Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacje na iPhone – 15 najlepszych propozycji w 2024 roku!

avatar
Najlepsze aplikacje na iOS

Jakie są najlepsze aplikacje na iPhone? W tym artykule przestawimy aż 15 atrakcyjnych propozycji. Należy rozważyć każdą z nich, jednak wybrać tylko najbardziej interesujące. Co warto o nich wiedzieć o aplikacjach na iPhone z iOS, który w 2023 roku nieco zyskał globalnie kosztem Androida? Które aplikacje iPhone/iOS wydają się być obecnie niezbędne?

Przydatne aplikacje iPhone – wstęp

Warto jednak wspomnieć, że w ujęciu globalnym popularny robocik nadal nie pozwala się wyprzedzić (korzysta z niego około 83% użytkowników na całym świecie) – prawdopodobnie ze względu na bardziej przystępne ceny i większą różnorodność oferowanych urządzeń. Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył iOS, czyli oficjalnie mniej popularnego systemu, który z roku na rok przekonuje do siebie coraz większą rzeszę użytkowników.

Jakie więc aplikacje na iPhone warto zainstalować? Oto 15 najlepszych propozycji na 2024 rok!

Przydatne aplikacje na iPhone – co warto o nich wiedzieć?

Najlepsze aplikacje na iPhone z systemem iOS są świetnie przemyślane i cechują się wysoką jakością wykonania. W zależności od preferencji użytkowników możemy wyróżnić m.in. praktyczne programy do nauki, organizery czasu i pracy, a nawet standardowe aplikacje muzyczne czy sportowe. Rekomendujemy wybierać te programy, które ułatwią i uporządkują codzienne czynności oraz sprawią, że doba stanie się znacznie bardziej produktywna.

Jakie aplikacje na iPhone cieszą się obecnie największą popularnością?

Aplikacje na iPhone, które cieszą się obecnie największą popularnością to m.in. Spotify, Shazam, Messenger, WhatsApp i Telegram. Równie znane są także programy do organizacji czasu pracy (np. Notion), oraz standardowe aplikacje sportowe (np. Wakeup, Daily Yoga). Studenci natomiast cenią sobie „apkę” Duolingo do nauki języków obcych, informator Squid czy program SkyView Lite umożliwiający nocną obserwację gwiazd.

Przykładowa oferta z najnowszym iPhonem – iPhone 15:

Z ciekawych aplikacji rozrywkowych możemy wyróżnić Pocket Casts, czyli najlepszy program na iOS do odsłuchu podcastów. Warto dodatkowo wspomnieć o najbardziej cenionej grze na urządzenia Apple w 2020 roku – Genshin Impact! Bardzo znane są również aplikacje do retuszu zdjęć (np. TouchRetouch), rozliczania się ze znajomymi (Splitwise) czy nawet zapisywania najważniejszych informacji w postaci widżetów (Note Dash).

Czy przydatne aplikacje na iPhone są darmowe?

Najlepsze aplikacje na iPhone są darmowe – w bardzo okrojonej wersji z wieloma ograniczeniami pozwalającymi korzystać tylko i wyłącznie z podstawowych funkcji programu. Wynika to z faktu, iż programiści muszą na czymś zarabiać, jednak robią to bardzo podstępnie.

Przykładowa oferta z najnowszym iPhonem – iPhone 15 Pro:

Otóż najlepsze aplikacje na iPhone (lub przynajmniej większość z nich) można pobrać zupełnie za darmo ze sklepu App Store. Zostały one wyposażone w podstawowe funkcjonalności skrupulatnie przedstawiające działanie oraz zaawansowane opcje, za które trzeba zapłacić (np. dodatkowe szablony organizerów, specjalne filtry do zdjęć czy komendy głosowe zamiast napisów).

Przykładowa oferta z najnowszym iPhonem – iPhone 15 Plus:

Przykładowa oferta z najnowszym iPhonem – iPhone 15 Pro Max:

Jak odblokować iPhone

Niezbędne aplikacje na iPhone – 15 najlepszych propozycji w 2024 roku!

Niezależnie indywidualnych preferencji, w sklepie App Store znajdują się aplikacje na iPhone, które są po prostu niezbędne dla wszystkich posiadaczy urządzeń z oprogramowaniem iOS. Poniżej przedstawiliśmy 15 najlepszych propozycji w 2024 roku.

1. Shazam – aplikacja muzyczna

Shazam aplikacja

Shazam to jedna z najpopularniejszych aplikacji na iPhone służących do wyszukiwania utworów zasłyszanych na mieście, w radiu lub w telewizji. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i poczekać 10 sekund, a program rozpozna niemal każdy utwór i wyszuka go w bazie muzycznych kompozycji.

Must have #1!

Jak pobrać muzykę na iPhone

2. Skycash – platforma płatności mobilnych

SkyCash aplikacja

Skycash to aplikacja, bez której sprawny zakup biletów do kina, na autobus, tramwaj czy pociąg może być znacząco utrudniony. Program jest darmowy i umożliwia również opłatę rachunków oraz wykupienie parkingu, bez korzystania z parkometru.

Must have #2!

3. iA Writer – profesjonalny edytor tekstu

iA Writer aplikacja

Czytelny i bardzo intuicyjny edytor przeznaczony dla osób tworzących treści na platformie Word Press i nie tylko. Program został wyposażony w znaczniki Markdown umożliwiające automatyczne przeniesienie formatowanych treści do panelu Word Press.

Must have #3!

4. Focos – aplikacja do edycji zdjęć wykonanych w trybie portretowym

Focos aplikacja

Aplikacja Focos pozwala przejąć pełną kontrolę nad rozmyciem zdjęć. Jest przydatna dla osób posiadających modele Apple z podwójnymi aparatami (np. iPhone X, 8 Plus, 7 Plus). Narzędzie umożliwia zmienić niemal wszystko, zaczynając od siły, kształtu, promienia i nasycenia rozmycia, aż po symulację źródeł w tle czy nawet trybów oświetlenia.

Must have #4!

5. Scanner Pro – aplikacja do skanowania dokumentów

Scanner Pro aplikacja

Aplikacja do skanowania dokumentów dopracowana w najdrobniejszych detalach. Pozwala wykonać bardzo jakościowe skany, dodatkowo automatycznie je wykadrowuje, a jeśli sobie życzymy… zamienia je na tekst! Warto również wspomnieć, iż Scanner Pro wspiera pakiet popularnych chmur i pozwala na eksport plików w PDF.

Must have #5!

Jak nagrać ekran w iPhone? Banalne rozwiązanie

6. TouchRetouch – program pozwalający usunąć wybrany obiekt ze zdjęcia

TouchRetouch aplikacja

TouchRetouch to bardzo dobry program umożliwiający ekspresową likwidację obiektów ze zdjęcia i dokładne wyretuszowanie każdej fotografii. Narzędzie zostało wyposażone w funkcjonalności wspomagane przez inteligentne algorytmy. Instrukcja do poszczególnych opcji została nagrana w postaci dziesiątek filmików pomocniczych. Aplikacja dostępna w App Store za 8,99 zł.

Must have #6!

7. Telegram – alternatywny komunikator dla WhatsApp

Telegram iOS

Telegram, czyli popularna alternatywa dla WhatsApp-a. Najczęściej używana jest w Chinach, Iranie i Japonii. Spośród konkurencji wyróżnia się… możliwością tajnego czatowania ze znajomymi! W zależności od decyzji użytkowników wiadomości automatycznie ulegają samozniszczeniu, znikają po kilku minutach od odczytania lub są widoczne przez cały czas.

Must have #7!

8. Splitwise – aplikacja do dzielenia się wydatkami z rodziną i przyjaciółmi

Splitwise aplikacja

Splitwise sprawdza się doskonale podczas wspólnych wyjazdów lub organizacji większych imprez. Wystarczy dodać kwotę i podzielić zakupy według własnych zasad, a następnie przeanalizować uporządkowane produkty.

Must have #8!

9. Fitatu – aplikacja do liczenia kalorii

Fitatu aplikacja

Program stworzony przez Polskich twórców. Pozwala skutecznie kontrolować liczbę przyswajanych mikroelementów i kalorii każdego dnia. Został wyposażony w obszerną wyszukiwarkę składników oraz funkcję kopiowania posiłków (przydatna opcja, gdy często spożywamy podobne produkty).

Must have #9!

10. SkyView Lite – program umożliwiający nocną obserwację gwiazd

SkyView Lite aplikacja

Aplikacja do… nocnej obserwacji gwiazd! Wystarczy zeskanować niebo za pomocą tylnego aparatu smartfona i poczekać kilka sekund aż program zarysuje kształt gwiazdozbiorów i podsumuje, co widzimy w danym momencie. Aplikacja jest w pełni darmowa.

Must have #10!

11. Pocket Casts – najpopularniejsza platforma podcastowa

Pocket Casts aplikacja

Podcasty są jednym z najcenniejszych źródeł wiedzy, tuż obok książek i artykułów naukowych. Narzędzie Pocket Casts umożliwia odsłuchanie każdego podcastu dostępnego w obszernej bibliotece aplikacji. Program można zsynchronizować z biblioteką iTunes.

Must have #11!

12. Genshin Impact – najbardziej ceniona gra na urządzenia Apple w 2020 r.

Genshin Impact gra

Według zestawienia Apple, Genshin Impact to najlepsza aplikacja rozrywkowa na iPhone w 2020 r. Jest grą zręcznościową z elementami RPG, dodatkowymi zagadkami pomiędzy walką z oponentami, skakaniem i bieganiem. Można ją pobrać za darmo z oficjalnego sklepu App Store.

Must have #12!

13. Note Dash – aplikacja umożliwiająca tworzenie widżetów

NoteDash aplikacja

Aplikacja oferująca dziesiątki atrakcyjnych funkcji. Oprócz systemowych notatek pozwala również tworzyć widżety, które będą widoczne nawet z poziomu zablokowanego ekranu. Note Dash – Twój przyszły praktyczny gadżet.

Must have #13!

14. VSCO – aplikacja do edycji zdjęć na Instagramie

VSCO aplikacja

Użytkownicy Apple nie zostali wyposażeni we wsparcie funkcji RAW umożliwiającej zachowanie najwyższej wierności odwzorowania obrazu przez aparat. Nic straconego! VSCO pozwala wykonać RAW-y i obrobić je… zaledwie w kilka minut. Narzędzie jest dostępne za darmo, jednak, aby korzystać z dodatkowych funkcjonalności, należy uiścić drobną opłatę.

Must have #14!

15. Duolingo – aplikacja do nauki języków

Duolingo aplikacja

Masz trochę wolnego czasu i chęć do nauki? Spróbuj Duolingo, czyli obowiązkowej pozycji dla każdej osoby, która ceni sobie produktywnie spędzony dzień. Darmowa aplikacja z różnymi mikropłatnościami umożliwiającymi (przynajmniej w teorii) bardziej efektywną naukę. Narzędzie dostosowuje poziom trudności do zaawansowania użytkownika.

Must have #15!

Przydatne aplikacje na iPhone – podsumowanie

Oprócz analizy aplikacji przedstawionych w powyższym artykule warto również zapoznać się z atrakcyjnym narzędziem dla kawoszy (Kofi Up) oraz intuicyjną nawigacją samochodową (Navi Expert) lub autorskim Apple Maps (Mapy Apple – alternatywa dla Mapy Google/Google Maps, którą docenią często podróżujący samochodem). Istnieje też świetna i nieco bardziej uproszczona alternatywa Duolingo, czyli StudyBlue, a także program dla osób interesujących się nowinkami – Mars Info przedstawiający wybrane elementy misji na Marsie i wiele innych ciekawych apek.

Jak sam widzisz, trudno jest zebrać 15 najlepszych aplikacji na iPhone’a, gdyż jego środowisko iOS pełne jest znakomitych apek! Wiele zależy od indywidualnego stylu życia – np. aktywni wybiorą aplikacje sportowe, a miłośnicy muzyki chociażby Apple Music, a dla chyba każdego uniwersalne będą komunikatory pozwalające m.in. na wysyłanie rozmów tekstowych z innymi użytkownikami.

Najpopularniejsze telefony iPhone 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Zawodowy copywriter specjalizujący się w pisaniu artykułów dla branży telekomunikacyjnej. Po godzinach pasjonat i sędzia piłki nożnej, a z zamiłowania - gracz przygodowych gier akcji

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: