Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 6a w kluczowej fazie. Właśnie przechodzi certyfikację

zdjęcie przedstawiające telefon pixel-6-android-12

Google Pixel 6a w kluczowej fazie. Właśnie został zauważony na jednym z portali certyfikacyjnych. Oznacza to, że jego premiera jest niemal na wyciągnięcie ręki. Na ten moment jeszcze niewiele wiadomo i w większości są to domysły. Jednak można już mieć pewien pogląd sytuacji jak smartfon będzie wyglądał i jak zaprezentuje się jego specyfikacja.

  • Google Pixel 6a z autorskim Tensorem na pokładzie
  • znamy prawdopodobną datę premiery smartfona
  • Google Pixel 6a będzie ewolucją poprzednich modeli

Google Pixel 6a

Google Pixel 6a został zauważony na portalu FCC. Wynika z niego, że na rynku pojawi się co najmniej jeden model z literką „a” w nazwie. Dodatkowo potwierdza się informacja na temat obsługi szerokopasmowej sieci 5G. Funkcja ta nosi nazwę mmWave 5G.

Niemal na pewno smartfon będzie wyposażony w ekran wykonany w technologii OLED. Będzie on miał prawdopodobnie przekątną 6,2 cala i będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Zapewne nie zabraknie tutaj również odświeżania na poziomie 90 lub 120 Hz. Czytnik linii papilarnych również zostanie tutaj zaimplementowany w ekranie. Oby był tylko szybszy niż u poprzedników.

Jeśli chodzi o procesor, od dawna wiadomo, że Google Pixel 6a będzie miał na pokładzie autorską jednostkę Tensor. I niestety wiele więcej nie można powiedzieć, gdyż na tym informacje się kończą. Będzie zapewne pracował wraz z minimum 6 GB pamięci RAM, a na pliki przeznaczone będzie minimum 128 GB przestrzeni dyskowej.

Na ten moment mówi się, że niewiele zmieni się konfiguracja aparatu. Pytanie tylko, czy chodzi o poprzednika w postaci modelu 5a, czy modelu 6. Wydaje się bardziej prawdopodobne, że zobaczymy tutaj podwójną jednostkę główną z podstawowym aparatem 50 Mpix. Całość dopełni aparat ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix.

Google Pixel 6a zapewne będzie miał szybkie ładowanie na poziomie ponad 30 W. Nieznana jest natomiast jego pojemność. Wydaje się, że będzie to nie mniej niż 4500 mAh. Smartfon będzie pracował oczywiście na czystym Androidzie.

Jego premiera przewidywana jest już na maj tego roku. Wiele wskazuje na to, że może być pokazany podczas corocznej konferencji, która w tym roku będzie odbywała się 11 maja. Ceny są w tym momencie nieznane. Nie ma również co się spodziewać oficjalnej polskiej dystrybucji.

Zobacz również: Tak będzie wyglądał Google Pixel 7 Pro. Prawdopodobnie

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: