Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 13 Pro na horyzoncie. Pierwsze informacje

avatar
Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 pro pojawił się na horyzoncie. Właśnie wyciekły pierwsze informacje dotyczące specyfikacji tego modelu. Na razie mowa tutaj przede wszystkim ekranie. Pojawiają się również wzmianki o planowanej dacie premiery oraz o pozostałych elementach specyfikacji. Niewątpliwie będzie to flagowy model producenta.

  • Xiaomi 13 Pro z nowym Snapdragonem na pokładzie
  • będzie miał szybkie ładowanie bezprzewodowe i pojemną baterię
  • premiera jest szykowana szybciej niż poprzednich generacji

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro prawdopodobnie będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 8 Gen 2. Nie wiadomo ile pamięci RAM będzie można tutaj zobaczyć, ale powinna pojawić się wersja z 12 GB. Przestrzeń dyskowa pozostaje na razie tajemnicą. Raczej nie będzie można ją rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

Więcej informacji można znaleźć na temat ekranu. Będzie on posiadał przekątną 6,7 cala i będzie wykonany w technologii AMOLED. Mowa tutaj o panelu Smamsung E6. Ma on obsługiwać rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Prawdopodobnie będzie także posiadał zagięcia na krawędziach. Na froncie znajdzie się pojedyncza dziurka na aparat do selfie. Natomiast plecki mogą być wykonane z ceramiki.

Niestety na ten moment nie są znane żadne szczegóły na temat aparatów zastosowanych w Xiaomi 13 Pro. Jednak możemy spodziewać się minimum trzech jednostek głównych. Oprócz podstawowego aparatu zapewne znajdzie się tutaj aparat ultraszerokokątny i teleobiektyw.

Smartfon powinien posiadać baterię o pojemności około 5000 mAh. Nie powinno tutaj zabraknąć szybkiego ładowania. Możliwe, że będzie to ładowanie z prędkością 120 W lub nawet szybsze. Co ciekawe, wydaje się również, że smartfon da się także naładować bezprzewodowo z prędkością 50 W.

Xiaomi 13 Pro prawdopodobnie zadebiutuje szybciej niż poprzednicy. Na ten moment przecieki mówią o dacie premiery ustawionej na listopad, choć nie podają konkretnej daty. Byłoby to o miesiąc wcześniej niż zwykle. Nieznana jest natomiast na razie cena smartfona.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na wrzesień 2022

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: