Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacja do jazdy na rowerze – 5 najlepszych w 2024 roku

najlepsze aplikacje rowerowe

Jaka aplikacja do jazdy na rowerze sprawdzi się w praktyce? Do ściągnięcia i zainstalowania są dziesiątki – jeśli nie setki – aplikacje wspierające naszą jazdę rowerową. Z których szczególnie warto korzystać i dlaczego? Zobacz sam i przejrzyj nasz ranking najlepszych aplikacji do jazdy rowerowej w 2024 roku!

Najlepsze aplikacje rowerowe – wstęp

Dla niektórych sezon rowerowy trwa (niemal) przez cały rok kalendarzowy. Jeżeli do nich należysz lub po prostu co jakiś czas jeździsz na rowerze i chciałbyś poznać wyniki treningu, sięgnij po aplikację rowerową! Takie najlepsze aplikacje mają choćby opcję planowania tras rowerowych, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Ze smartfonem nie rozstajesz się praktycznie nigdy, nawet będąc na rowerze. Nie musisz się bać, że urządzenie wypadnie Ci z kieszeni podczas jazdy – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie etui na rower. Nie kosztuje ono dużo, a zapewni bezpieczeństwo!

Jakie aplikacje rowerowe będą najlepszym rozwiązaniem? Z których apek warto skorzystać w 2024 roku i dlaczego? Oto nasz ranking najlepszych i najpopularniejszych aplikacji rowerowych!

Najlepsze aplikacje rowerowe – ranking TOP 5

Wchodząc np. do sklepu Google Play znajdziesz różnorodne darmowe aplikacje. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Bike Tracker Rower i Kolarstwo
 • GPS Bieganie Chodzenie i Rower
 • SuperCycle Licznik Rowerowy
 • GPS Komputer Rowerowy
 • Map My Ride Jazda na rowerze
 • Bikemap – Mapa Rowerowa i GPS
 • Strava: Run, Bike, Hike

Wszystkie powyższe mają sporo ponad 4 gwiazdki w sklepie Google Play, są więc raczej bardzo wysoko oceniane przez ich użytkowników. Niektóre są bardzo rozbudowane – np. twórcy aplikacji Strava (nawiasem mówiąc także świetna aplikacja do biegania) zadbali o idealną współpracę z social mediaTakich aplikacji jest tak naprawdę cała masa, ale my postanowiliśmy wyłonić pierwszą piątkę.

Zobaczmy, które darmowe aplikacje na rower warto zainstalować na swoim telefonie i z których warto korzystać. Oto najlepsze aplikacje tego typu!

Bike Tracker Rower i Kolarstwo

 • Ocena: 4,7/5 (24 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

Aplikacja Bike Tracker Rower i Kolarstwo jak najbardziej warta jest wyróżnienia. Dlaczego? Choćby ze względu na kompleksowe podejście do tematu – apka zbiera bowiem przeróżne dane na temat Twojego treningu na rowerze. Czas trwania jazdy, przebyty dystans, spalone kalorie, średnia i maksymalna prędkość (a także aktualna prędkość w czasie rzeczywistym) czy wysokość na poziomie morza – te wszystkie dane zbiera Bike Tracker. A to nie koniec zalet tej aplikacji.

Interfejs jest prosty i intuicyjny, a dla osób z wrażliwym wzrokiem przygotowano dark mode. Dla wielu najważniejszą funkcją będzie sporządzanie tras rowerowych, jakie właśnie zostały odbyte. Na interaktywnej mapce znajdziesz nie tylko trasę treningową, ale także informacje na temat przebytej odległości i pokonanej wysokości, którą ilustruje przejrzysty diagram liniowy. Czego chcieć więcej?

Jak się okazuje, istnieje jednak jeszcze więcej opcji, ale w płatnej wersji Premium. Po jej wykupieniu otrzymasz dodatkowo pełną historię aktywności, mapę z pełną funkcjonalnością, wykres prędkości i kilka innych opcji. Dla wielu najważniejsze będzie jednak brak reklam. Jeżeli nie jesteś przekonany do zakupu, zawsze możesz wypróbować wersję Premium za darmo przez 30 dni.

GPS Bieganie Chodzenie i Rower

 • Ocena: 4,8/5 (135 tys. ocen)
 • Pobrań: >5 mln

Wśród najpopularniejszych aplikacji rowerowych nie sposób nie wymienić właśnie tej! Jej niezwykle wysoka jak na Google Play ocena (4,8 gwiazdki na 5 możliwych!) i liczba pobrań wskazuje na jej bardzo duże możliwości. Co ciekawe, jest to uniwersalna apka, bowiem jest to zarazem aplikacja do biegania!

Jeżeli nie tylko często jeździsz na rowerze, ale także lubisz biegać, to może być to dla Ciebie najlepsza aplikacja na rower i nie tylko rower! W takiej konfiguracji nie będziesz potrzebował dwóch osobnych programów na telefon, a wystarczy jedno narzędzie z unifikowanym sposobem interpretowania i analizy Twojej aktywności fizycznej. No właśnie – co tu dostaniesz?

Bardzo ciekawa aplikacja GPS Bieganie Chodzenie i Rower liczy nie w trybie Kolarstwo szosowe nie tylko średnią prędkość, ale i średnie tempo, przebyty dystans, czas, spalone kalorie, podaje ponadto datę początkową i sumę podejść (podjazdów). Poza tym całą przebytą trasę zobaczysz na mapce satelitarnej. Nieco mniej danych otrzymasz w przypadku chodzenia/biegania.

Dostaniesz tu jednak coś jeszcze! W tej aplikacji rowerowej możesz określić swoje plany i treningi, w których określasz cele treningowe w danym okresie czasu. Określ swoją płeć, wiek, wzrost i podaj aktualną wagę – aplikacja poda optymalne BMI i będzie Cię dopingować do utrzymania zdrowej sylwetki lub jej zdobycia. Jeżeli miewasz słomiany zapał, to ta apka jest wręcz dla Ciebie stworzona!

SuperCycle Licznik Rowerowy

 • Ocena: 4,7/5 (5 tys.)
 • Pobrań: >100 tys.

Kolejna aplikacja rowerowa na smartfony. Zawiera ona m.in. rozbudowane opcje tras, ale co jeszcze? Co ona jeszcze mierzy?

M.in. średnią prędkość (a także maksymalną), przebyty dystans, a także obrany kierunek. Aplikacja ta zliczy też spalone kalorie na podstawie wcześniejszych danych, analizuje także pracę serca (Heart Rate Zones). No właśnie – SuperCycle Licznik Rowerowy nie występuje w polskiej wersji językowej, stąd choćby prędkość podawana nie w kilometrach, a w milach na godzinę.

Czy to oznacza, że nie warto sięgać po SuperCycle? Nie! Zawsze warto choćby przetestować tę aplikację na tle bezpośredniej konkurencji. Nie jest może ona najpopularniejsza („tylko” ponad 100 tys. pobrań na telefony z Androidem, 5 opinii ze średnią ocen 4,7), ale zdecydowanie warta jest rozeznania. Ma bowiem dużo opcji i – kto wie – może akurat w Twoim przypadku będzie po prostu najlepsza?

Komoot Wielofunkcyjny planer tras

 • Ocena: 4,5/5 (287 tys. ocen)
 • Pobrań: >10 mln

Znacznie większą popularnością (przynajmniej wśród androidowej klienteli) cieszy się aplikacja Komoot – Wielofunkcyjny planer tras. Jak sama nazwa wskazuje, jest on idealny do planowania tras rowerowych. Co to oznacza?

To proste – ustawiasz uprawiany sport (np. kolarstwo szosowe, ale jest też górskie, a także wędrówka górska, bieg i wiele innych!) oraz swój poziom sprawności. Na koniec ustawiasz punkt A i punkt B, a więc start i metę jazdy. Aplikacja inteligentnie zaproponuje najlepszą trasę dostosowaną do Twoich umiejętności! Bierze pod uwagę m.in. rodzaj nawierzchni i ukształtowanie terenu – jeżeli ustawisz niski poziom sprawności, to możesz spodziewać się trasy bez bardziej stromych górek czy podjazdów. Idealne do planowania wycieczek. Super!

Swoje przebyte trasy możesz zapisywać i udostępniać. Tak – ta świetna aplikacja rowerowa to doskonałe narzędzie do budowania społeczności. Podobnie jak wcześniej wymieniona apka GPS Bieganie Chodzenie i Rower, także i ta jest bardzo uniwersalna. Dzięki nawigacji głosowej nigdy nie zgubisz się ze szlaku – nie musisz więc co chwilkę zerkać na smartfona i mapkę! Pod wieloma względami może to być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie na rower.

Combike – Komputer rowerowy

 • Ocena: 4,7/5 (1 tys. ocen)
 • Pobrań: >50 tys.

Wśród popularnych aplikacji rowerowych jest także ta – Combike. Jej średnia ocena Google Store to bardzo wysokie 4,7 na 5 możliwych gwiazdek (1 tys. wystawionych ocen). Nic dziwnego – to kolejna dobra aplikacja rowerowa z naszego zestawienia, jaką można polecić cyklistom!

Co w niej się takiego wyróżnia na tle bezpośrednich rywali? Twórcy aplikacji chwalą się dokładnym prędkościomierzem. Z podstawowych danych apka mierzy także przebyty dystans, średnią i maksymalną prędkość, czas jazdy i spalone kalorie. Osobne wykresy przedstawiają m.in. pokonane wysokości w odniesieniu do aktualnej godziny. Naturalnie nie zabrakło rejestracji trasy rowerowej.

No właśnie – wszystkie te i inne dane możesz udostępniać dalej! Pobijaj swoje własne wyniki na tych samych trasach i pokonuj kolejne. Aż będzie Ci się chciało organizować rowerowe wycieczki! Nie ma niestety polskiej wersji językowej, ale z drugiej strony angielska wersja nie przeszkadza. Combike to prosta aplikacja rowerowa, a do tego warta polecenia!

Jaka aplikacja na rower będzie najlepsza? Podsumowanie

W latach 90. XX wieku królowały liczniki rowerowe, które pozwalały zapisywać pokonany dystans nie tylko w jednej trasie, ale w skali roku. Bardziej rozbudowane modele mogły też liczyć teoretycznie spalone kalorie i inne dane, zresztą zaawansowane liczniki na rower – które pełnią obecnie bardziej komputera rowerowego – możesz kupić i dziś. Mimo to i tak dobra aplikacja rowerowa to podstawa dla chyba każdego cyklisty.

Przyda się ona nie tylko do mierzenia kilometrów. Niektóre aplikacje tego typu mają wbudowane planowanie tras, które pomogą omijać obszary, gdzie kąty nachylenia dróg są dla Ciebie zbyt strome. Mogą ponadto liczyć spalone kalorie i porównywać pokonane trasy – które możesz podziwiać np. na Google Maps (Mapy Google) – i bić swoje własne wcześniej ustanowione rekordy. Taka aplikacja pozwala na jeszcze więcej, bo w niektórych przypadkach możesz z niej korzystać nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale też podczas marszu czy biegania! Aplikacja 3w1 – to się rozumie!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.