Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Asus ROG Phone 8 ujawnia wygląd. Data premiery również się pojawiła

avatar
zdjęcie przedstawiające telefon Asus ROG Phone 8

Już na początku przyszłego roku będą miały miejsce targi technologiczne CES w Las Vegas. Firma Asus już zapowiedziała w nim udział i prezentację wieku urządzeń z serii ROG. Wszystko wskazuje na to, że również wtedy zadebiutuje najnowsza generacja modelu Asus ROG Phone 8. Aczkolwiek na ten moment, najbardziej prawdopodobna data premiery to 16 stycznia 2024 roku. 

  • Asus ROG Phone 8 pojawi się na początku roku
  • napędzany będzie topowym Snapdragonem
  • znamy już jego prawdopodobny wygląd

Asus ROG Phone 8

W sieci pojawiły się również informacje i rendery dotyczące Asusa ROG Phone 8. Prawdopodobnie będziemy mieli tutaj do czynienia z dość pudełkową konstrukcję. Tylna obudowa będzie prawdopodobnie dwukolorowa, przynajmniej w wersji czarnej/szarej. Znajdzie się tutaj również nieco wystająca i kwadratowa wyspa aparatów. Umieszczona ona będzie nieco po prawej stronie i będzie skrywała dwie większe jednostki aparatów, jedną mniejszą i diodę LED. 

Wiele wskazuje na to, że zobaczymy tutaj ekran wykonany w technologii OLED. Będzie on zagięty na krawędziach. Zapewne będzie obsługiwał częstotliwość odświeżania na poziomie większym niż 120 Hz. Nie powinno oczywiście też zabraknąć tutaj obsługi czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem. 

Asus ROG Phone 8, jak już było wspomniane, będzie miał potrójny aparat główny. Z dostępnych informacji wynika, że oprócz jednostki głównej, znajdą się tutaj dwa teleobiektywy. Jeden z nich zapewnia potrójny zoom optyczny. Drugi natomiast ma mieć możliwość nawet dziesięciokrotnego przybliżenia. Nie wiadomo jednak, czy będzie to zoom cyfrowy, czy optyczny. 

Na pokładzie smartfona znajdzie się także topowy Snapdragon 8 Gen 3. Tak przynajmniej wskazują dotychczasowe doniesienia. Zapewne zaoferuje on sporej ilości pamięci RAM. Oczekuje się że będzie to minimum 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB przestrzeni dyskowej. Na ten moment nieznana jest ewentualna cena smartfona. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów Asus na grudzień 2023

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: