Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zobaczyć ukryte wiadomości od nieznajomych w Messenger?

jak odczytać ukryte wiadomości od nieznajomych na Messengerze

Messenger to – wraz z WhatsAppem – najpopularniejszy komunikator internetowy. Aplikacja ta obecnie skutecznie zastępuje multimedialne wiadomości MMS, które odeszły do lamus. Czy wiesz jednak, jak sprawdzić ukryte wiadomości od nieznajomych osób na Messengerze?

Messenger – wprowadzenie

Wpierw parę słów o samej aplikacji Messenger. Jego premiera na rynku miała miejsce 9 sierpnia 2011 roku, korzystamy więc z niego już przeszło 10 lat. Mimo ogromnego powodzenia nie brakuje głosów krytyki. Messengerowi zarzuca się przede wszystkim słabą optymalizację i nadmierne obciążanie smartfonów. Jeżeli Twój telefon komórkowy nie ma zbyt mocnego procesora i ma mało RAM-u, to możesz nie być zadowolony z działania aplikacji Messenger.

Sam Messenger jest ściśle powiązany z Facebookiem. Na szczęście nie trzeba posiadać konta na FB, aby móc korzystać z samego Messengera. Mając Facebooka wszystko wydaje się być jednak lepiej poukładane: listy znajomych z Fejsa obsługiwane są właśnie przez ten komunikator. Co jednak, gdy chcesz sprawdzić i odczytać wiadomości od nieznajomych Ci osób spoza listy kontaktów na Facebooku?

Istnieje kilka ofert operatorów komórkowych, które w promocji nie pobierają transferu danych MB/GB za korzystanie z Messengera! Oto niektóre z nich:

Jak sprawdzić ukryte wiadomości na Messengerze?

To bardzo proste. Od sprawdzenia ukrytych wiadomości od nieznajomych na Messengerze dzieli Cię tylko kilka kroków.

1. Otwórz aplikację Messenger

Naturalnie w pierwszej kolejności należy wejść do aplikacji Messenger. Całkiem możliwe, że apka działa u Ciebie w tle, więc jej włączenie odbędzie się w mgnieniu oka. Twoim oczom powinien pojawić się główny pulpit z zawartością głównego foldera. Poniższy przykład został zaprezentowany z włączonym trybem Dark Mode.

jak odczytać ukryte wiadomości od nieznajomych Messenger

To właśnie w tym miejscu znajdują się najnowsze (ostatnio otrzymane) wiadomości od znajomych ze swoich kontaktów na Facebooku, a także utworzone czaty grupowe. Ciebie jednak interesują ukryte wiadomości od nieznajomych.

2. Rozwiń menu Czaty

W tym celu wystarczy po uruchomieniu aplikacji przejść do menu Inne, które znajduje się niemal dokładnie w lewym górnym rogu. W moim przypadku widać nawet nieodczytane wiadomości spoza listy znajomych!

jak odczytać ukryte wiadomości od nieznajomych Messenger

Gdy już klikniesz w opcję Czaty na pulpicie głównym apki, z rozwijanej listy wybierz folder o nazwie Inne (otwórz folder ukrytych wiadomości). Do wyboru masz jeszcze Czaty, Marketplace, Archiwum i Społeczności, ale one Cię akurat teraz w ogóle nie interesują.

3. Przejdź do folderu Inne

To właśnie tutaj znajdziesz czaty z nieznajomymi osobami. Jeżeli ktoś do Ciebie napisze na Messengerze zanim zostanie zaakceptowany przez Ciebie do listy znajomych na FB, to najprawdopodobniej jego wiadomość trafi właśnie do tego folderu.

jak odczytać ukryte wiadomości od nieznajomych Messenger

Jak podpowiada sama aplikacja Messenger:

Otwórz czat, aby uzyskać więcej informacji na temat osoby, która wysłała wiadomość. Nadawca zobaczy informację o wyświetleniu przez Ciebie wiadomości dopiero, gdy na nią odpowiesz.

Co ważne, folder Inne dzieli się na 2 widoki: OSOBY, KTÓRE MOŻESZ ZNAĆ oraz SPAM.

W tym pierwszym podfolderze znajdziesz czaty z osobami, które nie są Twoimi znajomymi na Fejsie. Najprawdopodobniej to właśnie tutaj trafią kolejne tekstowe wiadomości od nieznajomych. SPAM to z kolei potencjalnie bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie nieznajomi (bardzo często boty) wysyłają prywatne wiadomości z bardzo podejrzanymi linkami.

jak odczytać ukryte wiadomości od nieznajomych Messenger

Nigdy w nie nie klikaj! Niestety oszustów nie brakuje, nawet na Messengerze… Najgorsze jest to, że usunięcie wiadomości (czy opuszczenie całego czatu i jego skasowanie) nie zlikwiduje problemu, bo… w jego miejsce pojawi się od razu kolejny spam. Lepiej tu w ogóle nie wchodzić dla swojego bezpieczeństwa!

Jak sprawdzić ukryte wiadomości na Facebooku?

Możesz zrobić to samo nie na telefonie komórkowym, a na komputerze osobistym! W tym celu w skrócie należy:

  1. Zalogować się na swój profil FB.
  2. Kliknąć w ikonę Messenger (prawy górny róg ekranu).
  3. Kliknąć w ikonę z wielokropkiem („…”).
  4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne.

Gotowe! W ten sposób możesz sprawdzić ukryte wiadomości na Messengerze od nieznajomych, ale z poziomu Facebooka.

Jak wylogować się z Messengera

Jak odczytać wiadomości od nieznajomych na Messengerze – podsumowanie

by znaleźć i przeczytać odebrane wiadomości od nieznajomych, wystarczy zalogować się do aplikacji Messengera i wykonać dosłownie parę kroków. W kilka chwil możesz wyświetlić ukryte wiadomości od osób, które nie są Twoimi znajomymi na FB. A skoro o nim mowa, to te same wiadomości sprawdzisz w analogiczny sposób – cały proces w samym Facebooku przebiega dokładnie tak samo.

Nawiasem mówiąc, to do tego samego folderu mogą wpaść nie tylko wiadomości od osób, których nigdy nie widziałeś na oczy (niektórzy z nich… nie istnieją, bo to potencjalnie niebezpieczne boty). Mogą to być bowiem osoby, które znasz, ale które przez błąd algorytmu trafiły do spamu lub innego podfolderu.

Warto więc czasami zerkać do tych wiadomości, bo – kto wie – może w nich znajdować się dla Ciebie ważna wiadomośc!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (5 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: