Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet mobilny zrobił w Polsce furorę, której na początku chyba nikt się nie spodziewał. Początkowo był przewidziany jako dodatkowe łącze przydatne szczególnie w podróży i do pracy dla tych, którzy muszą być w ciągłym kontakcie z biurem i pracownikami. Dość szybko jednak w wielu przypadkach stał się podstawowym i jedynym dostępem do sieci dla wielu polskich gospodarstw. Dlatego każdy z liczących się operatorów w naszym kraju ma w swojej ofercie takie rozwiązanie. Jednym z nich jest Orange. Dziś przyjrzymy się jak i w jakich sytuacjach możemy skonfigurować najlepsze dla siebie oferty w pomarańczowej sieci.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Orange Internet mobilny

Co zatem możesz wybrać jeśli zdecydujesz się na ofertę od Orange? Na początek załóżmy, że nie potrzebujesz żadnego urządzenia, bo posiadasz już odpowiedni modem czy router. Można również postąpić tak jak opisywaliśmy w artykule „Internet mobilny dla laptopa„, gdyż to się po prostu bardziej opłaca. Warto wcześniej sprawdzić zasięg sieci w miejscu, w którym przede wszystkim będziesz z niej korzystać. Możesz to zrobić kupując starter na kartę.

Operator daje Ci również możliwość rezygnacji w każdej chwili z danego kontraktu. Jest to niedawno wprowadzona nowość („Internet na próbę”). Jednak zawsze jest to jakaś komplikacja, gdyż w zależności w jaki sposób rozwiązujesz umowę, musisz temu poświęcić trochę czasu. Dodatkowo musisz pamiętać, że rozwiązanie umowy następuje po upłynięciu jednego pełnego okresu rozliczeniowego.

Oferty Orange Internet mobilny

A co możesz wybrać jeśli zdecydujesz się na ofertę Orange? Jeśli potrzebujesz Internetu tylko do sporadycznego korzystania, możesz zdecydować się na ofertę Internet Mobilny Podstawowy. Do wykorzystania będziesz miał 10 GB limitu transmisji danych na pełnej prędkości transferu. Za tą ofertę zapłacisz miesięcznie tylko 9,99 zł. Po przekroczeniu limitu doliczana jest opłata w wysokości 10 zł za kolejne 10 GB limitu. Dopiero po wykorzystaniu tego pakietu transmisja jest ograniczana do maksymalnie 1 Mb/s.

A co jeśli potrzebujesz większej paczki danych? Wybierz Internet Mobilny Optymalny. Tutaj dostaniesz na początek 50 GB na pełnej prędkości, za który zapłacisz 39,99 zł miesięcznie. W tym wypadku również obowiązuje zasada, że jeżeli przekroczysz ten pakiet zapłacisz dodatkowe 10 zł za 10 GB kolejnej paczki danych, a dopiero potem prędkość jest ograniczana do 1 Mb/s. A może jesteś już klientem Orange? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo właśnie tą ofertę możesz zrabatować nawet do 19,99 zł w ramach promocji Orange Love, w której łączysz produkty w jeden pakiet!

Możesz także wybrać Internet Domowy 4G. Zasada działania tego pakietu jest nieco inna w stosunku do poprzednio proponowanych. Tutaj dostajesz łącznie 250 GB pakietu transmisji danych. W momencie pierwszego uruchomienia Internetu zaczyna obowiązywać tzw. Strefa Domowa. I w ramach tego obszaru posiadasz pełen limit. Jeżeli się przemieszczasz poza wyznaczoną strefę, dostępny limit jaki otrzymujesz to 100 GB. Po przekroczeniu pakietu danych prędkość spada do 1 Mb/s w przypadku strefy domowej i 16 kb/s poza nią. Za tak skonfigurowaną usługę zapłacisz 59,99 zł. Przydatną w tym wypadku opcją są „Szczęśliwe Godziny”, które nie pomniejszają limitu transferu danych od północy do 8 rano. Usługa jest darmowa.

Pamiętaj, że wszystkie powyższe pakiety uwzględniają rabat za uruchomienie faktury elektronicznej oraz zgody marketingowe. W przeciwnym wypadku musisz doliczyć 5 zł do abonamentu za brak wypełnienia któregoś z punktów.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup urządzenia w ramach umowy, Orange również daje taką możliwość. Wtedy do kosztów należy doliczyć dodatkową opłatę miesięczną (ratę) za urządzenie oraz ewentualną pierwszą wpłatę na start. Tutaj koszt urządzenia jest rozłożony na 24 miesiące. Trzeba pamiętać, że nawet przy podpisaniu umowy na 12 miesięcy, rata za sprzęt będzie rozłożona na 24 miesiące. Wybór urządzeń jest tutaj spory. Oprócz klasycznych routerów i modemów możesz zdecydować się na któryś z oferowanych laptopów. Możesz także wybrać zestawy w różnych konfiguracjach. Dostępne są między innymi telewizory i tablety. Decyzja należy do ciebie!

Orange na kartę

Jest jeszcze jedna oferta, z której możesz skorzystać w Orange i cieszyć się Internetem mobilnym. Mianowicie oferta na kartę. Tutaj nie martwisz się żadnymi umowami i formalnościami. Po prostu kupujesz starter, rejestrujesz go - bo taki jest wymóg prawny - i doładowujesz w miarę potrzeb. Możesz oczywiście wybierać spośród różnych pakietów. Włączać i wyłączać usługi w momencie, gdy będą ci potrzebne.

Obecnie opcjom internetowym dedykowana jest oferta Orange Free na kartę. W tym wypadku, w zależności od kwoty doładowania dostajesz odpowiedni pakiet internetowy. Jeżeli doładujesz kartę przez dedykowaną stronę internetową Orange dostaniesz nawet podwójny bonus. Przykładowo za doładowanie 100 zł otrzymasz 100 GB na transmisję danych. Pakiet będzie ważny przez 5 miesięcy od daty doładowania. Tutaj oczywiście nie masz możliwości wyboru urządzenia. Taka jest cena wolności.

Jak więc widać, wybór spośród różnych konfiguracji dostępnych i pomarańczowego operatora jest całkiem spory. Warto zwrócić na niego uwagę szczególnie, że w niektórych przypadkach umożliwia wcześniejsze rozwiązanie umowy. Warto też zainteresować się jego ofertą jeżeli już posiadasz inne usługi w Orange, gdyż możesz wtedy liczyć na dodatkowe rabaty!

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów