Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Asystent Google oficjalnie w Polsce!

avatar
Asystent Google w Polsce

16 stycznia Asystent Google oficjalnie pojawił się w Polsce. Od teraz można komunikować się z nim w języku polskim. Jest to inteligentny asystent, z którym przeprowadzisz dwustronną konwersację za pomocą głosu lub pisma.

Google Assistance w Polsce

Asystent Google (ang. Google Assistant) zawsze jest gotów do pomocy, niezależnie od tego, czy leżysz wygodnie na kanapie, czy prowadzisz samochód. Wystarczy powiedzieć „OK Google” lub przytrzymać przycisk ekranu głównego telefonu i poprosić, aby inteligentny asystent coś dla Ciebie zrobił.

Możesz np. zapytać swojego Asystenta Google o pogodę. Ten podpowie Ci, czy warto wziąć ze sobą parasol i jak stosownie się ubrać ze względu na panującą aurę.

Google Assistant

Wysłanie pojedynczego SMS-a zajmuje dosłownie chwilę. Czasem jednak nie mamy wolnych rąk, aby napisać krótką wiadomość. Również i tym razem z pomocą przyjdzie nam Asystent Google. Wystarczy powiedzieć na głos treść wiadomości i wskazać jej adresata. To samo dotyczy również np. maili.

Google Assistant

Asystent Google ma wiele zastosowań. Możesz dzięki niemu uruchamiać poszczególne programy i aplikacji, np. włączać swoją ulubioną listę przebojów na smartfonie. Ale nie tylko.

Inteligentna aplikacja przypomni Ci o zaplanowanych wydarzeniach w danym dniu z odpowiednim wyprzedzeniem czy znajdzie restaurację na kolację ze znajomymi. Nie wiesz, jak długo zajmie podróż samochodem? Zapytaj Asystenta Google, a ten ustali prawdopodobny czas trwania podróży.

Google AssistantLista przykładowych usług współpracujących z Asystentem Google:

  • Spotify
  • YouTube
  • Netflix
  • Mapy Google’a
  • Translator Google’a
  • Kalendarz Google’a

Więcej szczegółów na temat możliwości asystenta znajdziesz na stronie assistant.google.com


Jeżeli posiadasz inteligentne urządzenia w domu, dzięki Asystentowi Google możesz przykładowo… zgasić i włączyć światło w danym pomieszczeniu. Równie dobrze możesz wykonywać prace kuchenne siedząc przed telewizorem!

Google Assistant

Asystent działa również na słuchawkach z wbudowaną funkcją Google Assistant. Oto przykładowe z nich uznanych producentów:

  • Bose QuietComfort 35C II
  • Sony WH-1000XM3
  • LG Tone Platinum SE (HBS-1120)

Asystent Google dostępny jest na telefony z systemem iOS i Android począwszy od wersji 5.0 Lollipop z dostępną pamięcią minimum 1 GB. W przypadku Androidów 6.0 i nowszych wymagana pamięć wynosi ponad 1,5 GB.

Źródło: assistant.google.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: