Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 12S Ultra Concept na horyzoncie. Wymienny obiektyw w smartfonie

avatar
Xiaomi 12S Ultra Concept

Xiaomi 12S Ultra Concept to bardzo ciekawa propozycja smartfonu, nad którym właśnie pracuje chiński gigant. Zgodnie z tym, co zaprezentowano na grafice, ma to być pierwszy telefon do którego będzie można zamocować fizyczny, pełnowymiarowy obiektyw. Dodajmy jeszcze, że we współpracę zaangażowana jest firma Leica i mamy na horyzoncie zdecydowanie ciekawy koncept.

  • Xiaomi 12S Ultra Concept pojawił się na horyzoncie
  • zaoferuje modułowy aparat z dołączanym obiektywem
  • model ten może stać się alternatywą dla sprzętu fotograficznego

Xiaomi 12S Ultra Concept

Zgodnie z założeniami, jakie przewijają się w sieci, Xiaomi 12S Ultra Concept ma być telefonem przede wszystkim do fotografii. Ale czy aby na pewno telefonem? Projekt ten zakłada podłączenie fizycznego obiektywu tak samo jak w przypadku lustrzanek, czy bezlusterkowców. Jeśli tylko matryca będzie na odpowiednio wysokim poziomie, oznacza to wywindowanie fotografii w telefonii komórkowej na zupełnie inny poziom.

Z materiałów dostępnych w sieci wiadomo, że Xiaomi zamierza tutaj zastosować matrycę o wielkości co najmniej jednego cala. Na razie nie wiadomo jaką będzie miała ona rozdzielczość. Z grafiki wynika, że oprócz jednostki z dołączanym obiektywem, będą także inne aparaty. Jednak nie wiadomo nic na temat ich specyfikacji. Jeśli chodzi o sam dołączany obiektyw to prawdopodobnie będzie on z serii Leica M.

Możemy oczywiście oczekiwać, że obiektywy będą miały różną ogniskową, tak jak ma to miejsce w lustrzankach. Natomiast na ten moment nie ma żadnych informacji w tym aspekcie. W ten sposób znów w jeszcze inny sposób Xiaomi próbuje przejść do koncepcji smartfonu modułowego.

Xiaomi 12S Ultra Concept nie podaje żadnej specyfikacji oprócz określenia, że będzie ona flagowa. Można zatem spodziewać się na pokładzie chociażby Snapdragona 8 Gen 2 z dużą ilością pamięci RAM. Przy takiej budowie optymalną wartością wydaje się 12 GB. Nie powinno tutaj zabraknąć chociażby ekranu wykonanego w technologii AMOLED, czy szybkiego ładowania.

Jak zawsze pozostaje oczywiście cena takiego smartfona. Nie będzie ona zapewne niska. Jednak dla wybranej grupy osób, może to być bardzo ciekawa alternatywa dla osobnego sprzętu fotograficznego. Xiaomi musi jednak pamiętać o długim wsparciu aktualizacji, gdyż taki sprzęt kupuje się na lata. Data premiery i cena na ten moment nie jest znana.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Pixel na październik 2022

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: