Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi powoli traci Indie. Samsung depcze mu po piętach

Indie rynek smartfonów 2022 raport

Xiaomi powoli traci Indie, a więc jeden ze swoich najcenniejszych rynków. Według najnowszego raportu Canalys Chińczycy wciąż pozostają liderem w Indiach za 2022 rok, choć ostatni kwartał ubiegłego roku był już pod dyktando Samsunga.

  • Samsung odnosi coraz to większe sukcesy w Indiach
  • w IV kwartale 2022 r. wyprzedził Xiaomi
  • za cały rok 2022 Xiaomi broni jednak pozycji lidera

Indie – Xiaomi vs Samsung 2022

O tym, że Samsung naciska na Xiaomi w Indiach, pisaliśmy już w maju 2022 roku. Teraz raport Canalys za IV kwartał 2022 i cały ubiegły rok 2022 daje nowe światło na tę wielką smartfonową walkę.

Canalys Indie raport 2022

W IV kwartale 2022 roku Samsung po raz pierwszy od III kwartału 2017 był liderem na indyjskim rynku. Mimo tego niewątpliwego sukcesu i tak za cały 2022 r. liderem pozostał Xiaomi, choć przewaga nad drugim Samsungiem nie jest już tak duża jak rok wcześniej.

Canalys Indie raport 2022

Jak widzisz, w raporcie uwzględniono Xiaomi wraz z jego submarkami Redmi i POCO. Gdyby nie to, jego wynik kwartały i całoroczny byłby zapewne sporo gorszy. Tym bardziej, że telefony Redmi, zwłaszcza z serii Redmi Note (zobacz na wyniki sprzedażowe Redmi Note 12 Series w Indiach) cieszą się wielką popularnością.

Xiaomi w całym 2022 roku zdobyło w Indiach 20% rynku, a drugi Samsung aż 19%. W 2021 przewaga Chińczyków była znacznie większa – 25 vs 19%. Wygląda na to, że wojna między tymi gigantami o indyjski smartfony rynek w 2023 roku będzie niezwykle zacięta!

Zobacz również: Inne proporcje ekranu Galaxy Z Fold4? Są przecieki

Źródło: canalys.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (10 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.