Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

iPhone 14 Pro z większą matrycą aparatu. Do liderów jednak wciąż daleko

grafika przedstawiająca telefon Apple iPhone 13 Pro

Apple ma powiększyć matrycę głównego aparatu w najnowszym iPhonie 14 Pro. Ten spodziewany jest w drugiej połowie bieżącego roku, ale jeżeli wierzyć przeciekom, dotychczasowy aparat główny 12 Mpix ma zostać zastąpiony obiektywem 48 Mpix.

  • iPhone 14 Pro ma mieć aparat główny 48 Mpix
  • aparat iPhone’a 14 Pro ma nagrywać filmy w 8K
  • Apple dotychczas rzadko ingerował w matrycę aparatów

iPhone 14 Pro z aparatem 48 Mpix

Wiele wskazuje na to, że iPhone 14 Pro będzie sporo różnił się od obecnej generacji. Zniknąć ma tradycyjny już dla Apple’a notch, ale zmiany nie zachodzą tylko na froncie, ale i na tylnej obudowie. Konkretnie – w głównym aparacie fotograficznym.

Dotychczasowy obiektyw 12 Mpix ma zostać zastąpiony przez jednostkę 48 Mpix. Ta poważna zmiana ma wynikać z wprowadzenia nagrywania 8K w nowej generacji iPhone’a. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to będzie to zaledwie trzeci raz, kiedy Apple zaingerował w wielkość matryc swoich aparatów.

  • iPhone 4 – iPhone 4s: 5 -> 8 Mpix
  • iPhone 6 – iPhone 6s: 8 -> 12 Mpix
  • iPhone 13 – iPhone 14 Pro: 12 -> 48 Mpix?

Czy 48 Mpix to dużo? I tak jakość zdjęcia zależy nie tylko od wielkości matrycy, ale też od optyki i oprogramowania. Dla porównania, androidowa konkurencja iPhone’a z Samsungiem i Xiaomi na czele, oferuje w swoim topowych modelach aparaty 108 Mpix.

Zobacz również: iPhone 14 Pro bez charakterystycznego elementu. Czyżby rewolucja?

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: