Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Smartfonowa walka o Indie. Samsung wyprzedził Xiaomi

Indie sprzedaż smartfonów 2022

Samsung wyprzedził Xiaomi na rynku indyjskim. To jeden z największych i najważniejszych smartfonowych rynków na świecie. Xiaomi rządził tu niemal nieprzerwanie od 2017 roku, ale musiał uznać wyższość Koreańczyków w marcu tego roku.

  • Xiaomi jest największym producentem smartfonów w Indiach od 2017 r.
  • w I kwartale 2022 r. coraz mocniej naciska go Samsung
  • sprzedaż Samsunga w Indiach w marcu br. przebiła Xiaomi

Indie – Xiaomi vs Samsung

Xiaomi było największym producentem smartfonów pod względem sprzedaży w Indiach od 2017 roku. Dotychczas tylko raz Samsungowi udało się zepchnąć Chińczyków z tronu – w III kwartale 2020 mieli lepszą sprzedaż, ale w 2021 roku na prowadzenie ponownie wyszło Xiaomi. I kwartału br. nie był jednak dla niego łaskawy.

Według badań przeprowadzonych przez Counterpoint Research Samsung zepchnął Xiaomi z pierwszego miejsca. W 3 pierwszych miesiącach 2022 roku sprzedał najwięcej smartfonów 5G w Indiach, osiągając 23% rynku. Dla porównania, drugie Xiaomi zdobyło tylko 18%.

A to nie koniec – Samsung coraz mocniej naciska Xiaomi w Indiach. W samym marcu całkowity udział Xiaomi wyniósł 22%, a Samsunga – aż 27%. Co prawda w skali całego I kwartału 2022 to Xiaomi wciąż jest największym producentem smartfonów w Indiach, to jednak czuje na karku coraz bardziej oddech Samsunga. Chińczycy tracą coraz mocniej w modelach 5G, a od marca także pod względem całkowitej sprzedaży smartfonów. Xiaomi na pewno martwi się o ostatnie wyniki, gdy Indie są jednym z największych rynków w branży. Według Counterpoint Research w 2019 roku sprzedaż smartfonów w tym kraju była wyższa nawet niż w USA.

Zobacz również: Inne proporcje ekranu Galaxy Z Fold4? Są przecieki

Źródło: gizchina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: