Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

O nowych generacjach średniopółkowych Nokii pisano już od wielu miesięcy. Wiele wskazuje na to, że wyczekiwanie dobiega końca. Przynajmniej jeżeli chodzi o model Nokia 8.3 5G. Prawdopodobnie pojawi się ona najpóźniej w lipcu albo jeszcze w czerwcu.

Obsługa 5G w standardzie

W modelu nie ma wielkiego zaskoczenia. Smartfon będzie obsługiwać sieci 5G. W zasadzie stało się to już standardem w nowych smartfonach. Cieszy ten fakt, bo także w Polsce technologia 5G powoli zaczyna pojawiać się w największych miastach.

Smartfon pojawił się już na stronach internetowych jednego z największych sklepów internetowych w Niemczech i Szwajcarii. Pomimo, że oficjalnie nie potwierdzono jeszcze daty premiery, można spodziewać się jej jeszcze w czerwcu.

Nokia 8.3 5G może być ciekawym smartfonem. Będzie pracowała pod kontrolą Snapdragona 765G. Prawdopodobnie będą dostępne wersje z 6 i 8 GB pamięci RAM. Tak samo będziemy mogli wybrać pomiędzy 64 oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Przestrzeń będzie można rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

W smartfonie zastosowano ekran o przekątnej 6,81 cala wykonany w technologii LCD. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla baterii o pojemności 4500 mAh i szybkie ładowanie na poziomie 18 W. Co ciekawe, nie zabrakło tutaj miejsca na gniazdo słuchawkowe.

Nokia 8.3 5G będzie posiadała obiektywy sygnowane marką Zeiss. Podstawowa jednostka będzie miała matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego znajdziemy tutaj obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix oraz dwa „oczka” dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości (oba 2 Mpix). Całość zamyka kamerka do selfie o matrycy 24 Mpix.

Smartfon wyróżnia się zarówno wyglądem, jak i ilością obsługiwanych pasm sieci 5G. jeżeli jego cena nie będzie przesadzona ma szansę być ciekawą propozycja ze średniej półki cenowej. Tym bardziej, że na pokładzie zastosowano niemal czystego Androida. Będzie należała również do programu Android One, dzięki czemu można oczekiwać szybkich aktualizacji.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów