Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Niewyczerpalne Wszystko vs Pakiet L-ajtowy – która oferta na kartę korzystniejsza?

15
a2mobile vs lajt mobile

Dziś przyjrzymy się dwóm bardzo dobrym ofertom na kartę. Są one na tyle ciekawe, że warto wziąć je pod uwagę przy wyborze operatora. Z jednej strony będzie to oferta Niewyczerpalne Wszystko od a2mobile. Po drugiej stronie postawimy Pakiet L-ajtowy od Lajt Mobile. Który wariant okaże się korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Oferty na kartę nie wiążą nas żadnymi zobowiązaniami ani ograniczeniami czasowymi, lecz nie dostaniemy nowego smartfona w promocyjnej cenie. Występują za to niewielkie różnice w aktywności wybranych pakietów. W przypadku a2mobile Niewyczerpalne Wszystko działa on przez 31 dni. W Lajt Mobile ważność konta wynosi 30 dni.

Jeśli chodzi o zasięg, to a2mobile korzysta z nadajników własnych opartych o infrastrukturę dobrze znanej marki Aero2 oraz – tam gdzie nie ma własnych nadajników – o infrastrukturę sieci Plus. W przypadku Lajt Mobile mowa jedynie o korzystaniu z nadajników zielonej sieci.

Zwycięzca: Niewyczerpalne Wszystko.

Za 19,90 i 19,99 zł dostaniemy:

Połączenia

Obie oferty oferują nielimitowane połączenia w kraju. Zarówno w pakiecie Niewyczerpalne Wszystko, jak i w Pakiecie L-ajtowym (dawna nazwa – Pakiet Studencki), będziemy mogli rozmawiać do woli zarówno ze wszystkimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi. Jedynie na co trzeba uważać to połączenia premium i niektóre infolinie, które są płatne.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Podobnie w przypadku wiadomości tekstowych i multimedialnych nie mamy ograniczeń. Obie oferty dają nam nieograniczone możliwości wysyłania SMS-ów i MMS-ów. Tutaj również musimy pamiętać, że ta zasada nie dotyczy wiadomości premium. Oczywiście mówimy o sytuacji dotyczących terytorium naszego kraju.

Zwycięzca: remis.

Internet

W przypadku pakietu internetowego widzimy już zasadnicze różnice. Oferta Niewyczerpalne Wszystko zapewnia nielimitowany objętościowo transfer, jest on jednak ograniczany pod względem prędkości po przekroczeniu kolejnych progów:

  • do 5 GB – brak ograniczeń
  • 5-10 GB – szybkość danych pobieranych do 3 Mb/s
  • 10-15 – do 1 Mb/s
  • powyżej 15 GB – do 512 kb/s

Inaczej sprawa wygląda w Lajt Mobile. W Pakiecie L-ajtowym dostajemy 10 GB limitu transferu danych w pełnej prędkości. Po przekroczeniu tego progu aktywuje się usługa „zwolniony transfer”, dzięki której nie są pobierane dodatkowe środki. Jednak prędkość zostaje ograniczona do praktycznie nieużywalnych 32 kb/s. W tym punkcie jednak lepiej poradził sobie a2mobile.

Zwycięzca: Niewyczerpalne Wszystko.

Roaming i połączenia międzynarodowe

Oferta Niewyczerpalne Wszystko zapewnia darmowy roaming w pierwszej strefie roamingowej UE. Należą do niej przede wszystkim kraje Unii Europejskiej, na terenie której za połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe nie będzie pobierana dodatkowa opłata. To samo dotyczy wiadomości SMS i MMS. Mamy również przyznany limit transferu danych, który wynosi 1,75 GB.

W przypadku Lajt Mobile i Pakietu L-ajtowego koszt rozmowy w tej samej strefie roamingowej wynosi 1,48 zł za każde rozpoczęte 30 sekund. Wysłanie SMS-a wiąże się z opłatą 69 groszy, a MMS-a – 2,46 zł. W tym wypadku zdecydowanie lepiej prezentuje się oferta od a2mobile.

Zwycięzca: Niewyczerpalne Wszystko.

Usługi dodatkowe

W a2mobile Niewyczerpalne Wszystko możemy skorzystać z opcji dodatkowych. Wygodna i praktyczna usługa, jaką jest odnawialny co 31 dni pakiet jest aktywowana automatycznie, oczywiście pod warunkiem posiadania środków na koncie. Nie musimy więc pamiętać o uruchomieniu pakietu. Wraz z jego aktywacją otrzymujemy również Pakiet Społecznościowy, dzięki któremu korzystanie z takich aplikacji jak KATZ, Frifon, Facebook i Messenger nie będzie pomniejszało transferu danych. Dodatkowo sieć daje nam możliwość skorzystania z usługi Wi-Fi Calling, która umożliwia wykonanie połączenia w momencie przebywania poza zasięgiem macierzystej sieci.

Jeżeli chodzi o Lajt Mobile i Pakiet L-ajtowy tutaj również mamy usługę automatycznego odnawiania 30-dniowego pakietu. W tym wypadku dodatkowo możemy dokupić jeszcze 1 GB na transmisję danych za 5 zł.

W tej kategorii również wyraźnie lepiej prezentuje się Niewyczerpalne Wszystko, gdyż posiada więcej usług i możliwości.

Zwycięzca: Niewyczerpalne Wszystko.

Koszty

W przypadku kosztów obie oferty są bardzo podobne. Za pakiet Niewyczerpalne Wszystko co 31 dni pobierana jest kwota 19,90 zł. Dochodzi do tego koszt startera, który wynosi 10 zł.

Lajt Mobile za Pakiet L-ajtowy pobierze od nas z kolei kwotę 19,99 zł co 30 dni. W tym przypadku również dochodzi opłata za starter, w zależności od tego jaką formę zakupu wybierzemy. Losowe, czyli „zwykłe” numery kosztują 9 zł, z kolei tzw. „złote numery” odpowiednio więcej.

Z racji tak niewielkich różnic pomiędzy obiema ofertami wynik musiał być jeden.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie

a2mobile 19,90 zł

W naszym zestawieniu zwycięzcą okazał się a2mobile Niewyczerpalne Wszystko, który zaoferował przede wszystkim lepsze warunki roamingowe. Jeśli jednak nie korzystamy z usług poza granicą naszego kraju, to różnicy tej nie będziemy odczuwać. Inna kwestia, że drugim punktem, w którym a2mobile na kartę Niewyczerpalne Wszystko zyskuje przewagę są usługi dodatkowe, w których dostaniemy szerszy i ciekawszy wybór. Nie zmienia to faktu, iż obie oferty są zdecydowanie jednymi z najlepszych propozycji do 20 zł na rynku.

Niewyczerpalne Wszystko vs Pakiet L-ajtowy – 7:3.

Niewyczerpalne Wszystko vs Pakiet L-ajtowy – która oferta na kartę korzystniejsza?
5 (100%) 5 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
QuakPltombartdakilkogaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sali
Gość
Sali

Zastanawiam się nad A2Mobile. Chyba najbardziej interesujaca oferta. Czy ktoś użytkuje?

Bari
Gość
Bari

nie jeszcze ale się przymierza szczególnie ze teraz jest ta proma.

QuakPl
Gość
QuakPl

Użytkuję i polecam. Usługi naprawdę postawione są na wysokiej poprzeczce. Zasięg nie pada, a każdy może sobie skonfigurować pakiet jaki kogo interesuje. Ja korzystam z tego za 19,90 i jest naprawdę bosko, bo nieograniczone dzwonienie i sms-y.

Anna Bella
Gość
Anna Bella

ja mam ten pakiet 10 zł na wszystko (właściwie 9,95 zł) i naprawdę jestem zadowolona

gari
Gość
gari

O no właśnie a2mobile i no limity plus po miesiącu można zrezygnowac.

parpso
Gość
parpso

dlatego doceniam te sieci gdzie nie jestem uwiązany umową.

MArek8
Gość
MArek8

dyszka za wszystko i na 31 dni, to jest cąłkiem dobra opcja. moze kiedyś…

bart
Gość
bart

to na start rozumiem? Czyli ze potem 20? Tak czy owak dobre, na sobie przetestować bo można sobie przetestować

janusz
Gość
janusz

Panie Bartoszu, porównanie całkiem ok, ale brakuje
mi jeszcze w porównaniu innych aspektów, .m.in.Jakość rozmów
(HD Voice)
które jak wiemy wa2mobile nie są oferowane, i jest
pewnie kilka innych różnic o których nie wiem, a mogą być wyznacznikiem
przy wyborze oferty.
(wiem wymaga to większego zaangażowania w temat);)
Pozdrawiam

hogan
Gość
hogan

a jak 70 się wyczerpie to jest tak jak było ze no limit na social media?

nerdok
Gość
nerdok

A mi bardzo aero2 przypasowało i chodzi o internet i te 70 GB i wiem wyboru.

Karol
Gość
Karol

a2mobile wygrało i dla mnie wygrywa za roaming

gaweł
Gość
gaweł

Oni to chyba mają social media bez limitu no nie?

dakilko
Gość
dakilko

O własnie, a jak z tym? Dobrze hula wszedzie w Europie?

tom
Gość
tom

a2mobile koniec bezpłatnego internetu w roamingu, brak HD Voice, lejek na internet. Przenoszę do Lajt Mobile. Wybrałem duet nr 1 za 35 zł. Wychodzi po 17,50 na 1 sim. W tym no limit rozmowy, sms, mms a internet 30 GB bez lejka na każdy sim. Jedyny mankament to doliczenie 20zł jak przekroczy się 50 minut rozmów /50 sms w UE lub chociaż na chwilę połaczysz się z netem. Ale co miesiąc za granicę nie jeżdżę, więc jak raz na jakiś czas doliczą 20 zł to nie problem.