Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 6A na horyzoncie. Wiemy kiedy może się pojawić

Google Pixel 6A series

Pod goniec zeszłego roku Google pokazało swoje dwa flagowe modele. Wywołały one spore poruszenie i zainteresowanie. Teraz przyszła kolej na Google Pixel 6A. Wszystko wskazuje na to, że pojawi się on już w maju tego roku i zaoferuje całkiem mocną specyfikacje. Pod względem wyglądu również nie będzie odbiegał od poprzedników.

 • Google Pixel 6A już w maju
 • wszystko wskazuje, że będzie pracował pod kontrolą procesora Tensor
 • Google Pixel 6A będzie podwójny aparat główny

Ten sam autorski procesor

Wszystko wskazuje na to, że sercem Google Pixel 6A będzie ten sam procesor, co w „zwykłym” Google Pixel 6. Mowa tutaj o jednostce Google Tensor GS101. Na razie nie wiadomo jakie wersje pamięciowe zostaną zaprezentowane, jednak opcja 6/128 GB wydaje się minimum, które musi zaoferować ten model.

W przypadku ekranu nie powinno tutaj być wielkiego zaskoczenia. Prawdopodobnie zostanie tutaj zastosowany panel OLED o przekątnej 6,2 cala. Nieznany jest natomiast los czytnika linii papilarnych. Wedle różnych źródeł ma się on znaleźć albo pod ekranem albo na bocznej ramce.

Google Pixel 6A zaoferuje najprawdopodobniej podwójny aparat główny. Podstawowa jednostka będzie posiadała matrycę 12,2 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będzie także aparat ultraszerokokątny 12 Mpix. Całość uzupełni aparat do selfie o matrycy 8 mpix.

Smartfon zaoferuje oczywiście czystego Androida na start zapewne z doskonałą optymalizacją. Niestety nie wiadomo jakie ogniwo tutaj zostanie zastosowane. Miejmy nadzieję, że minimum 4000 mAh z obsługa szybkiego ładowania na poziomie minimum 30W. jak będzie- zobaczymy.

Jeżeli nie nastąpią jakieś nieprzewidziane trudności Google Pixel 6A powinien zadebiutować w maju tego roku. Wizualnie będzie on podobny do poprzedników. Nieznana aktualnie jest jego cena. Wątpliwe również, aby pojawił się oficjalnie na polskim rynku.

Zobacz również: TOP 5 telefonów do 6000 zł na styczeń 2022

Spodziewana specyfikacja Google Pixel 6A

 • autorski procesor Tensor GS101
 • 6 GB RAM
 • 128 GB przestrzeni dyskowej
 • ekran OLED 6,2″
 • bateria 4000 mAh
 • Android 12
 • debiut II kwartał 2022

Źródło: gizmochina.com, phonearena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów