Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

3 najlepsze aplikacje pogodowe na smartfona

zdjęcie przedstawiające formującą się komórkę burzową

Najlepsze aplikacje pogodowe są bardzo dokładne. To niezwykle istotne, bo nic nie bywa chyba tak irytującego, jak niesprawdzające się prognozy pogody. Warto im zaufać, aby nie być uzależnionym np. od kanałów telewizyjnych, gdzie można sprawdzić prognozę pogody zazwyczaj tylko w określonych porach dniach. Z tymi aplikacjami możesz ją sprawdzić w każdej chwili na ekranie swojego telefonu komórkowego!

Najlepsze aplikacje pogodowe na smartfona

Aplikacja pogodowa to specjalny program informujący o prognozowanej pogodzie w określonej przyszłości (zazwyczaj kilka dni; im dalsza prognoza pogody, tym mniej dokładna). Taką apkę możesz w każdej chwili ściągnąć i zainstalować na dysku swojego smartfona.

Ale czy jest ona do czegoś potrzebna? Wszak dostaniesz alerty pogodowe RCB w razie zbliżającego się niebezpieczeństwa. Nie chodzi tu jednak przecież o możliwość wystąpienia silnej burzy z gradobiciem czy nawet tornada, a o zwyczajną prognozę pogody: ile będzie stopni Celsjusza i czy nie będzie padać. Od tego przecież głównie zależy, czy uda się Twój wypad za miasto, czy wypali górska wędrówka, czy może wyjazd na ryby ma rację bytu. Warto znać prognozę pogody zawsze i wszędzie!

Wyobraź sobie – fatalna jesienna aura dotarła do Polski. Intensywny deszcz i niska temperatura z pewnością zaskoczyły kierowców. Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Każdy smartfon posiada wbudowany widget (specjalny gadżet, wyświetlający określone dane na ekranie głównym telefonu, czasami nazywa po prostu „aplikacja pogoda”/pogoda Google) pokazujący aktualnie panującą pogodę oraz prognozujący kolejne dni. Niestety często się zdarza, że prezentowane informacje są niedokładne lub – co gorsze – mijają się z rzeczywistością. Na rynku znajduje się wiele rozbudowanych aplikacji pogodowych.

Postanowiliśmy wyróżnić kilka z nich. Czego się z nich dowiesz? Która aplikacja pogodowa będzie dla Ciebie najlepszą numeryczną prognozą pogody?

Powyższe aplikacje pogodowe informują m.in. o:

 • prognozie pogody (temperatura, opady) w danej lokalizacji,
 • kierunku i prędkości wiatru,
 • ciśnieniu atmosferycznym,
 • wilgotności powietrza,
 • zachmurzeniu.

Często dane te przedstawiane są (oprócz danych liczbowych) w postaci wykresów, które są bardzo czytelne. Kierunek wiatru, ostrzeżenia pogodowe, aktualne warunki pogodowe na danym obszarze czy w danym regionie – wszystko to znajdziesz w aplikacji pogodowej na swoim smartfonie! Z taką prognozą pogody „w kieszeni” możesz być spokojny!

Aplikacja pogodowa Meteo ICM

Pierwsza polecana darmowa aplikacja pogodowa to Meteo ICM zaprojektowana przez Szymona Dyję. Największą zaletą programu jest prezentowanie bardzo dokładnej informacji meteorologicznej, dostarczonej przez Uniwersytet Warszawski. Obecnie prezentuje się ona następująco:

aplikacja Meteo ICM

 • Ocena w Google Play: 4,9/5,
 • Liczba opinii: 47 tys.,
 • Liczba pobrań: +1 mln.

Minus? Reklamy, które raczej nie są jednak zbyt denerwujące. Co ciekawe, jeszcze choćby w 2016 roku aplikacja wyglądała praktycznie identycznie jak jej internetowa wersja.

Wykresy zawierały szczegółowe dane: temperaturę, punkt rosy, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, a nawet poziom zachmurzenia o konkretnych godzinach. Może na pierwszy rzut oka diagramy wyglądały dość skomplikowanie, ale spokojnie – wszystko jest czytelne, a co najważniejsze – prognozy pogody Meteo ICM są trafne i bardzo często się idealnie sprawdzają!

Przyznam, że sam osobiście korzystam z tego źródła, choć w nie w aplikacji pogodowej, a w wersji internetowej – meteo.pl. Polecam!

Aplikacja pogodowa Weather Underground

Weather Underground to – wg wielu – najlepsza aplikacja pogodowa na świecie. Amerykanie przygotowali specjalną aplikację do sprawdzania pogody mającą intuicyjny interfejs, dostępną dla użytkowników Androida i iOS-a. W programie znajdziemy szczegółowe dane o opadach, temperaturze, zachmurzeniu, ciśnieniu atmosferycznym oraz zachmurzeniu.

aplikacja Weather Underground

 • Ocena w Google Play: 4,8/5,
 • Liczba opinii: 527 tys.,
 • Liczba pobrań: +10 mln.

Dostępna jest również pogoda długoterminowa, poznasz też dokładniejszą prognozę godzinową. Warunki atmosferyczne przedstawiono w czytelny sposób; w przypadku aplikacji Weather Underground interfejs przejrzysty, a dane przedstawiane są w czytelny sposób. Jednym słowem – polecamy!

Powyższe apki można pobrać ze Sklepu Google Play oraz App Store dla iOS-a. Są to więc zarówno aplikacje pogodowe na Androida, jak i iPhone’a.

Lokalna pogoda: Prognoza pogody

Dla wielu to właśnie to może być najlepsza aplikacja pogodowa na smartfona. Co ona oferuje?

 • Ocena w Google Play: 4,9/5,
 • Liczba opinii: 95 tys.,
 • Liczba pobrań: +1 mln.

Ta aplikacja pogodowa cieszy się bardzo dobrymi ocenami, choć nie jest aż tak popularna jak wcześniejsza Weather Underground. Na głównym pulpicie dostaniesz podstawowe dane na dzisiaj, tj. temperaturę powietrza, procentową szansę na opady atmosferyczne, prędkość wiatru, wilgotność powietrza oraz zachmurzenie. Ale nie tylko – jest tu tak naprawdę jeden główny pulpit; nie musisz się przeklikiwać, a wystarczy zeskrolować palcem w dół. Te same dane przedstawiane są także na kolejny dzień.
screen z aplikacji Lokalna Prognoza pogody
Schodząc nieco w dół znajdziesz prognozę godzinową w swojej lokalizacji z przewidywanymi temperaturami, zachmurzeniem i ewentualnymi opadami atmosferycznymi, a także mniej dokładną prognozę na kolejny tydzień. Dalej w dół znajdziesz kolejno dane na temat opadów, wiatru, jakość powietrza, informacje dla alergików, mapę i diagram dotyczący wschodu/zachodu słońca i ciśnienie atmosferyczne.

W menu po lewej możesz zmienić ustawienia aplikacji pogodowej, jak zmiana jednostek czy koloru interfejsu. Możliwości i opcji jest całkiem sporo. Ta Prognoza pogody jest naprawdę warta zaufania!

Najlepsze darmowe aplikacje pogodowe do sprawdzania prognozy pogody na smartfona – podsumowanie

Jaką aplikację pogodową wybrać na swój telefon komórkowy?

Najlepsze apki pogodowe na smartfona informują o aktualnej pogodzie w danym rejonie w czasie rzeczywistym, co jest ich niezaprzeczalną zaletą. Kolejną jest fakt, że możesz spojrzeć na najnowszą prognozę pogody w każdej chwili – wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni!

Wśród szczegółowych danych poznasz nie tylko temperaturę, ale i:

 • ilość opadów,
 • prawdopodobieństwo opadów,
 • porywy wiatru/siłę wiatru/prędkość wiatru,
 • informacje pogodowe na najbliższe godziny/dni,
 • wilgotność powietrza,
 • monitor burz,
 • ile czasu zostało do zachodu Słońca.

Pamiętaj – najlepsza prognoza pogody to ta, która się najczęściej sprawdza nie tylko w Twojej okolicy, ale i na całym świecie! Wśród udanych i lubianych aplikacji pogodowych warto jeszcze wspomnieć o popularnej Weather Channel App czy polskiej Meteo IMGW Prognoza dla Polski. Nawet darmowa aplikacja pogodowa może być bardzo dokładna!

Nie rozstawaj się z aktualną prognozą pogody zwłaszcza, gdy planujesz górskie wędrówki i innego rodzaju wyprawy, podczas których raczej nie chciałbyś zaznać nagłego załamania pogody.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.2/5 - (40 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: