Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński producent Honor oficjalnie potwierdził, że niebawem wprowadzi swój pierwszy składany smartfon. Mowa w tym wypadku o modelu Magic V. Będzie on składał się podobnie jak składamy książki. Będzie zatem konkurencją między innymi dla Samsunga Galaxy Z Flip3. Wedle najnowszych przecieków, powinniśmy model ten zobaczyć całkiem szybko.

Dwa ekrany, topowa wydajność

Z dostępnych informacji wynika, Iż Honor Magic V powinien zostać zaprezentowany już w styczniu 2022 roku. Mowa tutaj oczywiście o rynkach azjatyckich. Nie wykluczone natomiast, że smartfon trafi również do europejskiej sprzedaży. Będzie miało to jednak miejsce parę miesięcy później.

A co ma do zaoferowania składak od Honora? Przede wszystkim najnowszego Snapdragona 8 Gen 1. Będzie on zapewne wsparty do 12 GB pamięci RAM. Nie ma informacji na temat przestrzeni dyskowej jednak możemy założyć, ze będzie to do 512 GB szybkiej pamięci UFS 3.1. Slotu na kartę SD raczej tutaj nie zobaczymy.

W przypadku ekranów możemy liczyć na dwa panele. Oba zapewne będą wykonane w technologii OLED. Zewnętrzny będzie miał przekątną 6,5 cala. Na grafikach wygląda tak, jak by miał zagięte krawędzie. Bedzie też posiadał dziurkę na pojedyncza kamerkę do selfie.

Wewnętrzny, rozkładany ekran również będzie OLED-owy. Po rozłożeniu zaoferuje powierzchnię 8 cali. I tak naprawdę to wszystko jeśli chodzi o konkretne informacje. Jednak wydaje się, ze będzie on obsługiwał szybkie ładowanie na poziomie 120 Hz. Nie zabraknie tutaj również rozdzielczości na poziomie minimum Full HD+.

Ciężko cokolwiek powiedzieć na temat aparatów, gdyż ani rendery, ani filmik promocyjny praktycznie niczego nie pokazuje. Poza jednym wyjątkiem – można dostrzec wyspę aparatów, która wydaje się kwadratowa. Z tego można wysnuć wniosek, ze będzie co najmniej kilka kamerek. Można obstawić, ze znajdzie się tutaj konfiguracja trzech aparatów głównych. Może Honor Magic V zaoferuje podstawową jednostkę na poziomie 108 Mpix. Nie powinno tutaj także zabraknąć aparatu ultraszerokokątnego.

Smartfon powinien także otrzymać baterię wyposażoną w szybkie ładowanie na poziomie minimum 30W. Ważne, by jego pojemność była jak najwyższa, choć obstawiamy, że będzie to w okolicy 4500 mAh.

Na ten moment nie wiadomo jakie będą ceny Honora Magic V. Można się jednak spodziewać, ze będzie to konkretna suma, gdyż składane smartfony nie są jeszcze standardem. Choć trzeba przyznać, że sytuacja ta intensywnie się zmienia i zapewne doczekamy kiedyś sytuacji, ze ktoś zaoferuje składaka w sporo przystępniejszej cenie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów