Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

iPhone 14 Mini jednak zadebiutuje! Razem z pozostałymi modelami

iphone 13 mini

iPhone 14 Mini jednak zadebiutuje. Jest to o tyle zaskakujące, że do niedawna wszystkie przecieki sugerowały, że tego modelu nie ujrzymy w ogóle, a już  na pewno nie podczas premiery pozostałych model serii 14. Tymczasem najnowsze przecieki mówią dokładnie co innego. Im bliżej premiery, tym więcej niewiadomych.

  • iPhone 14 Mini pojawi się jednak wraz z pozostałymi modelami
  • smartfon powinien ujrzeć światło dzienne na początku września
  • premierę będzie miało 7 urządzeń z logo Apple’a

iPhone 14 Mini

Wedle najnowszych informacji nowe urządzenia z logo nadgryzionego jabłka mają zostać pokazane już 7 września. Oficjalnie w sprzedaży mają one pojawić się 16 września. Co ciekawe, mowa tutaj jest cały czas o 7 urządzeniach, co zgadzałoby się z datą prezentacji. Do nich ma należeć właśnie iPhone 14 Mini. Poza nim zadebiutować powinny również iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPad 10.2 (10 generacji), iPad Pro 12.9 (6 generacji), a także iPad Pro 11 (4 generacji).

Niestety jak do tej pory nie wiadomo praktycznie nic na temat ewentualnej specyfikacji. Tym bardziej, że wszelkie wcześniejsze komunikaty mówiły o anulowaniu tego modelu z powodu słabej sprzedaży poprzedniej generacji. Może się jednak okazać, że były to przedwczesne spekulacje.

Jeżeli iPhone 14 Mini rzeczywiście się pojawi, można spodziewać się, że będzie napędzany autorskim procesorem Apple A15 Bionic. Zapewne najmniejsza wersja pamięciowa będzie miała 64 GB przestrzeni dyskowej. Apple nigdy nie podaje oficjalnie natomiast ilości pamięci RAM. No i oczywiście nie będzie dostępnej możliwości rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu wydaje się, że będzie on wykonany w technologii OLED i będzie miał przekątną poniżej 6 cali. Rozdzielczość wyświetlania powinna być na poziomie Full HD+. Trudno mimo wszystko spodziewać się z kolej wyższej częstotliwości odświeżania. Chociaż te minimum 90 Hz bardzo by się tutaj przydało.

W kwestii aparatu głównego iPhone 14 Mini nie zaproponuje żadnej rewolucji. Prawdopodobnie zobaczymy tutaj podwójny aparat o matrycach 12 Mpix. Oprócz klasycznej jednostki do dyspozycji będzie najprawdopodobniej aparat ultraszerokokątny. Nie licząc ewentualnych nowinek programowych raczej nic technicznie w stosunku do poprzedniej wersji nie powinno się tutaj zmienić.

Na ile informacje o pojawieniu się iPhone’a 14 Mini okażą się prawdziwe przekonamy się już na początku września. Na ten moment nieznana jest także jego ewentualna cena. Pytanie również, czy Apple rzeczywiście zdecyduje się kontynuować tą serię po niezbyt dobrych wynikach sprzedaży poprzedniej generacji.

Zobacz również: TOP 5 telefonów iPhone na sierpień 2022

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Witam, gdzie ten iPhone 14 mini?

Tyle warte są te wszystkie mądre przewidywania.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów