Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria Xiaomi 12S już niebawem. Jest na co czekać

avatar
Xiaomi 12s

Seria Xiaomi 12S już niebawem. Przynajmniej wedle najnowszych informacji jakie możemy znaleźć w sieci. Wiele wskazuje na to, że będzie to ulepszona wersja flagowych Xiaomi 12, które na rynek trafiły całkiem niedawno. Co istotne, to prawdopodobnie nie jedyna nowość jaka niebawem pojawi się się w sprzedaży. Mówi się także o kolejnej generacji składanego smartfona od Xiaomi.

  • Xiaomi 12S będzie ewolucją dotychczasowego flagowca
  • na pokładzie zostanie zastosowany nowy Snapdragon
  • Xiaomi pracuje także nad kolejną generacją składanego smartfona

Xiaomi 12S

Podstawową zmianą w przypadku serii Xiaomi 12S będzie zastosowanie nowego procesora. Jednostką tą będzie najnowszy Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Prawdopodobnie będzie on obecny w każdym z wymienionych modeli. Zapewne będzie wydajniejszy od poprzednika. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem poradzono sobie z przegrzewaniem.

Nie powinno być natomiast wielkich zmian w przypadku ekranów. Te są na wysokim poziomie i zapewne w każdym modelu w dalszym ciągu zobaczymy panel AMOLED o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Chyba, że Xiaomi pokusi się o zastosowanie w którymś z modeli wariantu z częstotliwością 144 Hz.

Xiaomi 12S niestety nie zdradza jak do tej pory informacji na temat aparatów. Będzie tutaj zapewne potrójna jednostka główna. Zmiany mogą także skończyć się w tym wypadku ewentualnie na poprawkach softwearowych. Nie będzie zatem zaskoczeniem podstawowa matryca z optyczną stabilizacją obrazu i rozdzielczością 108 Mpix.

Na ten moment nie wiadomo jakie baterie zostaną zastosowane w serii Xiaomi 12S. Będą natomiast miały szybkie ładowanie na poziomie minimum 67 W. Nie zabraknie tutaj również autorskiej nakładki MIUI 13.

W przeciekach pojawia się również wzmianka o składanym smartfonie. Mowa w tym wypadku o Xiaomi Mix Fold 2. Wedle dostępnych informacji będzie on pracował pod kontrolą Snapdragona 8 Gen 1. Zaoferuje również drugą generację procesora obrazu Surge C1. Wiele również wskazuje, że smartfon będzie miał podobny układ aparatów jak Xiaomi 12 Ultra. Natomiast rozkładany ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania ma mieć 8 cali.

Na razie nie ma natomiast informacji na temat ewentualnej daty premiery serii Xiaomi 12S. Wiele jednak wskazuje na to, że może to być już czerwiec. Wiele także wskazuje na to, że smartfony będą dostępne globalnie.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na kwiecień 2022

Źródło: gizchina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: