Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

vivo X Fold 3 na horyzoncie. Co wiemy?

grafika przedstawiająca telefon vivo X Fold 3

Już od pewnego czasu wiadomo, że vivo pracuje nad nową generacją swoich składanych smartfonów. Właśnie pojawiły się informacje na temat specyfikacji jednego z nich – vivo X Fold 3. Znane są również niektóre szczegóły dotyczące także wariantu Pro. Ich premiera przewidywana jest na pierwszy kwartał tego roku, jednak jak do tej pory nie została sprecyzowana. 

  • vivo X Fold 3 to kolejna generacja składanych smartfonów od chińskiego producenta
  • na pokładzie powinien pojawić się wydajny Snapdragon
  • pod względem fotograficznym również powinno być całkiem dobrze

vivo X Fold 3

vivo X Fold 3 zgodnie z dostępnymi informacjami będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 8 Gen 2. Jego wariant Pro ma natomiast funkcjonować już na najnowszym Snapdragonie 8 Gen 3. Na razie nieznane są warianty pamięciowe, jednak w tym wypadku oczekuje się minimum 12 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie tutaj również obsługi sieci 5G. 

Jeśli chodzi o wyświetlacz, na ten moment niewiele można powiedzieć. Będzie on wykonany w technologii OLED LPTO. Nieznana jest natomiast jego przekątna. Wydaje się, że będzie on obsługiwał rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, przy czym dotychczasowe doniesienia mówią w tym kontekście jedynie o modelu Pro. Jednak wydaje się, że także zwykły model będzie miał podobną specyfikację.

vivo X Fold 3 będzie oferował potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka otrzyma matrycę o rozdzielczości 50 Mpix i prawdopodobnie optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego ujrzymy tutaj aparat ultraszerokokątny i trzecią, nieokreśloną na razie kamerkę. Wariant Pro, będzie za to posiadał teleobiektyw peryskopowy o rozdzielczości 64 Mpix. 

W przypadku baterii na razie nie wiadomo jaką pojemność zaoferuje. Model Pro umożliwi ładowanie o mocy 100 W kablowo i 50 W bezprzewodowo. Dodatkowo będzie on miał ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Na ten moment nieznana jest ewentualna cena obu smartfonów. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów vivo na styczeń 2024

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.