Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

iPhone 15 Pro z 8 GB RAM! Będzie też port USB-C

iPhone 14 Pro ceny

Za rok pojawi się iPhone 15 Pro z 8 GB RAM. Będzie to pierwszy iPhone z tak dużą pamięcią operacyjną, otrzyma także – wraz z innymi modelami z serii 15 – popularny port USB-C w miejsce autorskiego Lightning.

  • iPhone 15 Pro ma mieć 8 GB RAM
  • seria iPhone 15 otrzyma USB-C
  • premiera iPhonów za ok. rok

iPhone 15 Pro z 8 GB RAM i USB-C

Jeszcze żaden iPhone nie miał 8 GB pamięci RAM! 3 ostatnie generacje Pro Max mogły pochwalić się 6 GB RAM, co w przypadku Androida jest obecnie dość skromnym wynikiem. Oczywiście iOS jest na tyle dobrze zoptymalizowany, że nie potrzebuje tak dużo pamięci, ale i tak w przyszłym roku Apple ma ją rozszerzyć. iPhone 15 Pro – który zadebiutuje zapewne w okolicach września 2023 roku – będzie miał 8 GB RAM-u, a także złącze USB typu C.

USB-C w iPhonach wymusiła Unia Europejska. Według nowego unijnego prawa wspólny standard USB-C ma być obowiązkowy od jesieni 2024 roku dla wszystkich mobilnych urządzeń sprzedawanych na terenie UE, ale Amerykanie mają już rok wcześniej zadbać o spełnienie tych wytycznych. Cała seria iPhone 15 otrzyma w ten sposób port USB-C w miejsce Lightning.

Co jeszcze wiadomo o przyszłorocznych iPhone’ach? Niewiele, wszak do ich premiery pozostało około 11 miesięcy. Z pewnością iPhone 15 Pro otrzyma najnowszy procesor Apple A17 Bionic, a podstawowe modele (iPhone 15 i iPhone 15 Plus) będą musiały zadowolić się układem A16 Bionic, który zadebiutował we wrześniu bieżącego roku wraz z serią iPhone 14. Z innych nowości, iPhone 15 Pro Max (iPhone 15 Ultra?) otrzyma w końcu teleobiektyw.

Zobacz również: Najtańszy iPhone – 15 ofert

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów