Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja HAMMER Construction 2 i wersji Thermal – smartfony do zadań specjalnych

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

Jeżeli HAMMER Construction 2 jest przeznaczony do ciężkich robót, to jego wariant Construction 2 Thermal jest już smartfonem do zadań specjalnych. Czym różnią się oba smartfony? Miałem okazję to sprawdzić testując je jednocześnie przez kilka ostatnich tygodni. Zapraszam do recenzji smartfonów HAMMER Construction 2 i Construction 2 Thermal!

Pierwsze wrażenia

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 5G

recenzja HAMMER Construction 2

Wielki i ciężki. Dokładnie te dwa słowa cisną się po wyjęciu z pudełka zarówno HAMMER-a Construction 2, jak i HAMMER-a Construction 2 Thermal. Smartfony mają nie tylko spore gabaryty, ale i swoje ważą – dla osób, które preferują raczej mniejsze i sporo lżejsze konstrukcje, może to być element, który wywrze istotne wrażenie. Potęguje je kanciasta konstrukcja. Ale taki to już urok tych pancernych smartfonów i decydując się na nie, powinieneś mieć świadomość, że są to specyficzne urządzenia. Pancerność i solidność wymagają właśnie taką, a nie inną konstrukcję.

Niestety, HAMMER poszedł w duchu mody i tak jak większość współczesnych telefonów, jego zestaw sprzedażowy jest bardzo ubogi. Do dyspozycji oprócz dokumentacji znajdziesz jeszcze tylko kabel USB. I tyle. Nie ma tutaj nawet igły do tacki karty SIM, ale to akurat na plus, gdyż do jej wyjęcia nie potrzeba żadnych narzędzi! Możesz ją wysunąć za pomocą paznokcia. To rozwiązanie stosuje do tej pory chyba jedynie Sony, a szkoda!

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Oba smartfony HAMMER wizualnie wyglądają bardzo podobnie. Różnią się jedynie kolorem. HAMMER Construction 2 prezentuje się przede wszystkim solidnie. Już od pierwszej styczności jesteś tylko utwierdzany, że jest to urządzenie ponad standardowo wytrzymałe. Wszelkie metalowe i gumowe dodatki tylko potęgują to doświadczenie. Generalnie cała konstrukcja jest metalowo-gumowa. Na szczęście nie ma tutaj szkła, nie licząc oczywiście frontowego panelu. Nieco wystaje również wyspa aparatów, ale wobec stosunkowo grubej konstrukcji, nie jest to nic, co się specjalnie by wyróżniało.

Po włączeniu smartfona, Twoim oczom ukaże się ekran. Wykonany jest on w technologii IPS TFT. „Na papierze” nie wygląda to najlepiej, w rzeczywistości prezentuje się dość poprawnie. Jednak w tego typu konstrukcjach ma on przede wszystkim działać i akurat to robi dobrze. Zwracają też uwagę sporych rozmiarów ramki wokół ekranu i jeszcze większy „podbródek”. Ten typ tak ma. Sama styczność z powierzchnią ekranu jest stosunkowo tradycyjna. Tak jak cała konstrukcja, nie zbiera on przesadnie dużo odcisków.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Nie miałem przesadnego problemu z „guzikologią”, choć jak już na siłę miałbym się do czegoś przyczepić, to przycisk włączania mógłby znajdować się nieco niżej. Tym bardziej, że jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych. Powyżej znajdują się klawisze regulacji głośności. Po drugiej stronie obudowy, dość wysoko znajdziesz klawisz programowalny. Moim zdaniem dobrze, że jest tak wysoko, gdyż jeśli z niego korzystasz, to się do tego przyzwyczaisz, a jeśli nie, to nie będzie Ci przeszkadzał. Ich skok jest odpowiedni, natomiast w przypadku podstawowego modelu niestety miałem sytuację, że przyciski głośności nie były idealnie spasowane. Obydwa nieco się przemieszczały w obudowie. Mimo, że działały bez zarzutu, jesteśmy na takim etapie zaawansowania technologii, że nie powinno to mieć miejsca. Tym bardziej, że model Thermal nie miał z tym żadnych problemów.

Na dolnej ramce znajdziesz dziurkę mikrofonu, port USB i kratkę głośnika. Na lewej ściance, w jej górnej części znajduje się tacka na kartę SIM, a nieco poniżej klawisz funkcyjny. Ciekawie prezentuje się góra urządzenia. Znajdziesz tutaj moduł umożliwiający mierzenie odległości. Nie sposób go nie zauważyć.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 5G

recenzja HAMMER Construction 2

Pierwsze wrażenia wypadają interesująco – zgodnie z przeznaczeniem tych urządzeń. Należy też podkreślić, że nie są to telefony dla każdego i warto wcześniej po prostu się z nimi zapoznać. Zróbmy to i zacznijmy w pierwszej kolejności od ekranu dotykowego!

Wyświetlacz HAMMER Construction 2 i wariantu Thermal

HAMMER Construction 2HAMMER Construction 2 Thermal
WyświetlaczIPS TFT 6,58" 1080x2404 pix 120 HzIPS TFT 6,58" 1080x2404 pix 120 Hz
Aparat tylny50+2 Mpix, f/1.8 i ?108+2+kamera termowizyjna, f/1.8 i f/2.0
Aparat przedni8 Mpix, f/2.032 Mpix

Do pracy! Takie określenie najbardziej mi tutaj pasuje. Nie jest to żaden OLED, ani super hiper IPS. Działa i to sprawnie. Ale po kolei. Na początku garść technikaliów. Przekątna ekranu w tym przypadku wynosi 6,58 cala. Wyświetlacz wykonany jest w technologii IPS TFT i obsługuje częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Smarfon wspiera także rozdzielczość FHD+. Takie szczegóły na jego temat brzmią już znacznie lepiej, a jak jest w praktyce?

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 5G

recenzja HAMMER Construction 2

Jakość ekranu jest standardowa. Kolory są odwzorowane poprawnie, więc sam kontrast nie jest tutaj aż tak idealny, a barwy podbite. Kąty widzenia również mogłyby być lepsze. W zasadzie to chyba największa wada tego ekranu – patrząc pod z boku niestety widać znaczną degradację barw.

Trzeba przyznać, że jest to spory wyświetlacz, który z racji całej konstrukcji najlepiej obsługuje się oburącz, tym bardziej, że całość potęgują stosunkowo duże ramki wokół ekranu. W tym wypadku ma on przede wszystkim spełniać swoje zadanie i nie irytować w obsłudze. I generalnie zadanie to spełnia.

Jasność samego ekranu była na dobrym poziomie. W zimowym słońcu nie miałem specjalnie problemu z odczytem wszystkich informacji na wyświetlaczu. Latem może być nieco gorzej, ale i tak powinno być wszystko w stopniu co najmniej poprawnym. Mogę się natomiast przyczepić do automatycznego podświetlania w przypadku podstawowego wariantu. Niestety zazwyczaj proponował zbyt ciemny ekran. Stąd musiałem zazwyczaj korygować ręcznie. Wariant Thermal takiego problemu nie wykazywał. Natomiast nocne podświetlenie było na dobrym poziomie – nie oślepiało. Dziwne, bo przecież ekrany obu modeli mają identyczną specyfikację. Ich charakterystykę możesz oczywiście dostosować do swoich potrzeb. Najogólniej rzecz ujmując – dla mnie taki ekran był wystarczający. Jeżeli założeniem, jest że ma dobrze pracować, wyświetlać, być w miarę czytelny i nie irytować – to wywiązuje się z tego dobrze.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Na szczęście nie zabrakło tutaj obsługi częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Dzięki z temu responsywność ekranu i ogólna płynność systemu stoi wysokim poziomie. Możesz ustawić, czy chcesz włączyć sztywno 120 Hz czy wariant adaptacyjny. Nasze polecenia są wykonane przez wyświetlacz bez zbędnej zwłoki i poprawnie. Ogólny feeling jest tutaj na poprawnym poziomie.

A co z czytnikiem linii papilarnych? Otóż nie ma go pod ekranem. Jest zaimplementowany w przycisku włącznika. I znów jak najbardziej można powiedzieć, że działa poprawnie. Jeśli odczyta palucha – odblokowuje się błyskawicznie. Niestety czasem zdarza mu się przywiesić i nie zawsze odblokowuje za pierwszym razem. Nie jest to jednak przesadnie irytujące.

Podsumowując, ekrany tych smartfonów HAMMER nie są na poziomie flagowych Samsungów czy iPhone’ów, ale te telefony mają też zupełnie inne przeznaczenie. Mimo, że nie mają panelu typu OLED, to wyglądają bardzo ładnie, a bodaj największym mankamentem są stosunkowo przeciętne kąty widzenia.

Podzespoły HAMMER Construction 2 i  Construction 2 Thermal

HAMMER Construction 2HAMMER Construction 2 Thermal
ProcesorMediaTek Dimensity 6300 2,40 GHzMediaTek Dimensity 6300 2,40 GHz
Pamięć RAM6 GB8 GB
Pamięć telefonu128 GB256 GB
Slot na karty pamięcitaktak

Przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej („bebechom”), bo na tym poziomie oba modele nieco się różnią. Na pokładzie zastosowano w obu przypadkach procesor MediaTek Dimensity 6300 zapewniający łączność 5G. Do dyspozycji użytkownika jest odpowiednio 6 i 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB i 256 GB przestrzeni dyskowej.

A jak to wygląda w rzeczywistości? Nieźle. Przez większość czasu smarfony działały bezproblemowo i wykonywały wszystkie Twoje polecenia. Są przy tym całkiem responsywny i płynny. Wiele tutaj daje właśnie wysoka częstotliwość odświeżania ekranu. Ale… Nie zawsze tak jest.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Zdarzają się tutaj sporadyczne przycinki, a raczej przymrużenia ekranu. Nie jest to jakaś uporczywa bolączka, jednak należy ją wychwycić. Ale znów – ten telefon, tak jak i wariant Thermal wybiorą osoby, które wiedzą, do czego ten telefon im się przyda. Nie będą patrzyły na cyferki i wydajność, a na poprawną pracę. Sporadyczne przycinki raczej w takim wypadku przejdą bez większej uwagi.

Dlatego mogę powiedzieć, że feeling użytkowania jest całkiem dobry. Generalnie nie zauważyłem również, aby któryś z wymienionych modeli się grzał. I w zasadzie niezależnie od tego, co się nim robiło. Zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i podczas gier czy innych czynności smartfony pozostawały zimne. Nawet podczas ładowania po kablu, wzrost temperatury był ledwie zauważalny. Ale to już taka charakterystyczna cecha tego typu urządzeń. Oczywiście nie można tutaj mówić o obserwowaniu jakiegokolwiek throttlingu. Po prostu to nie jest urządzenie przeznaczone do tego typu zadań. Owszem grałem na nim w podstawowe i standardowe gry. Uruchomiły się one bez problemu, rozrywka była możliwa, ale niezbyt wygodna. Ze względu na taką, a nie inną konstrukcję oraz pojedynczy głośnik – ale o tym później.

Muszę natomiast przyczepić się do samego systemu. W zasadzie masz tutaj do czynienia z czystym Androidem z niewielkimi dodatkami producenta HAMMER. Otrzymujesz różne elementy, które możesz personalizować pod swoje potrzeby, ale nie jest to nakładka, która jakoś znacząco ingeruje w system i jego wygląd. To samo w sobie nie jest oczywiście żadnym zarzutem. Większym problemem jest to, że na pokładzie obu modeli znajduje się raptem Android 14, a już od dłuższego czasu mamy do czynienia z jego nowszą wersją. Dodatkowo niezrozumiały do końca jest system aktualizacji polegający na tym, że aby zaktualizować smartfona, musisz korzystać z aplikacji zewnętrznej. Oczywiście zainstalowanej, ale mimo wszystko nie tak to powinno wyglądać.

W przypadku samej obsługi aplikacji nie miałem tutaj większych problemów. Wszystko co zainstalowałem, włączało się i działało płynnie i nie wymagało przesadnego czekania na uruchomienie. Warto jednak zwrócić uwagę, że po włączeniu niektórych narzędzi od HAMMER-a przestaje działać dotyk ekranu. Wtedy do obsługi zaprzęgnięte zostają klawisze głośności oraz przycisk funkcyjny. Przy pierwszym uruchomieniu może to być pewnym zaskoczeniem.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 5G

recenzja HAMMER Construction 2

Jakość rozmów stoi na niezłym poziomie. Zarówno ja, jak i rozmówca bez problemu byliśmy w stanie się porozumieć. Nie jest to topowa jakość, są one nieco cichsze i nieco bardziej płaskie niż w przypadku topowych pod tym względem smartfonów. Nie oznacza to, że występują tutaj jakiekolwiek problemy z komunikacją.

BateriaLi-Po 6500 mAh
System operacyjnyAndroid 14
Wymiary172,0x80,6x13,6/172,0x80,0x13,5 mm
Masa300/306 g
Dual SIMtak
Czytnik linii papilarnychtak, z boku obudowy
Sloty i modułyUSB-C, Bluetooth 5.3, NFC, 5G
Debiut na rynkuIV kwartał 2024

Pod względem użytkowym oba smartfony HAMMER to solidne smartfony, nie pozbawione pewnych wad, ale w żaden sposób nie są to elementy podkreślające ten sprzęt.

Dodatki HAMMER Construction 2 i Thermal

Tak naprawdę kluczowym elementem HAMMER-ów są ich funkcje dodatkowe. To właśnie dla nich kupuje się te określone modele. A na co możemy tutaj liczyć? Przede wszystkim na odporność. Potwierdzeniem tego są odpowiednie certyfikaty, takie jak IP69 i militarny MIL-STD-810H, które poświadczają odporność na kurz, wodę oraz upadki z niewielkich wysokości.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 5G

recenzja HAMMER Construction 2

Obydwa HAMMER-y mają zestaw bardziej lub mniej przydatnych narzędzi dodatkowych. Mogą one być użyteczne w różnego rodzaju pracach mierniczych i chociażby budowlanych. Jednym z głównych takich narzędzi jest dalmierz. Dzięki niemu możesz precyzyjnie odmierzyć odległości. Sprawdza się całkiem dobrze.

Spośród innych narzędzi wartych odnotowania, a nie będących na standardowym wyposażeniu smartfonów – jest miernik hałasu. Ten chyba również spełnia swoją rolę, choć tutaj nie miałem jak tego precyzyjnie zweryfikować. Warto także dodać, że w narzędziach HAMMER-a znajdziesz także kątomierz, poziomicę czy kompas.

zdjęcie przedstawiające możliwości kamery termowizyjnej smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Natomiast HAMMER Construction 2 Thermal oprócz tych wszystkich narzędzi ma dodatkowo jeszcze kamerę termowizyjną. I jest to element, dla którego w wielu przypadkach konkretne osoby mogą się zdecydować właśnie na ten model. Po prostu osobna kamera termowizyjna jest dużo droższa niż dodatkowy jej koszt w smartfonie. A swoją rolę spełnia. Przynajmniej na tyle, na ile mogę to stwierdzić – bo również nie mam porównania do innego profesjonalnego sprzętu w tej materii.

Aparaty HAMMER Construction 2 5G i Thermal

Dwa i prawie trzy – bo właśnie tyle aparatów mają oba HAMMER-y na tylnej obudowie. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę o rozdzielczości 50 Mpix, niestety bez optycznej stabilizacji obrazu. Drugi aparat to „oczko” w postaci czujnika do pomiaru głębi ostrości o matrycy 2 Mpix. Wariant Thermal ma z kolei aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix, drugi do zdjęć nocnych z matrycą 8 Mpix i trzeci odpowiedzialny za termoobrazowanie. Całość uzupełniają aparaty do zdjęć selfie o matrycy 8 i 32 Mpix.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

A jak jest w praktyce? Różnie. Generalnie za pomocą obu modeli zrobisz dość ładne zdjęcia. Jest jeden warunek, a w zasadzie dwa – musi być wystarczająca ilość światła i aparat nie może być skierowany na ostre punktowe światło. Same fotografie w obu przypadkach prezentują niezły poziom, jednak do flagowych ujęć im daleko. Są dość szczegółowe, lecz aparat nie zawsze łapie ostrość w punkt. Nieco brakuje im także kontrastu. Nie zachwycają jeśli chodzi o zakres tonalny. Ale zazwyczaj tych telefonów nie będziesz używał do robienia idealnych zdjęć. Jeśli będziesz miał tego świadomość – to i z aparatów możesz być zadowolony.

W kwestii zdjęć nocnych wygląda to sporo gorzej. Oba smartfony po prostu nie za bardzo sobie z nimi radzą. Zdjęcia mają dużo szumów i sporo artefaktów. Oczywiście tryb nocny rozjaśnia scenerię, ale znacznym kosztem jakości zdjęcia. Tutaj wydaje się, że oba modele zatrzymały się na poziomie aparatów sprzed co najmniej kilku lat.

Warto również dodać tutaj, że nie mamy w żadnym z tych urządzeń klasycznego teleobiektywu, mimo że menu aparatu sugeruje coś innego. Jest to jednak tylko i wyłącznie zoom cyfrowy. Spisuje się on wystarczająco. Nie rewelacyjnie, ale tragedii nie ma. Do bardziej podstawowych zadań powinien wystarczyć.

A co możemy powiedzieć o aparatach przednich? Że spełniają swoją rolę. Są po to by zarejestrować w pewnych warunkach obraz przedni. Ich dynamika barw jest w miarę poprawna. Są również dość szczegółowe. Natomiast dotyczy to oczywiście dobrych warunków oświetleniowych.

Na pokładzie HAMMER-a Construction 2 Thermal masz oczywiście jeszcze do czynienia z aparatem termicznym. Potrafi on zarejestrować obraz pokazujący i wskazujący zakres temperatur. Spełnia swoją rolę na tyle prosto, że nawet laik jest w stanie odczytać zakres temperatur zarejestrowany przez aparat.

Aparaty w testowanych telefonach HAMMER, nie licząc oczywiście termowizji, są poprawne i spełniają się w codziennych i prostych zadaniach. Nie należy natomiast od nich oczekiwać flagowej jakości.

Audio HAMMER Construction 2 i wariantu Thermal

Czy gra muzyka? Tak, ale to nie jest głównym zadaniem. Dlatego też nie miałem w tym względzie tak naprawdę żadnych oczekiwań.

Można trochę ponarzekać na głośnik. Niestety nie uświadczymy tutaj wariantu stereo. Jest on donośny, ale niestety stosunkowo płaski i nieco piskliwy. Do podstawowych zadań bez większych problemów się nada. Natomiast warto zauważyć, że łatwo można go zakryć, a tym samym całkowicie odciąć dźwięk. Do sporadycznego korzystania z multimediów typu YouTube lub nawet do odsłuchania jakiejś nowej piosenki, spokojnie powinien się nadać. Jednak na dłuższą metę będzie to dźwięk męczący. Jednak znów – oba telefony nie są stworzone dla dźwięku.

zdjęcie przedstawiające smartfona HAMMER Construction 2 Thermal 5G

recenzja HAMMER Construction 2 Thermal

Wrażenia ze słuchania muzyki są po prostu poprawne. Telefony nie zaskoczą tutaj głębią dźwięków i niesamowita szeroką sceną. To nie ten typ. On po prostu poprawnie odtworzy muzykę. Wręcz można powiedzieć, że wytworzy jakiś dźwięk. Na słuchawkach przemieszczając się w mieście, teoretycznie można z niego korzystać. Ale nie będzie to nigdy telefon muzyczny. Dźwięk jest po prostu dość poprawny, bez dominacji żadnych tonów, z nieco pudełkowatym i płytkim basem.

Nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o połączenia bezprzewodowe. Tutaj znów wszystko było na poprawnym poziomie. Głośność zaś bez problemu wystarczyła do odpowiedniego sterowania i nagłośnienia sprzętem. Czyli znów – nic tutaj nie zaskoczyło ani na plus, ani na minus.

Trzeba pamiętać, że w smartfonach HAMMER sekcja audio jest tak naprawdę dodatkiem. W dodatku nieco ograniczonym po to, żeby móc spełnić określone kryteria certyfikatów wytrzymałościowych. Na szczęście nie oznacza to całkowitej marginalizacji.

Bateria HAMMER Construction 2 5G i wariantu Thermal

Oba smartfony HAMMER mają inne zalety, a jedną z nich jest właśnie mocny akumulator. Na początku przytoczę standardowe dane. Otóż w obu przypadkach mamy taką samą baterię o pojemności 6500 mAh. W obu też można smartfony ładować przewodowo z mocą 33 W, dodatkowo wariant Thermal ma jeszcze ładowanie bezprzewodowe (indukcję).

A co praktyka na to? Jest bardzo dobrze. Niejednokrotnie lepiej niż w przypadku nawet flagowych smartfonów. Przy standardowym użytkowaniu mieszanym spokojnie smartfon wytrzyma ponad 2 dni. Przy spokojniejszym korzystaniu i na łączności Wi-Fi, 3 dni nie będzie wielkim wyczynem. W dobie super wydajnych dzisiejszych telefonów takie wyniki robią wrażenie! Także pod względem pracy na jednym ładowaniu to bardzo stabilne i pewne telefony. Raczej nie będziesz doświadczał sytuacji, w której będziesz musiał gorączkowo poszukiwać ładowarki i gniazdka.

Jeśli chodzi o samo ładowanie, jest ono na tyle szybkie, że komfortowo jesteś w stanie naładować smartfona i nie narzekać przesadnie na czas ładowania akumulatora. Po prostu musisz przeznaczyć na tę czynność około półtorej godziny. Warto także podkreślić, że taka prędkość ładowania pozwala na szybką i komfortową już opcję podładowywania. Oczywiście są smartfony, które oferują tutaj więcej. Ale i tak ten element prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie lód względem czasów pracy.

Warto również dodać, że HAMMER Construction 2 5G Thermal może być ładowany także bezprzewodowo. Nie jest to szybkie ładowanie, ale dla wielu osób komfort tej formy uzupełnienia energii jest ważniejszy niż szybkość jej uzupełniania.

Bateria to mocny punkt programu. Jest stabilna i pewna. To istotne w tego typu sprzęcie, gdzie nierzadko masz utrudniony dostęp do źródeł energii.

Dla kogo HAMMER Construction 2, a dla kogo HAMMER Construction 2 Thermal?

Niewątpliwie oba smartfony są urządzeniami praktycznymi. I z takim zamiarem należy je kupować. Są to telefony przeznaczenie dla specyficznego grona odbiorców, którzy potrzebują określonego narzędzia. W odpowiednich rękach będą w stanie pokazać całą moc. W szczególności jeśli potrzebujesz tak specjalistycznego sprzętu, jakim jest kamera termowizyjna.

Zarówno podstawowa wersja, jak i wariant Thermal, nie są pozbawione wad. Do nich należy dość niezrozumiały system aktualizacji, pojedynczy głośnik czy też dość przeciętne aparaty fotograficzne. Z drugiej strony otrzymujesz zestaw specjalistycznych narzędzi, których często ze świecą szukać u konkurencji. Nie do pominięcia są długie czasy pracy na jednym ładowaniu. No i oczywiście pancerna budowa smartfonów gwarantująca ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne.

No właśnie. Jeżeli potrzebujesz pancernego smartfona z Androidem pełnego ciekawych gadżetów, to HAMMER Construction 2 powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jeżeli są one jednak nieco większe i chciałbyś nieco lepsze aparaty – a przede wszystkim kamerkę termowizyjną – a do tego ładowanie indukcyjne, dołóż nieco gotówki i wybierz model HAMMER Construction 2 Thermal. Ich solidność powinna zagwarantować wiele lat pracy!

Zalety HAMMER Construction 2:

  • wysoka odporność (militarny certyfikat MIL-STD-810H),
  • pyło i wodoszczelna obudowa (IP69),
  • bardzo pojemna bateria 6500 mAh,
  • dodatkowe gadżety i narzędzia,
  • 8 GB RAM,
  • MediaTek Dimensity 6300 2,40 GHz,
  • niezła cena,
  • łączność 5G,
  • moduł NFC,
  • niezły ekran IPS TFT 6,58″ FHD+ 120 Hz…

Wady HAMMER Construction 2:

  • …choć z dość przeciętnymi kątami widzenia,
  • dość przeciętne aparaty fotograficzne,
  • przeciętne audio,
  • brak złącza 3,5 mm.

Zalety HAMMER Construction 2 Thermal:

  • wysoka odporność (militarny certyfikat MIL-STD-810H),
  • pyło i wodoszczelna obudowa (IP69),
  • kamerka termowizyjna!
  • bardzo pojemna bateria 6500 mAh,
  • dodatkowe gadżety i narzędzia,
  • 8 GB RAM,
  • MediaTek Dimensity 6300 2,40 GHz,
  • ładowanie bezprzewodowe (indukcja),
  • niezły aparat 108 Mpix,
  • łączność 5G,
  • moduł NFC,
  • niezły ekran IPS TFT 6,58″ FHD+ 120 Hz…

Wady HAMMER Construction 2 Thermal:

  • …choć z dość przeciętnymi kątami widzenia,
  • dość wysoka cena,
  • przeciętne audio,
  • brak złącza 3,5 mm.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: