomnianą tutaj nową serią. Zapowiada się ona interesująco, w dużej mierze ze względu na nowy procesor, który jest jeszcze przed debiutem.

  • iQOO 13 będzie pracował pod kontrolą nowego, topowego Snapdragona
  • smartfon będzie posiadał kilka ulepszeń względem obecnej generacji
  • możliwe, że będzie miał naprawdę szybkie ładowanie

iQOO 13 

Z najnowszych informacji wynika, że na pokładzie iQOO 13 zobaczymy tutaj Snapdragona 8 Gen 4. Oznacza to, że oczywiście najpierw będzie premiera wspomnianego procesora, a dopiero potem samego smartfona. Należy się tutaj spodziewać 16 GB lub więcej pamięci RAM. Na pliki zapewne będzie przeznaczone 512 GB przestrzeni dyskowej. Nie powinno tutaj zabraknąć oczywiście obsługi sieci 5G. 

Wszystko wskazuje na to, że podstawowa wersja będzie miała płaski ekran, natomiast wariant Pro będzie zagięty na krawędziach. Producentem wyświetlacza ma być firma BOE i Samsung, więc będzie to panel OLED. Możliwe, że zobaczymy tutaj ekran o rozdzielczości wyższej niż standardowe Full HD+. Nie powinno również zabraknąć adaptacyjnej częstotliwości odświeżania na maksymalnym poziomie 120 Hz. 

Seria iQOO 13 zaoferuje potrójny aparat główny. Tak przynajmniej wynika z założeń poprzednich generacji. Wydaje się, że niewiele w tym aspekcie zmieni się względem poprzednika. Zatem podstawowa jednostka może otrzymać aparat o rozdzielczości 50 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będzie aparat ultraszerokokątny o matrycy 50 Mpix. Całość powinien uzupełnić teleobiektyw. Na froncie swoją obecność zaznaczy pojedyncza kamerka do selfie.

Z dostępnych informacji wynika, że najnowsza seria ma zostać wyposażona w pojemniejszy akumulator, który będzie obsługiwał jeszcze większą moc ładowania. Możemy zatem założyć, że będzie to ponad 5000 mAh z ładowaniem o mocy ponad 120 W. Na razie nieznana jest data premiery, ani ewentualna cena za smartfona.

Zobacz również: TOP 5 telefonów vivo na kwiecień 2024 roku.

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: