Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet stacjonarny bez telefonu

Internet stacjonarny bez telefonu

Potrzebny Ci Internet stacjonarny bez telefonu? Nie potrzebujesz rozbudowanego pakietu z telefonem stacjonarnym czy pakietem telewizji, bo zależy Ci tylko na atrakcyjnym Internecie stacjonarnym. Oto nasz ranking ofert Internetu stacjonarnego.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki wybrać Internet stacjonarny bez smartfona?
  • Jakie są atrakcyjne oferty Internetu stacjonarnego?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze Internetu?

Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Jaki Internet stacjonarny?

Światłowód Orange promocja online

Wybierając Internet stacjonarny bez zbędnych dodatków zwiększających cenę (np. telefon, pakiet telewizji itp. itd. – bez dodatkowych opłat) warto kierować się nie tylko ceną, ale też prędkością łącza Mb/s. Który Internet domowy będzie najbardziej wart polecenia?

Jeżeli nie interesuje Cię żaden limit danych GB, to nie celuj w Internet mobilny (Internet LTE, 5G), gdzie prawie zawsze ów limit się znajdzie, a także limity prędkości. Korzystniej będzie wybrać ofertę Internetu stacjonarnego. Tym bardziej, że niektórzy operatorzy GSM oferują usługi internetowe na czas nieokreślony (umowa bezterminowa) – to od Ciebie zależy, jak długo będziesz z nich korzystał!

mobilny Internet 200 GB

Oczywiście pewną komplikacją może być fizyczny dostęp Internetu stacjonarnego do Twojego miejsca zamieszkania. Może zdarzyć się, że nie każdy operator będzie oferował usługi stacjonarne w Twojej okolicy. Dobrze, gdy masz możliwości wyboru! Jeżeli jednak nie ma takich opcji, pozostaje dla Ciebie tylko Internet mobilny – Internet LTE lub 5G. W tym przypadku z kolei to bezprzewodowy zasięg sieci nie musi obejmować każdego miejsca. Może być on różny na wybranych obszarach.

Uwaga! Czasami można napotkać na wiele bonusów i rabatów. W regulaminie promocji często widnieje zapis, że są one dostępne wyłącznie online, a więc o zdalnym podpisaniu umowy (nomen omen przez Internet). To właśnie tym kanałem będzie koniecznie przekazanie danych potrzebnych operatorowi do umowy. Ten z kolei przedstawia Tobie m.in. zgody marketingowe. Czasami może to być wspomniana wcześniej umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.

Zatem jaki Internet domowy wybrać w 2024 roku? Oto najlepsze pakiety na Internet światłowodowy! Oferty Internetu dla nowych klientów indywidualnych podane są z cenami brutto, a więc z VAT.

Internet stacjonarny Orange (Internet światłowodowy)

Orange oferuje bardzo ciekawe pakiety łączone Orange Love, na które składają się (zawsze) Internet światłowodowy i abonament komórkowy, a w droższych ofertach także telewizja i telefon stacjonarny/internetowy (dodatkowe usługi). Jeżeli zależy Ci tylko na światłowodzie, to mamy dobrą wiadomość! Zobaczmy na szczegóły oferty na ten Internet.

Orange Warszawa Internet rabat

W ofercie operatora Orange znajdziesz też sam Internet stacjonarny, jak np. Internet światłowodowy z prędkością do 300 Mb/s i 50 Mb/s odpowiednio dla danych wysyłanych i przysyłanych. Umowa bezterminowa kosztuje 59,99 zł miesięcznie, jest też tańszy wariant dwuletni. Możesz wybrać też wariant np. z transferem do 1 Gb/s. To bardzo dobra oferta, tym bardziej, że Orange ma bardzo dobry zasięg światłowodu. Opłata aktywacyjna wynosi jednorazowe 59,99 zł.

Bardzo dobry wybór.


Internet stacjonarny T-Mobile (Internet światłowodowy)

Naturalnie także T-Mobile Polska posiada sam Internet stacjonarny bez żadnych zbędnych dodatków. Dokładnie jest to światłowód. Wybór pakietów jest dość spory, a wśród nich jest m.in. łącze o prędkości maksymalnej do 300 Mb/s.

T-Mobile Światłowód promocja

Jak inne dane transmisyjne? 300 Mb/s to oczywiście download, bo uploud wynosi tu maksymalnie 50 Mb/s. To całkiem spora szybkość wysyłania danych. Cena miesięczna u tego operatora wynosi równe 60 zł, a umowa podpisywana jest standardowo na 24 miesiące. Opłata instalacyjna (opłata aktywacyjna) nie istnieje – kosztuje 0 zł. Możesz też wybrać szybszy transfer, gdzie prędkość Internetu dochodzi do 1 Gb/s.

Ten bardzo szybki Internet ma wiele zalet!


Internet stacjonarny UPC (Internet światłowodowy)

UPC to kolejny operator warty polecania przy wyborze Internetu stacjonarnego (światłowód). Jego najtańszy pakiet zapewnia maksymalną prędkość Internetu do 300 Mb/s. Są też inne warianty, np. do 1 Gb/s. To naprawdę szybki Internet!

UPC Internet światłowodowy promocja

Ta oferta UPC Polska Sp. jest nawet jeszcze tańsza od wcześniejszego Orange Polska i T-Mobile Polska, kosztuje bowiem tylko 49,99 zł miesięcznie. To naprawdę niewiele i – podobnie jak u konkurencji – dostaniesz do Internetu stacjonarnego odpowiedni router na całą umowę. Ta trwa zaś 24 miesiące. Opłata aktywacyjna to dosłownie 0 zł. Nie ma tu czegoś takiego, jak limit danych – to nie Internet mobilny!

Dla klientów Play mogą być nieco inne, lepsze warunki z racji fuzji UPC z siecią Play.


Internet stacjonarny nju mobile (Internet światłowodowy)

Warto też postawić na… operatora nju mobile, który raczej znany jest z bardzo atrakcyjnych ofert głosowych na telefon komórkowy. Od pewnego jednak czasu oferuje też Internet światłowody, w dodatku w bardzo dobrej cenie! Jakie są jego szczegóły oferty?

nju mobile

Tak naprawdę to nju mobile proponuje ten sam Internet stacjonarny (światłowodowy) w dwóch odmianach: w umowie bezterminowej i na 2 lata. Od jej rodzaju zależy cena, która wynosi odpowiednio 59,99 lub tylko 39,99 zł miesięcznie. Świetnie! Prędkości łącza są nieco niższe i wynoszą 200/30 Mb/s. Opłata aktywacyjna wynosi jednorazowe 50 zł.

W sam raz do korzystania np. z serwisu Netflix, komunikatorów internetowych, gier online i nie tylko.


Internet stacjonarny Netia (Internet światłowodowy)

Wracamy do operatorów specjalizujących się w Internecie stacjonarnym. Taką firmą jest właśnie Netia, która proponuje m.in. łącze z prędkością do 300 Mb/s, naturalnie bez telefonu, pakietu telewizji czy innych dodatków (choć w swojej ofercie ma też i takie pakiety), które podwyższają cenę całej usługi.

Netia Internet rabat 3 miesiące 0 zł

Dla nowych klientów indywidualnych wynosi ona w tym przypadku tylko 50 zł miesięcznie, dodatku cena ta obowiązuje od czwartego miesiąca, gdyż pierwszy kwartał jest bezpłatny! Przez pierwsze 3 miesiące nie zapłacisz za Internet Netii ani złotówki. Umowa trwa standardowe 24 miesiące. Opłata aktywacyjna wynosi jednorazowe 79 zł. Limit danych – oczywiście brak.

To jeden z liderów na rynku!

Jaki Internet domowy? Podsumowanie

Internet bez umowy

Jak wybrać Internet do domu? Każdy Internet światłowodowy czy zwykły Internet stacjonarny będzie dla Ciebie odpowiedni, jeżeli tylko spełnia Twoje oczekiwania w akceptowalnej cenie. Nie chodzi tylko o samą prędkość Internetu – liczy się także stabilność łącza, o której często się zapomina.

Dlatego też rekomendujemy nowoczesny światłowód, który zapewnia nie tylko bardzo wysokie prędkości downloud/uploud, ale także bardzo stabilne połączenie. W niektórych przypadkach oferowana jest umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony. Taki Internet wcale nie musi być droższy od klasycznego „kabla” – zobacz zresztą sam na nasz powyższy ranking ofert Internetu stacjonarnego! Warto wcześniej dokładnie przeczytać szczegóły oferty.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.