Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 14 na horyzoncie. Pierwsze informacje

Xiaomi 14 na horyzoncie. Pierwsze informacje

Właśnie pojawiły się informacje na temat nowej generacji flagowca od chińskiego giganta. Mowa oczywiście o Xiaomi 14. Z tego co wiadomo, będzie kilka modeli tego smartfona łącznie z wariantem Pro. Oficjalnej daty premiery na razie nie ma, ale mówi się, że cała seria zadebiutuje pod koniec roku.

  • seria Xiaomi 14 pojawi się pod koniec roku
  • modele będą pracowały pod kontrolą Snapdragona
  • zaoferują spore możliwości fotograficzne i szybkie ładowanie 

Xiaomi 14

Na ten moment jeszcze nic nie możemy być pewni. Jednak można założyć, że na pokładzie tej flagowej serii zobaczymy Snapdragona 8 Gen 3. Zapewne będzie to jeden z pierwszych smartfonów z tym procesorem. Znajdzie się tutaj również sporo pamięci RAM i kilka wersji pamięciowych jeśli chodzi o przestrzeń na pliki. Nie zabraknie także obsługi sieci 5G.

Xiaomi 14 otrzyma ekran wykonany w technologii OLED. Wedle dostępnych informacji, wariant Pro będzie miał zagięte krawędzie. Zapewne będzie tutaj również odświeżanie na poziomie minimum 120 Hz. Spodziewana jest także rozdzielczość ekranu ponad Full HD+. Ale oczywiście na razie są to po prostu domysły.

Niestety na ten moment nie wiadomo nic na temat specyfikacji aparatów. W zależności od wariantu można spodziewać się potrójnego lub poczwórnego aparatu głównego. Będzie tutaj stabilizacja optyczna. W wariancie Pro, nie powinno zabraknąć także teleobiektywu.

Xiaomi 14 Pro otrzyma baterię o pojemności 5000 mAh. Będzie obsługiwała ona szybkie ładowanie o mocy nawet do 120 W. Ma się tutaj znaleźć również szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W. Na pokładzie będzie zainstalowany najnowszy Android z autorską nakładką MIUI. Na ten moment jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek sugestie dotyczące cen.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na czerwiec 2023

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (5 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów