Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 13 wcześniej niż myślano. Co wiemy?

Xiaomi 12S

Xiaomi 13 wcześniej niż myślano. Na to przynajmniej wskazują najnowsze informacje, które pojawiają się w sieci. Zazwyczaj flagowe modele pojawiały się w grudniu, ale tym razem premiera może być nieco przyspieszona. Trudno natomiast stwierdzić, czy dotyczy to całej serii w skład której zazwyczaj wchodzą trzy modele, czy tylko „zwykłego” modelu 13.

  • seria Xiaomi 13 pojawi się wcześniej niż przypuszczano
  • będą napędzane nową wersją flagowego Snapdragona
  • zaoferują nową technologię szybkiego ładowania

Xiaomi 13

Xiaomi 13 wedle najnowszych informacji może pojawić się już w listopadzie tego roku. Sytuacja ta, może także spowodować przyspieszenie premiery kolejnej generacji flagowego Snapdragona. Oznaczałoby to, że Xiaomi 13 byłby pierwszym modelem wyposażonym w ten procesor.

Wszystko wskazuje na to, że smartfon zostanie wyposażony w Snapdragona 8 Gen 2. Jak do tej pory nic nie wiadomo na temat specyfikacji chipseta. Zapewne znajdzie się tutaj kilka wariantów pamięciowych w przedziale od 8 do 12 GB pamięci RAM i różnych opcjach przestrzeni dyskowej. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

Wiadomo również, że cała seria Xiaomi 13 będzie wyposażona w nowy i niestandardowy układ ładowania. Na ten moment mówi się o jednoogniwowej baterii o pojemności około 5000 mAh. Będzie ona ładowana z prędkością 100 W w przypadku kabla i 50 W bezprzewodowo. Nie ma natomiast żadnych szczegółów na ten temat.

Smartfon zapewne będzie wyposażony w ekran o przekątnej ponad 6,6 cala. Będzie on wykonany w technologii AMOLED i będzie obsługiwał odświeżanie na maksymalnym poziomie 120 Hz. Nie zabraknie tutaj również czytnika linii papilarnych schowanego pod ekranem.

Na razie nic nie wiadomo na temat aparatów, które będą zaimplementowane w Xiaomi 13. Wydaje się, że podstawowa jednostka może mieć matrycę 50 Mpix wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Nie powinno tutaj również zabraknąć aparatu ultraszerokokątnego o obiektywu dedykowanego zdjęciom makro.

Sporą zagadką pozostaje również cena. Trudno stwierdzić, czy ceny wzrosną, czy zostaną na mniej więcej podobnym poziomie jak w zeszłym roku. Tego dowiemy się zapewne w późniejszym terminie. Smartfon najpierw premierę będzie miał w Chinach, a wkrótce potem powinien pojawić się na pozostałych rynkach.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na lipiec 2022

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów