Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Do pewnego czasu pojawiały się informacje dotyczące nadchodzącego flagowca od Asusa. Teraz oficjalnie została podana data jego premiery. Asus Zenfone 8 zostanie zaprezentowany już 12 maja około godziny 19 czasu środkowoeuropejskiego. Warto się przyjrzeć tej premierze, gdyż smartfony tego producenta są interesujące, a często dość niedoceniane.

Intrygująca premiera

Co ciekawe, Asus Zenfone 8 może zaskoczyć nie tyle pod względem podzespołów, ile pod względem wyglądu. Producent reklamuje najnowszą generację swojego flagowca pod hasłem „Duża wydajność. Kompaktowy rozmiar”. Czyżbyśmy doczekali się długo wyczekiwanego kompaktowego flagowca w świecie Androida? Już niebawem powinniśmy się o tym przekonać.

A co wiemy o specyfikacji Asusa Zenfone 8? Sercem smartfona, co nie jest wielkim zaskoczeniem, będzie Snapdragon 888. Będzie on współpracował z 8 GB pamięci RAM. Nie wiadomo ile będzie wynosiła przestrzeń na pliki, ale mniejszą pojemności niż 128 GB raczej trudno sobie wyobrazić.

W przypadku ekranu, należy spodziewać się panelu wykonanego w technologii AMOLED. Będzie on posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz i obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Nieznana jest przekątna ekranu. Prawdopodobnie też, zaprezentowane zostaną dwa lub nawet trzy zbliżone parametrami do siebie warianty, różniące się właśnie rozmiarem wyświetlacza. A jednym z nich będzie ów wymieniany wcześniej kompaktowy smartfon.

Nie jest też jasne jak będzie prezentował się aparat w Asusie Zenofne 8. Można liczyć, że będzie to dobry sprzęt do fotografii, gdyż do tej pory tak było. Na ten moment w zasadzie wiadomo jedynie, że główna jednostka zostanie wyposażona w matrycę 64 Mpix. Prawdopodobnie będzie to Sony IMX686. Uzupełniać ją będzie nowość w postaci jednostki Sony IMX663. I na ten moment to wszystkie informacje jakie dostępne są w sieci.

Spośród pozostałej specyfikacji, nie zabraknie szybkiego ładowania na poziomie 30 W. Zapewne znajdzie się też miejsce na czytnik linii papilarnych ukryty w ekranie. Nie powinniśmy się zawieść również pod względem multimedialnym, gdyż zazwyczaj smartfony Asusa –  szczególnie flagowe – prezentowały się pod tym względem dobrze.

Czym jeszcze nas zaskoczy Asus Zenfone 8? Musimy jeszcze chwilę poczekać. Miejmy też nadzieję na to, że szybko trafi do Europy i będzie rozsądnie wyceniony, bo szczególnie wersja kompaktowa może narobić sporego zamieszania na rynku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phoneworld.com.pk.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów