Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Dual SIM w iPhone. Jak korzystać z 2 kart SIM w iPhone?

avatar
1
iPhone z Dual SIM

Chciałbyś korzystać z Dual SIM w iPhone, ale nie wiesz, który telefon Apple obsługuje dwie karty SIM? Zaleta tego rozwiązania jest nie do przecenienia – dzięki Dual SIM nie musisz nosić przy sobie dwóch telefonów. Wystarczy jeden obsługujący jednocześnie dwa numery telefoniczne!

Dual SIM – wprowadzenie

Telefony Dual SIM są obecne na rynku od wielu lat. Funkcja Dual SIM stała się tak powszechna, że nie zwracamy na niej szczególnej uwagi. Wydaje nam się, że każdy telefon komórkowy wyposażony jest w aparat fotograficzny, odtwarzacz MP3, Bluetooth, a także m.in. Dual SIM, a więc slot na dwie karty SIM.

We współczesnych modelach stosuje się zazwyczaj format karty nano SIM, gdyż zajmuje mniej miejsca wewnątrz korpusu urządzenia, ale i on jest zastępowany przez jeszcze lepsze rozwiązanie. Mowa oczywiście o eSIM – coraz więcej smartfonów wspiera wirtualną kartę SIM! W ich przypadku fizyczna karta SIM nie jest potrzebna, dzięki czemu wewnątrz telefonu może być zagospodarowane więcej miejsca np. na większą baterię. Bardzo pomysłowe!

Jak jednak działa Dual SIM? Jest kilka rodzajów tego rozwiązania, którym poświęciliśmy osobny artykuł.

Co to jest Dual SIM

Jak się jednak okazuje, nie wszystkie telefony komórkowe – w tym iPhone – mają podwójny slot dla dwóch kart SIM. Które modele iPhone’a występują z funkcją Dual SIM?

iPhone z Dual SIM

Dual SIM w telefonach amerykańskiego giganta Apple jest oferowane od 2018 roku. Wtedy też zadebiutowały 3 modele iPhone’a: iPhone Xr, iPhone Xs i topowy iPhone Xs Max. Zwłaszcza te dwa ostatnie były świetnie wyposażone w swoim czasie.

Zresztą przekonaj się sam.

Specyfikacja techniczna iPhone Xr:

 • sześciordzeniowy procesor Apple A12 Bionic 2,50 GHz
 • 3 GB RAM
 • 64/128/256 GB pamięci na dane
 • ekran IPS TFT 5,80″ HD+ 60 Hz
 • aparat główny 12 Mpix
 • aparat do selfie 7 Mpix
 • bateria Li-Ion 2942 mAh 15 W (+indukcja Qi)
 • iOS 12
 • debiut 12.09.2018

Specyfikacja techniczna iPhone Xs:

 • sześciordzeniowy procesor Apple A12 Bionic 2,50 GHz
 • 4 GB RAM
 • 64/256/512 GB pamięci na dane
 • ekran OLED 5,80″ FHD+ 60 Hz
 • aparat główny 12+12 Mpix
 • aparat do selfie 7 Mpix
 • bateria Li-Ion 2658 mAh 15 W (+indukcja Qi)
 • iOS 12
 • debiut 12.09.2018

Specyfikacja techniczna iPhone Xs:

 • sześciordzeniowy procesor Apple A12 Bionic 2,50 GHz
 • 4 GB RAM
 • 64/256/512 GB pamięci na dane
 • ekran OLED 6,50″ FHD+ 60 Hz
 • aparat główny 12+12 Mpix
 • aparat do selfie 7 Mpix
 • bateria Li-Ion 3174 mAh 15 W (+indukcja Qi)
 • iOS 12
 • debiut 12.09.2018

Od tych modeli się zaczęło, ale naturalnie możesz używać Dual SIM także w innych telefonach iPhone. O które modele chodzi? Które iPhony wspierają obsługę dwóch kart SIM jednocześnie?

Fizyczna karta SIM + eSIM w iPhone:

iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone 11 Series, iPhone 12 Series, iPhone 13 Series, iPhone SE (2. generacji), iPhone 14 Series, iPhone 15 Series.

Dwie karty eSIM w iPhone:

iPhone 13 Series, iPhone SE (3. generacji), iPhone 15 Series.

Uwaga – jak informuje sam Apple na swojej stronie internetowej, dostępność kart eSIM zależy od danego kraju i regionu.

Generalnie do działającej funkcji Dual SIM w iPhonie wymagany jest system operacyjny iOS 12.1 lub nowszy. To właśnie „dwunastka” iOS zadebiutowała w 2018 roku (oficjalna premiera 12 września) wraz z modelami iPhone Xr, iPhone Xs i iPhone Xs Max.

Najtańszy iPhone – 19 ofert

Jak włączyć Dual SIM w iPhone?

To bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić:

 1. Wejdź w Ustawienia i następnie w Sieć komórkowa.
 2. Pod etykietą karty SIM powinna być linia. Stuknij w linie obu kart (Włącz tę linię). W tym miejscu możesz też włączyć Rozmowy przez Wi-Fi itp. na danej karcie SIM.
 3. Wybierz domyślną linię dla danych komórkowych. W tym celu kliknij w Dane komórkowe i dalej w daną linię. Możesz też włączyć np. opcję Przełączanie danych kom., gdy jedna karta straci zasięg.
 4. Analogicznie wybierz domyślną linię dla rozmów głosowych. W tym celuj kliknij w Połączenia głosowe i dalej w daną linię.

Gotowe!

Zalety Dual SIM

Skoro tyle lat Apple i jego iPhone był w stanie obejść się bez slotu na dwie karty SIM, to czy rozwiązanie to jest dziś tak bardzo potrzebne? Czy da się żyć bez funkcji Dual SIM w telefonie komórkowym?

Pewnie, że się da, ale mają Dual SIM można cieszyć się sporą wygodą, bo tak można nazwać posiadanie dwóch numerów telefonu na jednym urządzeniu. Nie musisz mieć przy sobie dwóch smartfonów, na które musisz cały czas uważać i pilnować stanu baterii. Wystarczy tylko 1 telefon (iPhone), do którego włożysz obie karty. Jedna karta SIM może być główna, a drugą kartę SIM możesz wykorzystywać w roli zapasowej.

Przykładowo – wyjeżdżasz za granicę, a na swoim iPhonie masz 2 numery, które nie należą do tej samej sieci komórkowej. Jedna karta nie oferuje darmowego roamingu UE, ale plan taryfowy drugiej karty SIM już tak. Warto wtedy doładować drugie konto i cieszyć się darmowymi rozmowami, SMS-ami czy sporą paczką Internetu w Unii Europejskiej.

Nawet jeżeli zarówno pierwszy, jak i drugi numer (druga karta) zapewnia darmowy roaming UE (ang. roam like at home – RLAH), to może okazać się, że lepiej jest uruchomić na czas zagranicznej podróży dane mobilne tylko jednej z nich. Wystarczy dobrze porównać warunki umowy jednego i drugiego operatora (chyba, że to ta sama sieć komórkowa, ale nawet i w tym przypadku warunki roamingu mogą być różne dla różnych pakietów/taryf) i sprawdzić, w przypadku której karty SIM/numeru telefonu lepiej korzystać za granicą.

Telefon komórkowy poza krajem może Ci służyć nie tylko do odbierania połączeń – w XXI wieku połączenia głosowe i tekstowe, a nawet dane sieci komórkowej w roamingu UE mogą być bezpłatne! Przynajmniej przez pewien czas, gdyż każdy operator ma swoją politykę uczciwego korzystania z roamingu.

Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę, aby poznać walory systemu Dual SIM. Jeden smartfon może pełnić zarówno telefonu prywatnego, jak i służbowego. W praktyce nie musisz więc korzystać z dwóch różnych telefonów, a wszystko masz uporządkowane na jednym urządzeniu. Równie dobrze mogą być to 2 różne numery, ale oba z przeznaczeniem do celów służbowych.

iPhone z Dual SIM – podsumowanie

Najpopularniejsze smartfony Apple z ostatnich miesięcy i lat, a więc m.in. iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max czy iPhone 14 Pro mają funkcję Dual SIM. Jeżeli masz iPhone’a, który zadebiutował nie dalej niż w 2018 roku, to będziesz mógł skorzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. Ba – w niektórych przypadkach może być to fizyczna i wirtualna karta eSIM w parze!

Dobrze się stało, że Apple zdecydował się kilka lat temu na wprowadzenie Dual SIM, wszak jego telefony komórkowe należą do klasy biznesowej, a przecież chyba żaden biznesmen nie wyobraża sobie funkcjonowania bez co najmniej dwóch numerów telefonów komórkowych.

Trochę to trwało, ale od ponad pół dekady wszystkie nowe iPhony wspierają obsługę dwóch kart SIM jednocześnie!

Najpopularniejsze telefony iPhone w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Hey. Czy obsługa 2 kart sim na iPhone jest w pełni poprawna? Nie ma problemu przy wysyłaniu Sms, odbieraniu połączeń czy np. 1sim połączenie w trakcie, a druga karta wykazuje system zajętości, nieodstepny itp? Czy działa tak samo wszystko jak na androidzie? Słyszałem, że dual sim na iPhonie jest, ale jego obsługa jak Androida 15 lat temu, wszystko raczkuje. Jeśli macie doświadczenia chętnie poczytam…

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: