Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

USB-C dla wszystkich urządzeń w UE! Wiemy, od kiedy będzie obowiązkowe

avatar
USB-C obowiązkowe 2024

Ładowarka USB-C dla wszystkich urządzeń w UE? Jeszcze niedawno wydawałoby się, że to utopia, projekt, którego nie da się przepchać. A jednak! Wczoraj doszło wreszcie do porozumienia na szczeblach Unii Europejskiej, dzięki któremu standard USB-C stanie się obowiązkowy na terenie Wspólnoty.

  • UE przeforsowało unifikację systemów ładowania urządzeń
  • wspólnym standardem będzie USB-C od jesieni 2024 r.
  • ustalenia najmocniej uderzają w Apple’a i jego łącze Lightning

iPhone z USB-C od 2024 roku!

USB-C jest dziś najpopularniejszym standardem ładowania w urządzeniach mobilnych – korzysta z niego znakomita większość smartfonów z Androidem, ale nie tylko. Tak naprawdę to tylko jeden poważny gracz wyposaża swój sprzęt w inne gniazdo ładowania. Mowa o amerykańskim Apple i jego autorskim łączu Lightning.

Już 2 dni temu pisaliśmy o prawdopodobnym przegłosowaniu sprawy, wobec której przyszły iPhone 15 byłby wyposażony w USB-C. Wszystko wygląda na to, że ta wizja się spełni.

Obowiązek wyposażania swoich urządzeń przez wszystkich producentów wejdzie w życiu jesienią 2024 roku. Nawet jeżeli iPhone 15 zdąży otrzymać jeszcze złącze Lighning, to jego następca już z całą pewnością nie. Kto wie, być może Amerykanie i tak będą zmuszeni zacząć pracę nad nowym telefonem z USB typu C na 2023 rok, aby móc go sprzedawać w krajach UE w roku kolejnym. Niewykluczone, że nowe generacje iPhone’a będą występować w 2 wersjach – z USB-C na Unię Europejską i Lightning na resztę świata.

Zobacz również: TOP 5 telefonów iPhone na czerwiec 2022

Źródło: businessinsider.com.pl.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: