Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacja do picia wody – jakie mamy możliwości?

avatar
zdjęcie przedstawiające osobę nalewającą wodę z butelki do szklanki

Bez dwóch zdań prawidłowe nawodnienie organizmu ma bardzo duże znaczenie w kontekście dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Niestety w natłoku codziennych obowiązków i przy dużej dynamice życia często o tym zapominamy i nie pijemy wystarczającej ilości wody. Na szczęście wsparciem w tym zakresie może być aplikacja, której podstawową funkcją jest przypominanie o wodzie w celu wyrobienia u użytkownika zdrowego nawyku. Sprawdźmy, jakie są możliwości w wyborze tego typu aplikacji mobilnej.

Ilość wody w organizmie ma znaczenie – wstęp

Woda stanowi podstawowy składnik naszego organizmu. U mężczyzn stanowi ona nawet 60% masy ciała, a u kobiet 51%. W trakcie codziennych czynności w naszym organizmie występują ubytki wody, którą wydalamy w postaci moczu czy też potu. Szacuje się, że to około 2,5 litra wody na dobę. Jeżeli uprawiasz aktywność fizyczną, to tych strat jest jeszcze więcej. Naszym zadaniem jest regularne uzupełnianie tych ubytków.

Odpowiednia ilość wypijanej wody pozwoli nam zadbać o dobre samopoczucie, zdrowie i koncentrację. Aby wyrobić sobie odpowiedni nawyk, warto zainstalować w telefonie aplikację, której zadaniem będzie przypomnienie o wodzie i jej regularnym piciu.

Aplikacje przydatne w piciu wody – TOP 9

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Różnią się one m.in. funkcjami i specyfiką użytkowania. Starannie dobrana aplikacja do picia wody przypominająca pomoże Ci w wyrobieniu sobie nawyku jej regularnego spożywania. Poniżej przedstawiamy wybrane rozwiązania technologiczne z tego obszaru.

Wodny Kotek

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Ciekawym wyborem jest aplikacja Wodny Kotek, która dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS. Charakteryzuje się ona intuicyjną obsługą oraz prostą i przede wszystkim czytelną szatą graficzną. W ramach aplikacji można wprowadzić indywidualne dane użytkownika oraz cele, które chce osiągnąć.

Dostępne jest również określenie zapotrzebowania płynów, dzięki czemu aplikacja motywuje do tego, aby użytkownik realizował założony przez siebie cel i wypijał określoną ilość litrów wody dziennie.

Przypomnienie o wodzie

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Na telefony z Androidem dostępna jest aplikacja Przypomnienie o wodzie. Jej interfejs jest w całości w języku polskim. Wystarczy podać dane użytkownika, w tym jego płeć i wagę. Następnie aplikacja wskazuje na to, jaka ilość wody dziennie powinna być przyjmowana. Po skończonej konfiguracji, ta aplikacja do picia wody będzie wysyłać regularne przypomnienia wtedy, gdy powinna być wypita kolejna szklanka wody.

Atutem tego narzędzia jest to, że użytkownik może wybrać spośród blisko 20. różnych napojów. Oznacza to, że nie trzeba ograniczać się tylko do wody.

Waterful

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Waterful do kolejna aplikacja, która oferuje inteligentne przypomnienia o piciu wody. Dostępna jest na telefony z systemami Android i iOS. Obecnie cieszy się dużą popularnością i określana jest jako jedno z najlepszych narzędzi tego typu. Nic więc dziwnego, że znalazła się w naszym zestawieniu. Po uruchomieniu aplikacji zapisuje się w niej podstawowe parametry użytkownika, w tym m.in.: płeć, masę ciała, rodzaj uprawianej aktywności fizycznej czy też godzinę naszej pobudki.

Producent uwzględnił także potrzeby kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Funkcja geolokalizacji uwzględnia aktualną pogodę. W ten sposób twórcy aplikacji dbają o to, aby dzienne zapotrzebowanie na wodę było dopasowane do bieżących realiów i miejsca przebywania użytkownika. Oprócz tego można ustawić własne godziny przypomnień oraz wybierać z wielu różnych napojów.

MojeIKP

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

MojeIKP to rozwiązanie zaproponowane przez polski rząd. Za pomocą tej aplikacji dostępne jest już nie tylko Internetowe Konto Pacjenta, ale także dedykowany licznik picia wody. W ramach tej funkcji możliwe jest ustawienie dziennego celu wypijanych płynów oraz indywidualnych powiadomień.

Aplikacja do picia wody dostępna jest na systemy iOS i Android. Jest czytelna, prosta i z powodzeniem z jej obsługą poradzą sobie nawet starsze osoby.

Akwarium

Ciekawe rozwiązanie zaproponowali twórcy aplikacji Akwarium. To prosta w użyciu aplikacja, która dodatkowo motywuje użytkownika do działania. Jest to związane z tym, że zadaniem użytkownika jest utrzymanie wirtualnego akwarium. Każda szklanka wody wypijana w ciągu doby sprawia, że akwarium te stopniowo się napełnia. Do tego przygotowano osiągnięcia zachęcające do ich realizacji.

Jeżeli to się uda, to użytkownik otrzyma prezent w postaci kolejnych rybek do wirtualnego akwarium czy też nowego tła. W ten sposób aplikacja łączy w sobie przypomnienie o piciu wody oraz element grywalizacji. Dostępna jest na systemy Android i iOS.

Water Tracker: Water Reminder

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Water Tracker to aplikacja, która łączy w sobie prostotę i funkcjonalność. W jej ramach zapisuje się spożywane w ciągu dnia płyny. Można wybrać pojemność naczyń oraz rodzaj napoju. Następnie silnik aplikacji zapisuje w pamięci odpowiednie dane i przedstawia je w formie czytelnego wykresu.

Jedno kliknięcie wystarczy, aby sprawdzić, czy powinniśmy pić więcej wody dziennie, czy jednak udaje nam się realizować założony cel. Aby ustalić odpowiednią ilość wody dla danej osoby, podaje się podstawowe dane dotyczące płci, wieku oraz prowadzonej aktywności fizycznej.

Pij wodę – Hydro Coach

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Kolejną z prezentowanych przez nas aplikacji jest Pij Wodę – Hydro Coach. Narzędzie to pomaga w dokładnym wyliczeniu zapotrzebowania organizmu na wodę, a następnie monitoruje, czy dzienny cel jest realizowany. Aplikacja przypomni Ci o konieczności przyjęcia płynów, jeżeli przerwy w piciu wody lub innych napojów są zbyt długie. Ponadto można ustawić w niej swoje indywidualne przypomnienia w określonych godzinach.

Pomaga to w utrzymaniu prawidłowego bilansu wodnego w organizmie. Oczywiście z poziomu Hydro Coach otrzymuje się także dostęp do statystyk i wykresów. Tego typu dane mogą być przydatne m.in. podczas wizyty w gabinecie lekarskim.

Water Time

grafika z Google Play przedstawiająca zrzuty z aplikacji do nawadniania organizmu

Wśród prostych i darmowych aplikacji przypominających o piciu wody znajduje się też Water Time. To narzędzie, które pozwala na ustalenie harmonogramu picia płynów wraz z ich objętością. Następnie w trakcie dnia przychodzą dedykowane powiadomienia o tym, że nadszedł czas uzupełniania płynów.

Użytkownik wpisuje w aplikacji ilość wypitej wody. Na tej podstawie powstaje dedykowany wykres dzienny. Jednocześnie w tym narzędziu nie ma konieczności wpisywania wagi, przez co trudno ustalić realne indywidualne zapotrzebowanie na wodę. Aplikacja Water Time sprawdza się przede wszystkim w roli przypominajki, aby wyrobić sobie określony nawyk.

Waterbalance

Ostatnią z opisywanych przez nas aplikacji jest Waterbalance. Ona również jest bardzo czytelna. Podaje się w niej podstawowe dane, w tym: wiek, wagę, wzrost, godzinę pobudki oraz to, ile czasu poświęcamy na aktywność fizyczną. Następnie określa się dzienne zapotrzebowanie organizmu na wodę.

Zadaniem użytkownika jest wpisywanie w aplikacji wszystkich spożywanych w ciągu doby napojów. Do wyboru jest wiele pozycji. Jeżeli nie wpisujemy tych danych, to aplikacja przypomina nam o konieczności uzupełniania płynów. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie.

Nie zapominaj o regularnym piciu wody! Podsumowanie

Trudno o wskazanie tego, jaka jest najlepsza aplikacja przypominająca o piciu wody. Każdy użytkownik ma nieco inne oczekiwania i potrzeby. Powyżej wymieniliśmy jednak sprawdzone i godne polecenia narzędzia. Bez względu na to, jakie z nich wybierzesz, niezwykle ważne jest wyrobienie u siebie nawyku regularnego picia wody. W ten sposób zadbasz o odpowiedni bilans wodny, a Twój organizm będzie funkcjonował bez zarzutu. Wiele osób o tym zapomina, dlatego aplikacja mobilna pełni rolę cennego i przydatnego motywatora.

Najpopularniejsze telefony w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Tak! Co najmniej większość z nich to darmowe aplikacje mobilne, ale może zdarzyć się, że niektóre opcje są dostępne tylko dla klientów premium.

Przeróżne aplikacje do picia wody ściągniesz zarówno na smartfona z Androidem, jak i na iPhone'a z systemem operacyjnym iOS.

Przypominają one o konieczności nawodnienia organizmu. Wystarczy wpisać swoje dane, jak np. wiek, wagę czy płeć, aby aplikacja znała Twoje wymagania dotyczące nawodnienia. Wysyłając alerty przypomina o wypiciu danej ilości wody.

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: