Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki najlepszy Internet stacjonarny za około 50 zł?

2

Szukasz oferty Internetu stacjonarnego? Z jakiegoś powodu nie jesteś przekonany do łącza mobilnego i decydujesz się na kabel. Nie martw się – współczesne pakiety nie muszą kosztować 100 złotych. Oto 7 najlepszych ofert Internetu stacjonarnego w niemal dwukrotnie niższej cenie!

Internet stacjonarny do 60 zł

Postanowiliśmy dokonać zestawienia najciekawszych propozycji w cenie około 50 zł. Niektóre oferty są nieco tańsze, inne droższe o kilka złotych. Braliśmy pod uwagę nie tylko tradycyjnych operatorów kablowych, ale i komórkowych z tzw. „Wielkiej Czwórki”. Czy sieci GSM są w stanie namieszać na terenie operatorów stacjonarnych?

1. Play Internet stacjonarny 600 Mb/s

Okazuje się, że tak! Topowa oferta Internetu Stacjonarnego Play kosztuje 55 zł miesięcznie. Fioletowy operator poleca ją m.in. dla osób, którzy często pobierają i wysyłają sporej wielkości pliki, a także graczom komputerowym.

Specyfikacja oferty Play:

 • prędkość do 600 Mb/s (pobieranie) i do 60 Mb/s (wysyłanie)
 • cena 55 zł
 • umowa bezterminowa

Tak – Play jako jedyny z dużych firm oferuje umowę bezterminową bez podwyższania ceny! Warto się jednak pospieszyć, bo będzie ona dostępna tylko do końca października 2020. Co prawda oferta Play nie jest światłowodem, ale może pochwalić się najwyższymi prędkościami w cenie za około 50 zł. Zestaw startowy zawiera też router w cenie 0 zł – pobierana jest jedynie jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł.

Nie chcesz przekroczyć progu 50 zł nawet o te 5 zł? Wybierz ofertę Play za 45 zł, która różni się prędkością transferu (300/40 Mb/s).

2. Vectra Internet 300 Mb/s

Bardzo ciekawą ofertą dysponuje Vectra, a więc stary wyjadacz w sferze stacjonarnych ofert internetowych. Jej cena jest zaledwie o 1 grosz niższa niż w Play.

Specyfikacja oferty Vectra:

 • prędkość do 300 Mb/s (pobieranie) i do 40 Mb/s (wysyłanie)
 • cena 54,99 zł
 • umowa na 24 miesiące

Opłata miesięczna wynosi 54,99 zł, a umowa zawierana jest na 24 miesiące. Przez pierwsze 4 cykle rozliczeniowe Vectra obniża rachunki o 50% (do 27,49 zł miesięcznie). Do Twojej dyspozycji zostanie użyczony modem Wi-Fi, a także Tidal Premium za darmo na 2 miesiące.

3. Multimedia Internet 300 Mb/s

Czy to deja vu? Multimedia dysponuje niemal identyczną ofertą, co wcześniejsza Vectra!

Specyfikacja oferty Multimedia:

 • prędkość do 300 Mb/s (pobieranie)
 • cena 54,99 zł
 • umowa na 24 miesiące

Standardowa opłata miesięczna wynosi 54,99 zł, ale przez pierwsze 4 miesiące jest obniżona o 50%. Niestety umowa trwa 2 lata, choć istnieje możliwość wyboru umowy na czas nieokreślony, lecz abonament ulega wtedy podwyższeniu do 59,99 zł. Nie działa także wówczas rabat -50%.

Zestaw startowy zawiera modem Wi-Fi za 0 zł, a przez pierwsze 2 miesiące będziesz mógł cieszyć się darmowym Tidalem. Jednorazowa opłata aktywacyjna to kolejne 59,99 zł.

4. Netia Światłowód 300 Mb/s

Wreszcie oferta za równe 50 zł! Co w niej dostaniesz?

Specyfikacja oferty Netia:

 • prędkość do 300 Mb/s (pobieranie)
 • cena 50 zł
 • umowa na 9 miesięcy

Światłowód Netii wyróżnia się krótką umową, bo zawieraną na zaledwie 9 miesięcy. To spora zaleta w porównaniu do dwuletnich umów większości konkurencji, ale do bezterminowej oferty Play wciąż daleko.

Netia zapewnia w cenie router Wi-Fi, a także pierwszy miesiąc za 0 zł. W praktyce płacisz więc zaledwie za 8 miesięcy.

5. T-Mobile Internet światłowodowy 300 Mb/s

Swój światłowód ma także T-Mobile. Nie zmienia to faktu, że maksymalne prędkości są standardowe, a cena jest bliższa 60 niż 50 zł.

Specyfikacja oferty T-Mobile:

 • prędkość do 300 Mb/s (pobieranie) i do 50 Mb/s (wysyłanie)
 • cena 59 zł
 • umowa na 24 miesiące

Wynosi ona bowiem 59 zł, ale przez pierwsze 2 miesiące jest obniżona do symbolicznej złotówki. Cieszy także brak pobierania opłaty aktywacyjnej, na której zaoszczędzisz – względem większości rywali – jakieś 50 zł.

Umowa trwa standardowe 24 miesiące, a w cenie pakietu otrzymasz odpowiedni router.

6. Orange Światłowód 300 Mb/s

Najtańsza oferta Orange zbliża się już niebezpiecznie blisko do kwoty 60 zł miesięcznie. Opiera się na łączu światłowodowym.

Specyfikacja oferty Orange:

 • prędkość do 300 Mb/s (pobieranie) i do 50 Mb/s (wysyłanie)
 • cena 59,98 zł
 • umowa na 24 miesiące

Światłowód Orange jest stabilny, a prędkość – biorąc pod uwagę cenę – standardowa, choć sam koszt miesięczny jest nieco wyższy niż u konkurencji. Umowa trwa standardowe 24 miesiące, ale istnieje możliwość wykupienia umowy bezterminowej w wyższej o 10 zł cenie.

Zestaw startowy zawiera już darmowy Smart Wi-Fi Modem FunBox 3.0. Istnieje także możliwość opcjonalnego zamówienia Smart Wi-Fi Box za kolejne 9,99 zł miesięcznie.

7. Plus Światłowód 150 Mb/s

Play, długo nic, cała reszta, długo nic, Plus. Niestety, ale jeżeli chcesz wydać około lub nieco ponad 50 zł na Internet stacjonarny, to oferta zielonego operatora wyraźnie odstaje od konkurencji.

Specyfikacja oferty Plus:

 • prędkość do 150 Mb/s (pobieranie)
 • cena 60 zł
 • umowa na 24 miesiące

Mimo, że jest to najtańsza propozycja Plusa, to jest najdroższa z naszej siódemki, a w dodatku zapewnia („na papierze”) najniższe prędkości. Nie zapłacisz już 50 parę złotych, ale równe 60. Dla porównania, Play oferuje taką samą prędkość za jedyne 35 zł i w umowie bezterminowej!

Z kolei umowa w Plusie trwa 2 lata. Zalety? Pierwszy miesiąc za darmo, router Wi-Fi w cenie, a także dodatkowe 5 GB Internetu mobilnego w cenie pakietu. Cenę Plusa może obniżyć program smartDOM, gdzie kolejna usługa jest tańsza o 10 zł.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Qur Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Qur
Gość
Qur

a

True
Gość
True

Multimedia jest w grupie Vectra więc nie dziwne że oferta jest taka sama.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów