Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

iPhone 14 Mini nie powstanie? Najmniejszy iPhone 14 z ekranem 6,1″

iPhone-14-Pro-Renders

Wygląda na to, że iPhone 14 Mini nie powstanie. Wyciekły zdjęcia z metalowych form do produkcji ochronnych etui najnowszych iPhonów, które mają mieć przekątną ekranów 6,1 i 6,4″.

  • wyciekło zdjęcie z formami do etui dla najnowszej generacji iPhone’a
  • mają to być 4 modele z ekranami 6,1 i 6,4″
  • wiele wskazuje na to, że zabraknie w tym roku modelu Mini

Koniec iPhone’a Mini?

Brakuje formy do najmniejszego modelu, a więc iPhone’a 14 Mini. Wcześniejsze generacji, 12 Mini i 13 Mini miały wyświetlacze o przekątnej 5,40″. Czyżby Apple odszedł na dobre od kompaktowych smartfonów, pozostawiając na rynku jedynie model SE?

iPhone 14 formy do etui

Wracając do ujawnionych form, są one przeznaczone dla 2 modeli o przekątnej 6,10″ oraz 2 modeli o przekątnej 6,70″. Tyle też mają obecne generacje. Potwierdzają one także obecność 3 obiektywów tylko u modeli Pro 6,10″ i Pro 6,70″ (Pro Max). Pozostałe będą pozbawione teleobiektywu. Co ciekawe, jedna z form z przekątną 6,70″ jest podpisana jako „iPhone 14” – czyżby chodziło o model iPhone 14 Max w miejsce kompaktowego Mini?

Przecieki potwierdzają też wcześniejsze informacje o aparacie 48 Mpix w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max. Mają one otrzymać najnowszy procesor Apple A16, ale reszta być może pozostanie przy obecnym Apple A15 Bionic 3,20 GHz. Dochodzą głosy, iż modele Pro i Pro Max faktycznie będą pozbawione notcha, ale zamiast pojedynczego otworu w kształcie kapsułki mają pojawić się 2 otwory m.in. na przednią kamerkę do selfie. Modele iPhone 14 i iPhone 14 Max(?) mają być bardziej tradycyjne i szeroki notch nie zostanie u nich zmieniony. Wyraźną zmianą ma być jednak odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz.

Zobacz również: iPhone 14 Pro z aparatem 48 Mpix. Będzie grubszy niż dotąd sądzono

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów