Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Do premiery kolejnej generacji iPhone’a pozostało jeszcze sporo czasu. Wstępne informacje mówią o jesieni tego roku. W ramach całej serii ma powstać co najmniej cztery warianty smartfona.

Co wiemy o wyświetlaczach?

W ramach nowej serii smartfonów z logo nadgryzionego jabłka powinniśmy zobaczyć iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Wobec takiej różnorodności do wyboru będą trzy różne rozmiary ekranów.

Najmniejszy wyświetlacz zobaczymy w podstawowym iPhonie 12. Będzie tutaj zastosowany ekran o przekątnej 5,4 cala o rozdzielczości 2340 na 1080 pikseli. Smartfon będzie miał zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 475 PPI.Większy ekran zaoferuje iPhone 12 Max. Zobaczymy tutaj przekątną 6,1 cala o rozdzielczości 2532 x 1170 co da zagęszczenie na poziomie 460 PPi. Prawdopodobnie takiej samej wielkości i rozdzielczości ekran będzie posiadał również model iPhone 12 Pro.

Na końcu zostaje największy iPhone 12 Pro Max. Wedle najnowszych informacji będzie on miał przekątną 6,7 cala o rozdzielczości 2778 x 1284 pikseli i 458 PPI. Będzie to zatem największy dostępny smartfon z nowej serii od Apple’a.

Jeśli chodzi o wyświetlacze to z wyjątkiem modelu iPhone 12 Max wszystkie modele otrzymają panel od Samsunga. Natomiast model Max prawdopodobnie będzie wyposażony w panel od LG lub od firmy BOE. Może być również tak, że dane partie będą wyposażone w panel zarówno od jednej jak i od drugiej firmy.

A co jeszcze wiemy o nadchodzących iPhone’ach 12? Wszystkie modele z końcówką Pro będą miały odświeżanie na poziomie 120 Hz i 10 bitową głębię kolorów. Niestety każdy model w dalszym ciągu będzie posiadał notcha. Nieco mniejszego niż poprzednie generacje ale jednak w dalszym ciągu widocznego.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry to wiadomo, że modele iPhone 12 i iPhone 12 Max będą miały podwójne aparaty główne. Pozostałe modele zostaną wyposażone w potrójny aparat główny. Dojdzie do tego jeszcze czujnik ToF.

Na ten moment nie ma podanej oficjalnie daty premiery. W przypadku ceny można spodziewać się, że podstawowy model zostanie wyceniony w okolicach 649 dolarów. Informacje te zostaną pewnie jeszcze zweryfikowane w nadchodzącym czasie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów