Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi do tej pory przede wszystkim konkurowało z innymi produktami przystępną ceną i dobrymi parametrami technicznymi. Teraz chiński koncern postanowił pójść o krok dalej i zaprezentował innowacyjną technologię odblokowywania telefonu poprzez czytnik linii papilarnych zaimplementowany w ekranie.

Eksperymenty Xiaomi

Nie jest to oczywiście pierwszy tego typu telefon na rynku, jednak na filmie zaprezentowanym przez CEO Xiaomi rzuca się w oczy o wiele większa powierzchnia działania czytnika w ekranie. Według podanych informacji powierzchnia z jakiej sensor jest w stanie odczytać linie papilarne wynosi 5 na 2,5 cm. Dodatkowo na filmie widzimy, że reakcja na opuszek palca jest szybka i zdecydowana. Pozwoli to na wygodniejsze korzystanie ze smartfona i brak potrzeby precyzyjnego celowania w jedno konkretne miejsce na ekranie.


Przykładowa oferta z Xiaomi Mi 8:


Możliwe, że ulepszony czytnik linii papilarnych zostanie pokazany przy okazji prezentacji jednego z flagowców Xiaomi – być może będzie to nowy flagowiec Mi 9.

Źródło: gsmarena.com, weibo.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów