Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacja do zdjęć iPhone. 9 najlepszych w 2024 roku

zdjęcie przedstawiające uśmiechniętą kobietę z kręconymi włosami trzymającą białego iPhone'a z 3 aparatami

Aplikacja do zdjęć na iPhone to jedna z podstawowych i głównych aplikacji na twoim telefonie. W połączeniu z ponadprzeciętnymi aparatami potrafi sprawić cuda, ale czasem pojedyncza aplikacja do zdjęć może nie wystarczyć. Wtedy zaczynasz szukać jakiejś ciekawej alternatywy, która oprócz aplikacji do zdjęć zapewnia także narzędzia do ich obróbki. Na szczęście do wyboru jest nie tylko systemowa aplikacja aparat. Tutaj również możesz znaleźć cały szereg różnego rodzaju alternatywnych narzędzi. Poszukajmy zatem odpowiedniej aplikacji do zdjęć na iPhone’a.

Co na pokładzie iPhone’a?

Jak każdy smartfon, również iPhone posiada systemową aplikację do zdjęć. Nazwa nie jest odkrywcza i są to po prostu Zdjęcia. Aplikacja ta pozwala na pokazywanie fotografii wedle ustalonego wzoru. Pozwala także je segregować, kasować oraz przenosić. Aplikacja zapewnia po prostu maksimum prostoty obsługi. Jest ona jak najbardziej użyteczna i potrzebna. W przypadku wieku użytkowników jest ona w zupełności wystarczającym narzędziem do zdjęć. Ale, czasem jest to zdecydowanie za mało, dlatego dobrze jest zainstalować aplikację dającą większe możliwości. Niestety jeżeli chodzi o możliwości edycji zdjęć są one tutaj znacznie ograniczone w stosunku do tych bardziej profesjonalnych narzędzi.

Podobnie jak aplikacja Zdjęcia, również aplikacja aparat może okazać się niewystarczająca do twoich potrzeb i potrzebne będzie znalezienie odpowiedniego narzędzia do edycji oraz robienia zdjęć. Systemowa aplikacja, podobnie jak w pozostałych przypadkach, stawia przede wszystkim na prostotę i szybkość obsługi. Czasem jednak są sytuacje, w których jesteś w stanie i chcesz poświęcić więcej czasu na odpowiednie ustawienie aparatu, aby móc uzyskać wymierne efekty. A automatyka systemowego aparatu może takich możliwości Ci nie oferować. Na szczęście nic straconego. Tutaj również znalazło się kilka propozycji. Jest wśród nich ciekawa ale płatna aplikacja. Są także aplikacje, za które nie będziesz musiał płacić.

Nie zabrakło również propozycji aplikacji do przeglądania i katalogowania zdjęć, która oferuje przydatne funkcje niemal dla każdego. Tutaj również możesz znaleźć ciekawe propozycje.

Najlepsze telefony iPhone

A jakie aplikacje do edycji zdjęć na iPhone?

Jakie aplikacje do robienia zdjęć na iPhone można polecić w 2024 roku?

Lightroom

To jedna z moich ulubionych aplikacji na telefon, która stale jest rozwijana i która ma do zaoferowania spory pakiet narzędzi jak na mobilne studio graficzne. Co ważne, jest dostępna jako darmowa aplikacja z ograniczonymi usługami oraz w wariancie płatnym. Dzięki tej aplikacji jesteś w stanie znacznie przerobić i zmodyfikować zdjęcia. Jest to potężne narzędzie do retuszu zdjęć.

Już nawet podstawowy wariant pozwala na kadrowanie, zmianę krzywych, wyostrzanie, czy nakładanie winiety. A to dopiero początek. Można tutaj spędzić sporo czasu, a edycja zdjęć staje się przyjemnością. W wersji płatnej otwiera się znacznie więcej możliwości obróbki zdjęć.

Tutaj dodatkowo otrzymujesz dostęp do różnych narzędzi pozwalających między innymi tzw. maskowanie konkretnego obszaru fotografii. Dodatkowo twórcy chwalą się tutaj użyciem w algorytmach sztucznej inteligencji, która dodatkowo ma oferować jeszcze lepsze efekty pracy na zdjęciach. W wariancie płatnym możesz także skorzystać z ponad 170 predefiniowanych ustawień korekcji zdjęć. To znacznie przyspiesza i ułatwia ich obróbkę. Nie zabrakło tutaj również narzędzia do edycji wideo.

Lightroom to świetna aplikacja mobilna, która pozwala edytować zdjęcia i posiada wiele zaawansowanych funkcji. Bez problemu znajdziesz ją w sklepie app store. Jeżeli zastanawiasz się jaka aplikacja do zdjęć iphone pozwoli Ci na możliwie szeroki wachlarz możliwości – to właśnie ta aplikacja.

Photoshop express

Kolejna ciekawa aplikacja na telefon do obróbki zdjęć. Również za pomocą tej aplikacji jesteś w stanie zrobić bardzo wiele przy obróbce zdjęć. Jest to pokaźny zestaw narzędzi do edycji zdjęć. On także występuje w wersji darmowej i płatnej aplikacji. Dzięki temu, że posiada wiele zaawansowanych funkcji, jesteś w stanie zmodyfikować swoje zdjęcia zarówno na potrzeby mediów społecznościowych jak i do bardziej profesjonalnych zastosowań.

Znalazły się tutaj miedzy innymi takie funkcje jak narzędzie do redukcji efektu czerwonych oczu. Adobe Photoshop express posiada multum funkcji i filtrów, które mogą okazać się przydatne przy obróbce zdjęć. Co ważne, możesz tutaj pracować również na takich formatach zdjęć jak Tiff, czy RAW. Są to formaty bez stratne lub o mniejszej kompresji w stosunku do zwykłych JPG-ów. Dzięki temu możliwe są mocniejsze zmiany w samych zdjęciach. Dodatkowo możesz tutaj pokusić się o zrobienie różnego rodzaju kolaży zdjęć.

To synonim dobrej aplikacji do edycji zdjęć, która jest przez lata rozwijana i wspierana. A to wszystko przystępnie podane i dość łatwe w obsłudze

Snapseed

Ciekawe narzędzie do szybkiej edycji zdjęć. Otrzymujesz tutaj pokaźny pakiet podręcznych filtrów. Oprócz tego program posiada całkiem interesujące narzędzia do bardziej zaawansowanej obróbki, takiej chociażby jak zmiana perspektywy. Aplikacja ta umożliwia również pracę na plikach RAW.

W wielu aspektach wydaje się nieco prostsza w obsłudze w porównaniu z wieloma innymi tego typu aplikacjami. Niemniej jednak jest to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu dostosujesz zdjęcie do swoich potrzeb. Znajdziesz tutaj multum predefiniowanych filtrów, dzięki którym będziesz mógł dostosować zdjęcie do własnych potrzeb. Jak już wspomnieliśmy wydaje się ona łatwiejsza i bardziej intuicyjna w obsłudze w stosunku do tego co oferują poprzednie aplikacje. Wobec tego to właśnie to narzędzie może okazać się najbardziej przystępna w obsłudze. Tym bardziej, że wśród niektórych narzędzi ma między innymi dodawanie tekstu do zdjęć, które może się przydać w mediach społecznościowych.

Jakie aplikacje do przeglądania zdjęć na iPhone’a?

Oczywiście nie samą obróbką zdjęć człowiek żyje. Czasem po prostu potrzebujesz jakiejś innej aplikacji do przeglądania fotografii, a systemowa aplikacja Zdjęcia Ci nie wystarczy. Powody mogą być bardzo subiektywne. A może po prostu potrzebujesz lepszego menedżera do katalogowania plików graficznych? I takie aplikacje znajdą się w sklepie app store.

Slidebox

To przeglądarka do zdjęć i jednocześnie menedżer plików graficznych, dzięki któremu jesteś w stanie szybko przeglądać i uporządkować wszystkie swoje zdjęcia w telefonie iPhone. Możesz to zrobić za pomocą prostych gestów, co znacznie ułatwia pracę, jeśli masz dużo tego typu plików.

Oprócz standardowych poleceń takich jak usuwanie czy sortowanie wybranych fotografii, możesz porównać podobne zdjęcia i wybrać to najlepsze, a resztę usunąć. Co ważne, posiada także wsparcie do plików GIF, które nie w każdej przeglądarce zdjęć wyglądają tak jak powinny. Spośród dodatkowych narzędzi, przeglądarka ta ma do zaoferowania również własną chmurę, dzięki której będziesz mógł w dalszym ciągu mieć dostęp do zdjęć nawet po zmianie swojego smartfona, czy też na innych urzadzeniach.

To proste a jednocześnie praktyczne narzędzie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o aplikację do zdjęć na iPhone’a.

MyPics

Możesz również zastanowić się i przetestować tę aplikację do przeglądania zdjęć. Jest to cyfrowy album ze zdjęciami, który pozwoli Ci na odpowiednie uporządkowanie i uszeregowanie Twoich zdjęć. Jest to aplikacja, która rozwijana jest już od wielu lat. Dzięki temu narzędziu możesz chociażby odpowiednio pogrupować zdjęcia i posegregować wedle własnych kryteriów. Wybrane albumy możesz w tym wypadku zabezpieczyć hasłem, tak aby nikt niepożądany nie mógł do nich zajrzeć. Dzięki temu możesz być pewien bezpieczeństwa swoich plików.

Masz tutaj także bezproblemową obsługę chmury. Możesz w dowolnym momencie przesłać lub zaimportować swoje zdjęcia na iPhone’a. Sama przeglądarka zdjęć jest oparta o system prostych i intuicyjnych gestów. Dzięki temu obsługa przeglądarki nie powinna sprawiać żadnych trudności.

Dodatkowymi funkcjonalnościami w tej aplikacji jest także podstawowa edycja zdjęć i wideo. Więc jeśli nie masz innej aplikacji tego typu, to być może właśnie MyPics okaże się takim kombajnem, który zastąpi Ci wszystkie inne tego typu graficzne aplikacje. Dodatkowo dobrze współpracuje ona podczas transferu zdjęć np. z twojego Mac’a. Warto również pamiętać, że jako przeglądarka zdjęć ma również intuicyjną i ciekawą wyszukiwarkę konkretnych plików. Jeżeli masz multum zdjęć – ten element aplikacji może okazać się niezwykle przydatny.

To kolejny prosty a jednocześnie rozbudowany organizer zdjęć, który pozwoli Ci zapanować nad twoimi fotografiami. Aplikacja opiera się na intuicyjności obsługi, prostocie i szybkości działania. To także kolejna aplikacja, którą bez problemu obsłużysz za pomocą gestów. Co ważne, aplikacja pomoże Ci skasować powtarzające się i niepotrzebne zdjęcia. Dzięki temu oszczędzisz czas i przestrzeń na dysku. W prosty sposób pozwoli również na podzielenie się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych.

Możesz tutaj również segregować i wyszukiwać pliki wedle danego kryterium jak chociażby zduplikowane multimedia, wideo, wielość pliku, czas powstania itp. To ciekawy i całkiem interesujący zamiennik systemowej aplikacji do przeglądania zdjęć. Tutaj również możesz organizować albumy wedle własnych kryteriów. Pozwala to na uporządkowanie wszystkich plików graficznych i usunięcie niepotrzebnych zduplikowanych zdjęć.

Jakie najlepsze aplikacje aparatu na iPhone’a?

Kolejną grupą narzędzi, na które warto zwrócić uwagę mając iPhone’a, są aplikacje do robienia zdjęć. Standardowa aplikacja aparat w iPhone ma za zadanie w najprostszy możliwy sposób zrobić zdjęcie. Ale czasem możesz potrzebować czegoś więcej i czasem po prostu to nie wystarczy. Może zdarzyć się również tak, że posiadasz nieco starszy, ale w dalszym ciągu dobry model telefonu iPhone, a chciałbyś skorzystać z nowych możliwości.

Na to też jest rozwiązanie. Jest kilka aplikacji, w których już na etapie robienia zdjęcia jesteś w stanie niemal w czasie rzeczywistym ustawiać odpowiednie parametry takie jak balans bieli, czy zmianę ekspozycji. Niektóre z nich umożliwiają zrobienie zdjęć w sposób dostępny jedynie dla najnowszych generacji iOS-a. Dlatego warto poszukać innych rozwiązań, niż tylko systemowa aplikacja aparat.

Halide

To aplikacja, do robienia zdjęć, która znacznie może poszerzyć możliwości fotograficzne, szczególnie w starszych generacjach iPhone’ów. Aplikacja ta jest cały czas rozwijana i cały czas wprowadzane są nowe funkcje. Obsługa tej aplikacji również możliwa jest poprzez gesty.

Wspiera ona także robienie zdjęć makro poprzez odpowiednie algorytmy sztucznej inteligencji. Ma dobre wsparcie do robienia zdjęć w formacie RAW, a także ProRAW. Możesz tutaj również skorzystać z bogatego zestawu narzędzi dla manualnego ustawiania trybu fotografowania. Dzięki temu jesteś w stanie znacząco wpłynąć na jakość zdjęć. Umożliwia również odpowiednie nastawy do redukcji szumu. Pozwoli na robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości za pomocą telefonu. Jednym z ciekawszych narzędzi jest możliwość manualnego i dokładnego ustawienia ekspozycji. To jedno z podstawowych kryteriów, które wpływa na to czy zdjęcie wyjdzie prawidłowe, czy niestety nie. A jak wiemy systemowa automatyka nie zawsze trafia w punkt.

Umożliwia ona również ręczne i dokładne ustawienie ostrości. Również automatyczne ustawienie ostrości powinno być na lepszym poziomie niż w standardowej aplikacji aparat. To płatna aplikacja, ale oferuje wiele możliwości i różne warianty płatności. Jest to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych tego typu aplikacji na iOS-a.

ProCamera

A oto kolejna aplikacja, która z powodzeniem może zastąpić systemowe narzędzie do robienia zdjęć. Co ważne, masz tutaj tryby automatyczne, które w łatwy i szybki sposób umożliwiają robienie zdjęć. Masz również tryby dużo bardziej rozbudowane, dzięki czemu jesteś w stanie odpowiednio dostosować ustawienia do twoich potrzeb.

Co ważne, może się także przydać przy nagrywaniu filmów. Obsługuje między innymi rozszerzenia RAW jak i Tiff, a także ProRes. Umożliwia między innymi ręczne ustawianie ISO, balansu bieli, a także korzystanie z filtrów. Co ważne, możesz tutaj wybierać wśród trybów półautomatycznych. Przypomina to nieco pracę chociażby na lustrzankach. Do dyspozycji masz tutaj także tryb w pełni automatyczny, wspomniany wcześniej – półautomatyczny oraz pełny tryb ręczny. Możesz niezależnie ustawić kontrolę ostrości i ekspozycji. Nie zapomniano tutaj także o ręcznym ustawianiu ostrości i kompensacji ekspozycji. Warto również zaznaczyć obecność trybu portretowego z podglądem głębi ostrości.

Warto dodać, że aplikacja ma wsparcie dla wszystkich obiektywów dostępnych na danym urządzeniu – czyli oprócz jednostki głównej obsługuje także obiektywy ultraszerokokątny, szeroki, teleobiektyw, a także LiDAR. Aplikacja ta to również świetna alternatywa dla systemowego Aparatu, która pozwoli na znacznie więcej.

Focos

Ostatnia z naszych propozycji ale również interesujące narzędzie, które może się przydać szczególnie jeśli robisz telefonem zdjęcia portretowe lub potrzebujesz ładnie rozmytego tła. Pozwala ona w paru szybkich krokach zrobić zdjęcie, które będzie miało ładnie i naturalnie rozmyte tło. Dzięki odpowiednim narzędziom i nastawom jesteś w stanie uzyskać tutaj efekt rozmytego tła podobny do tego, jaki uzyskuje się za pomocą lustrzanki. Szczególnie jeśli masz wystarczającą ilość światła.

Aplikacja ta pozwala na uzyskanie różnych efektów rozmytego tła. Dzięki temu fotografia nabiera odpowiedniej głębi. Wedle zapewnień twórców aplikacji w celu uzyskania odpowiedniego efektu wykorzystuje się tutaj algorytmy sztucznej inteligencji. Z ciekawszych funkcjonalności warto wymienić chociażby możliwość zmiany ostrości już zrobionych zdjęć portretowych za pomocą jednego dotknięcia. Możesz także wybierać spośród różnych ustawień przysłon, aby generować odpowiednie efekty bokeh.

Aplikacja dzięki odpowiednim filtrom pozwala symulować efekty kremowe, dwuliniowe, wirujące i refleksyjne i inne. To oczywiście nie wszystkie jej możliwości. Posiada jeszcze inne przydatne funkcje, które mogą ci się okazać niezbędne. Dostępna jest w wersji darmowej.

Najtańszy iPhone – 19 ofert

Aplikacja do zdjęć iPhone – podsumowanie

Jak więc widzisz, nie tylko aplikacja aparat umożliwia robienie dobrych zdjęć. Warto także sięgnąć do zaproponowanych przez nas aplikacji do obróbki zdjęć, a być może odkryjesz w sobie smykałkę profesjonalnego fotografa.

Najpopularniejsze telefony iPhone 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: